reede, 19. juuni 2020 17:38.58 Europe/Tallinn

Vee joomise kasulikkusest

Meile öeldakse sageli, et peame jooma 1,5 liitrit vett päevas, kuid miks see nii oluline on?

Piisaval hulgal vedelikku on meie tervisliku seisundi ja meie keha normaalse funktsioneerimise tagamiseks ülioluline. Kaks kolmandikku meie kehast moodustub vesi, me vajame vedelikke, et viia toitaineid rakkudesse ja jääkaineid kehast välja. Vesi on põhiline koostisosa veres, liigeste ümber olevas vedelikus, süljes ja uriinis. Keha ise toodab vett vähe ning oma varude täiendamiseks peame seda tarbima.

Loe edasi
teisipäev, 22. oktoober 2019 14:38.23 Europe/Tallinn

Milliseid toitaineid vajavad taimetoitlased ja veganid?

Taimetoitlus ja veganlus on tõusev trend nii Eestis kui ka mujal maailmas. Põhjused, miks inimesed otsustavad taimetoitlaseks hakata, on väga erinevad – kaastunne loomade suhtes, soov keskkonda hoida või tervislikud põhjused (krooniliste haiguste ennetamiseks või raviks). Hästi planeeritud taimetoitlase dieet sisaldab aedvilju, puuvilju, täisteravilja, kaunvilju, pähkleid ja seemneid. Taimetoidu menüüd järgides võib  puudu tulla teatud kindlatest toitainetest, kuid hoolsa planeerimisega on võimalik toitainepuudust ennetada.

Loe edasi
kolmapäev, 14. august 2019 13:56.09 Europe/Tallinn

Toitumisjuhised

Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni (ETTA) toitumisjuhised baseeruvad uutel Põhjamaade ja Eesti toitumissoovitustel (ETS), kuid kuid toetuvad ka uuematele uuringutele, mille alusel soovitame suuremas koguses köögi- ja kaunvilju ning lisaks igapäevaselt hapendatud tooteid ja maitsetaimi.

Loe edasi

3 Item(s)

Laen...