Kaalulangetamine - sammuke edasi!
Kas tead, kuidas astuda kaalulangetamise teel sammuke edasi, et see protsess oleks edasiviiv ja efektiivne. Jagame järgnevas artiklis mõningaid nõuandeid.
Kaalulangetamiseks vähenda isusid
Selle asemel, et kaloreid kokku lugeda, keskendu õiget tüüpi toitumisele. Töötlemata, suhkruvabad terviktoidud on parim valik maitsvate ja rahuldust pakkuvate einete loomiseks.
Kuidas kõlab hommikusöök, mis sisaldab munaputru, praetud seeni ja tomateid? Kui aega on vähe, siis kausitäis müslit, kuhu pole lisatud suhkrut, koos kiudainerikaste linaseemnetega aitab luua pikaks ajaks täiskõhutunde.
Eined, mis sisaldavad kiudaineid, valke ja natuke tervislikke rasvu, aitavad täita sinu toitainevajaduse ning hoiavad samal ajal veresuhkrutaseme ühtlasena, tagavad pikaks ajaks täiskõhutunde ning peletavad isusid. Kuigi suhkrurikkad ja rafineeritud toiduained annavad kiiresti energiat, tõuseb veresuhkur nende tarbimise tagajärjel järsult ning üsna pea ka langeb kiiresti, mille tõttu tekib väsimus. Ja seejärel ihkad juba järgmist magusat snäkki!
Stimulandid nagu kohv ja tee mängivad samuti veresuhkru tasemega. Sedasi on lihtne langeda ohtlikku lõksu, mille tulemusena ihaldad pidevalt kohvi või teed koos maiustustega. Seega tasub hommikune kohv asendada mõne taimeteega (näiteks piparmündi- või fenkoliteega) või rohelise teega. Isude ohjamiseks võib lisaks tarbida ka mineraalainet
koos , ning lagritsajuure ja kaneeliga , et stabiliseerida oma veresuhkru tase.Söö pähkleid
Tihti arvatakse, et kaalulangetajad ei tohiks mingil juhul pähkleid süüa. Hiljutised uuringud aga näitavad, et pähklite mõju küllastus- ja täiskõhutunde tekkimisel kaalub üles nende kõrgema kaloraaži. Küllastustunne tekib tõenäoliselt pähklite kõrgest kiudainete- ja valgusisaldusest. Kui süüa vahepalaks väikeses koguses röstimata mandleid, aitab see tekitata küllastustunnet, nii et hiljem ei teki isu rasvarikaste toitude järgi. Pähklid sisaldavad asendamatuid rasvhappeid, mis tegelikult soodustavad rasvapõletust. Tervislik vahepala, mis sisaldab mandleid, seemneid ning mahlast õuna või pirni, aitab vähendada isu suhkrurikaste snäkkide järgi ning püsida kaalulangetamisega õigel rajal.
Kontrolli koguseid
Kui sa oled harjunud sööma rohkem kui vajad, võib magu välja venida ja seetõttu tekkida pidev nälg, isegi kui sööd normaalse portsjoni toitu. Seega on hea süüa korraga väiksemaid koguseid ja kui võimalik, siis nautida toidukordade vahel väikseid ja tervislikke snäkke. Kombineerides tervislikke valguallikaid nagu kala, kana, kalkunit, mune, läätsi ja ubasid, kitsejuustu või kodujuustu, aedviljade ning väikese koguse liitsüsivesikutega (pruuni riisi või kinoaga), on võimalik vältida järske näljasööste.
Mõista oma eesmärke
Ülesöömine ei ole tihti näljaga seotud. Katsu jälgida, kuna ja mis põhjustel sa toiduga liialdama kipud. Niimoodi saad oma toitumisharjumused paremini kontrolli alla.
Üks võimalus selleks on pidada 1-2 nädala jooksul toidupäevikut, pannes kirja kõik, mida sa sööd ja millised emotsioonid ja tunded sind seejuures valdavad. Kui sa tunned end väsinuna või oled stressis, võib tekkida isu rammusate, rasvaste toitude järgi ning kalduvus üle süüa. On oluline mõista, et stress mängib kaalulangetamise juures väga olulist rolli. Stressi korral võib vajadusel lisaks kasutada teatud ravimtaimi ning vitamiine –
ja aitavad vähendada ärevust ja toetavad normaalset neerupealiste tööd.Hakka liikuma
Regulaarne füüsiline treening ei ole oluline mitte üksnes kaalulangetamiseks, vaid ka parema enesetunde tagamiseks ning stressi leevendamiseks. Koormust tuleks tõsta järk-järgult ning mõistlikult. Treeningute efekti aitab suurendada
tarvitamine toidulisandina, sest see aitab vähendada keharasva ja ning suurendada lihasmassi. Rasvapõletamiseks on parim kombineerida lihastreeningut madala koormusega harjutustega nagu ülesmäkke kõnd, ujumine või rattasõit.