Piim

Seekordse Nädalalehe teemaks on piima ja piimatoodete tarbimise plussid ja miinused. Avaldame ajakirjas Toitumisteraapia ilmunud Sirli Kivisaare artiklid piima tervistavatest omadustest ning selle tarbimise ohtudest.

Piim - jumalate poolt loodud täiuslik vedelik? Kivisaar, Sirli Allikas: Ajakiri Toitumisteraapia nr 2 2012

Piimatoodete tarbimise varjupool. Kivisaar, Sirli  Allikas: Ajakiri Toitumisteraapia nr 2 2012

Lisaks loomsele piimale leidub mitmeid taimseid jooke, mida saab piima asemel tarbida: soja-, riisi-, kaera-,mandli- ja pähklipiimad. Teraviljadest ning pähklitest saadud piimalaadsed joogid on sobilikud nii piimavalgu (kaseiini) kui ka piimasuhkru (laktoosi) talumatuse korral. Samuti sobivad taimsed joogid veganitele ja neile, kes soovivad loomse valgu osakaalu oma menüüs vähendada.


Via Naturale e-poes saadaolevad taimsed joogid*

The Bridge sojajook 1 L  1,80 € See kvaliteetne sojajook on saadud mahedalt kasvatatud Itaalia sojaubadest, tootmisel kasutatav vesi pärineb Lessini mäestikust 450 m kõrgusel merepinnast. Sojajoogile pole lisatud suhkrut ega muid magusaineid, maitsestamisel on kasutatud veidi meresoola.

The Bridge riisijook kaltsiumiga 1 L 1,98 € Orgaaniline riisi baasil valmistatud piimaasendaja. Koostises on allikavesi, itaalia riis (17%), päevalille-ja värvohaka õlid ning meretaimedest saadud kaltsium. Maitsestamiseks on kasutatud meresoola.

The Bridge kaerajook 1 L 1,96 € Orgaaniline kaerast valmistatud taimne jook, mis on ideaalseks alternatiiviks loomsele piimale ning sojapiimale. Koostises on allikavesi, kaerahelbed (14%), külmpressitud päevalille-ja värvohaka õlid ning meresool.

La Mandorle mandlipiimapulber 400 g 23,69 € - On saadud ökoloogiliselt puhastest Sitsiilia mandlitest, mida on kooritud õrnalt ilma kuumutamata ning seejärel pulbriks jahvatatud. Tänu patenteeritud valmistamisviisile kontsentreeritakse pulbrisse suur kogus mandleid. Pulbri omastatavust on parandatud sellise töötlusprotsessiga, mis säilitab kõik toitained. Mandlipiima valmistamiseks sega 2-3 mõõtelusikatäit mandlipulbrit 200 ml soojas või külmas vees.

EcoMil mandlipiima pulber 15,74 € - vähendatud rasvasisaldusega mandlipulber, 100 % taimne. Lisatud on maisilinnase suhkrut ja maltoosi. Piima-, laktoosi-, soja-, nisu- ja gluteenivaba.

NB! Vaata ka Nädalalehte mandlitest

*Hinnad võivad muutuda!

Lähemat info The Bridge'i piimavabade jookide sarja kohta leiate siit

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.