neljapäev, 6. aprill 2023 14:54.00 Europe/Tallinn

Mis on detoks ja on see üldse vajalik?

Biokeemiliselt tähistab detoksifikatsioon protsessi, mille käigus kehas kahjulikud ühendid nagu ravimid või mürgid jne muudetakse vähem toksilisteks aineteks, et need kehast väljutada. Võtame nüüd sammukese tagasi – miks üldse on vaja keha puhastumist, mis on need mürgid, millest on vaja vabaneda?

Loe edasi
pühapäev, 2. jaanuar 2022 15:12.00 Europe/Tallinn

Kaalulangetamine - sammuke edasi!

Kuigi aasta algusest on ainult mõned kuud möödas, võib juhtuda, et uue aasta lubadused on juba unustuste hõlma vajanud. Seega, kuidas astuda kaalulangetamise teel sammuke edasi, et see ka edasiviiv ja efektiivne protsess oleks?

Loe edasi
esmaspäev, 18. oktoober 2021 10:23.10 Europe/Tallinn

Veresuhkur

Kas sul esineb energialangust, eriti peale söömist? Isutab suhkru- ja süsivesikurikaste toitude järele ja oled võibolla ülekaaluline?

Kui nii, siis võib sinu veresuhkru tase vajada toetust.

Kui sööme kõrge süsivesikute sisaldusega ja suhkrurikkaid toite, tõuseb veres glükoosi ehk veresuhkru tase. Veresuhkru tase peab olema kehas hästi kontrollitud, sest selle kõrgenemisel võib olla keha jaoks negatiivne mõju. Hormoon insuliin aitab glükoosi kasutada või glükoosi liia korral seda rasvana talletada.  Kui see protsess on häirunud, võime me kaalus juurde võtta ning meie ainevahetus võib häiruda püsivalt.

 

Loe edasi

Items 1 to 3 of 6 total

Laen...