reede, 3. märts 2023 15:47.00 Europe/Tallinn

Nõuanded menopausi sümptomitega toimetulekuks

Kui oled menopausieelses (perimenopaus) eas naine ja juba mõtled sellele või kui oled praegu läbimas menopausi ja see on sinu jaoks keeruline aeg, siis loe edasi!  Selles blogiartiklis uurime põhjalikumalt, kuidas menopausiga toime tulla ja anname nõu, kuidas mõningaid levinumaid sümptomeid vähendada või vältida.

Loe edasi
reede, 3. märts 2023 14:59.00 Europe/Tallinn

Kuidas toitumise abil PMSi leevendada?

Naissuguhormoonid – peamiselt östrogeen ja progesteroon  – muudavad meid naiselikuks. Need hormoonid annavad meile naistele omased tunnused: pehmem nahk, ümaramad ja õrnemad näojooned, rinnad, lapsesaamise võime jne. Need samad hormoonid võivad meid mõnikord muuta ka ärritunuks, depressiivseks, vihaseks, kannatamatuks ja mõjutavad meie ning ümbritsevate inimeste heaolu. Kindlasti on meie kaaslased seda tähele pannud, kuigi võib-olla nad hoiavad seda teadmist salajas.

Loe edasi
esmaspäev, 28. veebruar 2022 14:18.00 Europe/Tallinn

Kurgirohuõli

Tänapäeval kasvatatakse kurgirohtu enamasti selle õlirikaste seemnete tõttu, millest saadakse gammalinoleenhapet (GLA). Tegemist on kasuliku oomega-6 rasvhappega, millel on kehas põletikuvastane toime. Kuigi GLA-d leidub teatud määral ka kanepiõlis, kuningakepiõlis ning mustsõstraõlis, sisaldab just kurgirohuõli seda teadaolevalt kõige rohkem (17–28%).

Loe edasi

Items 1 to 3 of 7 total

Laen...