Lapse külmetushaigusega võitlemine

Sageli küsitakse, kuidas lapse külmetushaigusega tõhusamalt võidelda. Anname teile mõningaid nõuandeid.

Ilmade jahenedes levivad sagedamini ka külmetushaigused, viirused, nohu ja gripp. Esimesed külmetushaiguse nähtused võivad olla väsimus, kurnatus, suurenenud janu, kõditav tunne kurgus või laste puhul ka kergem ärritumine. Nüüd on ideaalne aeg asuda tegutsema ja võtta appi ravimtaimed ja toitumine.

Punast päevakübarat kasutatakse traditsiooniliselt külmetushaiguste sümptomite leevendamiseks ja arvatakse, et see stimuleerib immuunvastust, suurendades keha võimet infektsioonidega võidelda ning aitab piirata sümptomite raskust ja kestust. Kui toodet pole just spetsiaalselt lastele välja töötatud, siis ei soovitata punast päevakübarat alla 12-aastastele lastele, neile sobivad toetuseks musta leedri marjad. Musta leedri marju on pikalt kasutatud viirusevastaste ja immuunsust tugevdavate omaduste tõttu lastele alates 1.-eluaastast.

Lisaks võib anda ka C-vitamiini ja tsinki, mis mõlemad on vajalikud immuunsüsteemi tööks ning mille keha haiguste korral kiiremini ära kasutab. Kui teie lapsel on tablette raske neelata, siis valige pulber või siirup.

Mainimata ei saa viirustega võitlemise puhul jätta ka küüslauku. Nimelt näitavad uuringud, et see aitab ära hoida tavalisi külmetushaiguseid ning kiirendab ka haigestumise korral taastumisaega.

Toitumises tasub vältida suhkrurikkaid toite ja jooke, mis vähendavad keha võimet viiruserünnakuga toime tulla. Selle asemel lisage menüüsse immuunsust toetavate toitainete, näiteks C-vitamiini ja beetakaroteeni saamiseks, rohkelt puu- ja köögivilju.

Laske lapsel juua palju vedelikke. Keha vajab külmetuse ajal rohkem vedelikku, kuna lima tootmine suureneb, kui keha ründab sissetunginud viirust.

Vältida tuleks tugevaid  treeninguid, mis võivad hoopis immuunsust nõrgestada, teha võib lümfisüsteemi tegevuse toetamiseks kergeid treeninguid. Keha on väsinud, kuna ta tegeleb viirusega võitlemisega, nii et puhake ja laske tal oma tööd teha.

Külmetushaiguse ajal tasub aeg maha võtta, kodus püsida ning rahulikult paraneda.


Seotud tooted: