Smuuti immuunsuse tugevdamiseks


“Kui sa ei võta oma heaoluks aega, oled sunnitud aega võtma oma haiguste jaoks”
Joyce Sunada

See mõtlemapanev tsitaat rõhutab enese eest hoolitsemise tähtsust igapäevaelus ning praeguses maailmas on see eriti oluline. Enese eest hoolitsemine on praktika iseenda tervise parandamiseks, pöörates sellele teadlikult tähelepanu, eriti oma toitumisele, elustiilile ja isiklikule hügieenile [i]. Hoolitsedes oma parimast teadmisest lähtuvalt enda vaimu ja keha eest, tunneme end tervematena ja omame paremat kontrolli elu üle. Need mõlemad on olulised isiklikud eesmärgid, mis aitavad keerukatel aegadel edasi liikuda. Omaenese tervist toetades aitame omakorda kaitsta ja inspireerida sõpru, perekonda ja kogukonda laiemalt.

Et enda eest paremini hoolitseda, alusta väikeste ja saavutatavate eesmärkide seadmisest. Üks sellistest eesmärkidest võib olla igapäevane kosutava smuuti valmistamine hommikul. See on suurepärane ja kiire võimalus, kuidas suurendada oluliste toitainete saamist, aidata eesootava päevaga paremini toime tulla. Samuti aitab see vähendada toitainete puuduse tekkimise ohtu, mis võib häirida immuunsüsteemi tööd. See võib olla ka tõhus viis, kuidas oma toidulisandeid võtta, eriti BioCare’ Immune Intensive  immuunsuse toetuseks, kui tunned, et Su immuunsüsteem vajab täiendavat tuge. See toode on üks meie enim soovitatud toidulisaneid sel aastaajal. Soovitame seda sageli smuuti sisse segada, et muuta see veelgi enam immuunsüsteemi funktsioone toetavaks ja teha päeva algus tõeliselt nauditavaks. Kui smuuti on Sinu ainus hommikusöök ja Sa ei lisa sinna piima, siis võid kaaluda ka naturaalse valgupulbri (nt hernevalgul baseeruva) lisamist, kuna aminohapped on valgete vereliblede ehituskivid.

Oleme kindlad, et see smuuti maitseb Sulle, isegi kui sa pole kunagi varem smuutit valmistanud või kui Sul on juhtunud „äpardusi“, mistõttu pole sa enam soovinud smuutit teha. Meie kogemuste põhjal on hea alustada smuutist, kus on ohtralt vähese suhkrusisaldusega puuvilju nagu näiteks marjad väikese peotäie rohelisega, mis seguneb hästi ega anna palju maitset (nt spinat). Kuniks Sinu maitsemeeled kohanevad, vähenda järk-järgult puuviljasisaldust ja suurenda köögiviljasisaldust! Oleme smuuti retsepti välja töötanud seda silmas pidades, seega on spinati kogus tahtlikult pigem väike. Võid julgelt seda kogust suurendada, kui tunned, et oled selleks valmis ja samuti panna smuuti sisse erinevaid rohelisi köögivilju, näiteks mahe lehtkapsas või isegi suvikõrvits. Pestitsiididega kokkupuutega minimeerimiseks tuleks eelistada, et võimalikult paljud koostisosad oleks mahedad.

Kui mõõdad koostisosad otse oma blenderisse, võtab selle smuuti valmistamine vaid 5 minutit. Kas sul on 5 minutit päevas, et oma tervisesse investeerida?


Retsept 

Serveering ühele  immmuunsuse smuuti

Ettevalmistusaeg: 5 minutit

Koostisosad:  

80 g külmutatud vaarikaid

80 g külmutatud mustikaid

1 spl magustamata kookosjogurtit

250 ml taimset jooki (nt kookos-, mandlijook ehk -piim)

½ banaani

20 spinatit

10 g maitsestamata, magustamata valgupulbrit (nt herneproteiin)

1 kotike Immune Intensive  lisandit – lisa vajaduse korral täiendava immuunsuse tagamiseks

 

Valikulised variandid:

Lisa ½ küpset avokaadot, suurenda spinati kogust ja/või asenda spinat muude pehmete roheliste köögiviljadega nt maheda lehtkapsasaga. Eelista lehtkapsast spinatile ka juhul, kui sul on oht neerukivide tekkeks.

 

Valmistamine:

Mõõda kõik koostisosad otse blenderi kannu.

Blenderda umbes minut, kuniks see on täiesti ühtlane. Kui soovid vedelamat smuutit, lisa veidi taimset jooki.

Naudi!


Allikad: 

[i] World Health Organization. https://www.who.int/reproductivehealth/self-care-interventions/definitions/en/


Seotud tooted

Immune Intensive 70 g

23,41 €

EI