Nõuanded, kuidas pühadeaeg tervislikult üle elada

Jõuludel ja aastavahetusel kiputakse tihtipeale üle sööma – pidudel ja pereringis toimuvatel koosviibimistel süüakse liiga palju erinevaid toite, mida võib-olla igapäevaselt ei tarbita. See tekitab seedesüsteemile lisastressi, mille tulemuseks võivad olla sellised sümptomid nagu kõhulahtisus või –kinnisus, kõrvetised ja puhitused.  Kuigi peale pühadesöömaaega võib tekkida kiusatus diivanile kerra tõmmata, siis tegelikult aitab seedimisele kaasa hoopis see, kui paned mütsi pähe, salli kaela ning teed väikse jalutuskäigu. Kergemate füüsiliste harjutuste tegemine võib samuti aidata seedimist soodustada.

Eriti problemaatilised võivad olla sellised toidud, mis sisaldavad rohkelt gluteeni, piimatooteid, transrasvu või suhkruid. Ürita selliste toitudega piiri pidada! 

Et vähendada seedimisele tekkivat koormust, võib võtta lisaks ka mõningaid toidulisandeid. Kasu võib olla seedeensüümidest, mis aitavad suhkruid, süsivesikuid, valke ja rasvu lagundada – need on identsed seedeensüümidega, mida meie keha ka ise toodab. Otsi toidulisandit, mis sisaldaks laia valikut erinevaid ensüüme, mis aitavad seedimist parandada ja  toime tulla selliste sümptomitega nagu refluks ja puhitused. Lisaks sellele võivad ärritatud soole sündroomi leevendamisel võib abi olla ka probiootikumid,  mis sisaldavad hoolikalt valitud bakteritüvesid.

Ka keha detoksifikatsiooni ehk puhastumismehhanismide toetamiseks toiduga ei pea ootama uue aastani, ka sellega võid alustada juba jõulude ajal. See vähendab võimalust kaalus juurde võtta ja väsimustunnet.

Rohelised aedviljad ja puuviljad sisaldavad rohkesti erinevaid toitaineid ning aitavad kaasa raskete toitude ja alkoholi detoksifikatsioonile.  Smuutid, mis sisaldavad lehtkapsast (kale), spinatit, brokolit ja õunu on hea viis, kuidas kindlustada kehale detoksi jaoks vajalikud toitained.  Kui sul pole kodus parasjagu rohelisi köögivilju või tahaksid smuuti toimet veel võimsamaks muuta, võid lisada detoksifikatsiooni soodustavat pulbrit (nt BioCare puhastav nutripulber),  mis sisaldab organismi puhastumist toetavaid taimi.

Kui sa ei ole smuutide sõber, võid teha endale rohelist salatit või lisada suppidele rohelisi köögivilju ja koriandrit  – viimane sisaldab rikkalikult organismi puhastumist toetavaid fütotoitaineid. Ka artišokk  ja kurkum  on väga kasulikud sapivoolu suurendamisel ja aitavad seeläbi kehast neutraliseeritud toksiine väljutada.  Kui soovid oma organismile veel lisatoetust, võid juurde võtta toidulisandit, mis sisaldab erinevaid puhastumist soodustavaid ja maksa toetavaid taimi – artišokki, kurkumit, võilillejuurt ja takjat.Seotud tooted