Kasulikud nipid pühadeajaks

Jõulude ajal kiputakse üle sööma - pidudel ja pereringis toimuvatel koosviibimistel  tarbitakse liigselt erinevaid luksuslikke toite. See tekitab seedesüsteemile lisastressi, mille tulemuseks võivad olla sellised sümptomid nagu kõhulahtisus või – kinnisus, kõrvetised ja puhitused.  Kuigi võimalus peale pühadesöömaaega diivanile kerra tõmmata võib tekitada kiusatust, siis tegelikult aitab seedimisele kaasa hoopis see, kui paned mütsi pähe ja salli kaela ning teed väikse jalutuskäigu. Kergemate füüsiliste harjutuste tegemine võib samuti aidata seedimist soodustada ning soolesisu kiiremini liikuma saada.

Eriti problemaatilised võivad olla sellised toidud, mis sisaldavad rohkelt gluteeni, piimatooteid, transrasvu või suhkruid. Ürita selliste toitudega piiri pidada! Näiteks kui tead, et õhtusel ajal on perekondlik õhtusöök, valmista samal päeval hommikusöögiks eine, mis sisaldab kvaliteetset valku, tervislikke rasvu ja kasulikke antioksüdante. Näiteks sobib hommikusöögiks selline panniroog, mis sisaldab muna, spinatit, küpsetatud tomatit, ube ja avokaadoviile. Sellise einega saad oma kehale vajalikke toitaineid anda.

Et vähendada seedimisele tekkivat koormust, võib võtta lisaks ka mõningaid toidulisandeid. Kasu võib olla seedeensüümidest, mis aitavad suhkruid, süsivesikuid, valke ja rasvu lagundada  – need on identsed ensüümidega, mida meie keha ka ise toodab. Otsi toidulisandit, mis sisaldaks laia valikut erinevaid ensüüme, mis aitavad seedimist parandada ja  toime tulla selliste sümptomitega nagu refluks ja puhitused. Lisaks sellele võivad ärritatud soole sündroomile sarnaseid sümptomeid leevendada ka probiootikumid,  mis sisaldavad hoolikalt valitud bakteritüvesid.

Selle asemel, et oodata, kuni tuleb uus aasta, proovi alustada oma organismi puhastamisega juba jõulude ajal. See vähendab võimalust kaalus juurde võtta ja seda, et tunneksid end väsinuna.

Rohelised aedviljad ja puuviljad sisaldavad rohkesti erinevaid toitaineid ning aitavad kaasa raskete toitude ja alkoholi detoksifikatsioonile.  Smuutid, mis sisaldavad lehtkapsast, spinatit, brokolit ja õunu on heaks viisiks, kuidas kindlustada kehale detoksi jaoks vajalikud toitained.  Kui sul pole kodus parasjagu rohelisi köögivilju või tahaksid smuuti puhastavat toimet veel võimsamaks muuta, võid lisada smuutipulbrit, mis sisaldab organismi puhastamist toetavaid taimi.

Kui sa ei ole smuutide sõber, võid teha endale rohelist salatit või lisada suppidele rohelisi köögivilju ja koriandrit  – viimane sisaldab rikkalikult organismi puhastumist toetavad fütotoitaineid. Ka artišokk ja kurkum on väga kasulikud sapivoolu suurendamisel ja aitavad kehast neutraliseeritud toksiine väljutada.   Kui soovid oma organismile veelgi suuremat lisatoetust, võid juurde võtta toidulisandit, mis sisaldab erinevaid puhastumist soodustavaid ja maksa toetavaid taimi – artišokki, kurkumit, võilillejuurt ja takjat.


Seotud tooted

Vitamiin C 1000 30 tabl

12,14 €