Immuunsüsteemi toetamine
Kas oled sageli haige, nakatud kergesti ja/või on sul raske haigustest taastuda?
See võib viidata selle, et sinu immuunsüsteem võib vajada toetust.
Immuunsüsteem on Sinu keha kaitsemehhanism, kuid selleks, et see hästi toimiks, tuleb seda toetada ja treenida. Immuunsust toetavate toitainete puudus, stress, kopsu- ja soolebarjääride terviklikkuse puudumine või bakterite tasakaalutus võivad pärssida immuunsust, põhjustades sagedasemaid või tõsisemaid infektsioone.
Kui tugev on sinu kaitsesüsteem?
Me ei ole üksi! Kuna meid ümbritseb tohutul hulgal mikroorganisme ja muid molekule, millest mõned on kasulikud, mõned aga kahjulikud, vajab keha enda kaitsmiseks keerukat süsteemi. Immuunsus on meie keha „kaitsesüsteem“, mis jälgib arvukalt sissetulevaid molekule, otsustab kas need on vaenulikud või mitte, hävitab kahjulikud ja hiljem parandab kõik kahjustused. Üks osa meie immuunsusest on kaasasündinud. See võib algatada võimsaid reaktsioone, tekitades põletikke, et juhtida immuunrakke õigesse piirkonda. See teeb tihedat koostööd omandatud immuunsusega, võimaldab kehal tundma õppima uusi ohte ja vastavalt reageerida.
Immuunsüsteemi madal võimekus
Immuunsüsteem on tavaliselt patogeenidega kokkupuutumiseks hästi varustatud, reageerides sageli juba enne, kui neil on võimalus haigussümptomeid põhjustada. Kui aga immuunsüsteem saab ülekoormatud, võib see põhjustada sagedasi või pikaajalisi infektsioone, põletikke, allergiaid ja isegi rünnata keha enda rakke, pidades neid kahjulikeks patogeenideks.
Enamasti meie immuunsüsteemi efektiivus langeb, kui kokkupuude patogeensete bakterite ja viirustega on kõrge (nt ühistranspordis, koolides, lasteaedades), kuid meie immuunsüsteemi vastupanuvõime on madal. See võib tuleneda erinevatest teguritest, alates ülekaalulisusest ja stressist, lõpetades magamatuse ja halvenenud seedimisega. Samuti puutume mingil määral kokku keskkonnast pärit haigustekitajatega, seega on oluline teha tööd immuunsüsteemi efektiivsuse parandamiseks.
Immuunsust võivad mõjutada paljud tegurid. Toit, mida sööme ei pruugi tagada meile piisavalt C-vitamiini, tsinki, A-vitamiini, D-vitamiini ja paljusid teisi immuunsüsteemi jaoks olulisi toitaineid. Meie toidulaualt võivad puududa antioksüdante sisaldavad toidud (puu- ja köögiviljad), mis aitavad keha toita ja teatud kahjustusi vältida. Mõnikord võib toit toimida ka immuunsüsteemi jaoks negatiivse stiimulina, tekitades toidutalumatust. Stressil ja meie elustiilil võib olla immuunsüsteemi efektiivsuse tagamisel väga suur mõju. Meie naha, kopsu ja soolestiku „barjääri“ terviklikkus ja ka seal elavad bakterid on hea kaitse tagamiseks oluline.
Mida sa saad enda immuunsüsteemi heaks ära teha?
Kuidas saaksime oma immuunsüsteemi tööd optimeerida, et end patogeenide eest kaitsta? Kuidas saavad immuunsüsteemi toetavad vitamiinid, taimeekstraktid, elusad bakterid ja muud toidulisandites olevad toitained aidata? Immuunsüsteemi toetamise võti on vähendada stressi, vaadata üle oma toidulaud ja elustiil ning suurendada vajalike toitainete tarbimist.
Siin on mõned kasulikud näpunäited, mis aitavad sul enda immuunsüsteemi toetada.
Elustiiliga seotud soovitused immuunsüsteemi toetamiseks
- Taga hea õhtu- ja unerutiin, vähendades õhtust sinise valguse käes viibimist (telekas, telefon, sülearvuti jne) ning magades jahedas ja pimedas ruumis.
- Too oma igapäevarütmi hetkeks aja maha võtmine, et harjutada teadvelolekut või mediteerida või võta aega iseendale, et tegeleda millegagi, mis Sulle tõeliselt meeldib.
- Liigu regulaarselt, et toetada kehakaalu reguleerimist.
- Veeda aega looduses: uuringud näitavad, et see võib stimuleerida immuunsüsteemi, vähendada stressitaset ja parandada heaolu.
- Praktiseeri külma vee teraapiat, reguleerides duši all käies vee temperatuuri kuumalt külmale ja vastupidi, see aitab stimuleerida immuunsüsteemi.
Toitumissoovitused immuunsüsteemi tugevdamiseks
- Naudi toitu, kus on erinevat värvi taimi, et tagada immuunsust toetavate toitainete igapäevane saamine.
- Suurenda rasvlahustuvate D- ja A-vitamiini ning tarbimist, mida leidub enamasti hea kvaliteediga lihas ja kalas. Vajadusel tarbi toidulisandeid.
- Tarbi soolebakterite toetuseks probiootimumiderikkaid toite: hapukapsas, kimchi, keefir, kombucha.
- Vähenda põletikke soodustavate toitude tarbimist, sealhulgas töödeldud toitu, suhkrut, kunstlikke magusaineid, kofeiini ja alkoholi.
Soovitused toidulisandite tarvitamiseks immuunsüsteemi toetamiseks
on laiatoimeline pulber, mis sisaldab leedrimarja, tsinki ning A-, C- ja D-vitamiini koos lüsiini ja beetaglükaanidega, et toetada immuunsüsteemi normaalset toimimist.
- Laiatoimeline vitamiinide ja taimeekstraktide segu, mis on loodud terve immuunsüsteemi toetuseks, seda eriti perioodil, kui Sa ei tunne ennast kõige paremini.
- Tsink ja A-, C- ja D-vitamiinid mängivad immuunsüsteemi toetamisel olulist rolli ning magneesium aitab toetada energiatootmist.
- Sisaldab selliseid võimsaid taimeekstrakte nagu leedrimari ja salvei
- Paindlik, lihtne kasutada ja ideaalne puuviljasmuutisse lisamiseks või veega segamiseks
- Sobilik taimetoitlastele
- Ei sisalda tarbetuid lisaained ega allergeene
- 1 supilusikatäis pulbrit (umbes 10 g) päevas
Eelistad hoopis võtta kapsleid? sisaldab mõningaid olulisi toitaineid ja antioksüdante, nt A- ja C-vitamiin, tsink ja seleen, mis toetavad immuunsust. See on suurepärane võimalus igapäevaseks immuunsuse optimeerimiseks.
- Tõhus- sisaldab laias valikus antioksüdantseid toitaineid koos A-, C-, E- vitamiinide, tsingi ja seleeniga.
- Sisaldab võimsaid antioksüdante beetakaroteeni, lükopeeni ja alfa-lipoehapet.
- Sinulaadse Microcell® protsessi abil mitselliseeritud, et oluliselt suurendada toitainete imendumist.
- Mugav - võtta tuleb ainult 1 kapsel päevas
Immuunsüsteemi toetamine on üldise tervise ja heaolu võti. Uute harjumuste kujundamine võib olla keeruline, kuid loodetavasti aitavad need mõned näpunäited Sul enda immuunsüsteemi eest paremini hoolitseda.
Ole kursis uusimate terviseuudiste ja parimate pakkumistega liitudes meie uudiskirjaga:
Sulle võivad huvi pakkuda ka need artiklid:
Seotud tooted