Leia taas oma energia!


B on energia

B-vitamiinid loevad! Kui Sinu energiatase on madal, siis energia tootmiseks rakkudes on oluline laiatoimeline B-kompleks.  Seda tasub võtta koos hommikusöögiga, mitte hiljem päeva jooksul, et vältida õhtust liigset erksust. Q10 ehk koensüüm Q10  sobib samuti suurepäraselt energia taastamiseks – seda on vaja rakkudes energia tootmiseks, kuid selle elutähtsa toitaine tase väheneb vanusega. Vähene oomega-3 sisaldus toidus põhjustab samuti väsimust, nii et ka rasvane kala või linaseemned on menüüs lausa kohustuslikud.


Suhkru roll energiatasemele

Meie aju vajab glükoosi nagu ka meie rakud. Kui Sul on aga energiatasemega probleeme ning lisaenergia saamiseks ihaled pidevalt süsivesikuid, suhkrut sisaldavaid toite ja jooke, on tõenäoline, et Sinu kehas on probleeme veresuhkru kontrolliga. Pärast suhkruisu rahuldamist saabub aga energiataseme langus, jättes enesetunde sageli halvemaks kui enne. Suhkru vähendamine võib olla parim lahendus energiataseme tõstmiseks. Kas üritad suhkrust loobuda? Siis veendu selles, et Sul on oleks toidulaual piisavalt kroomi,  millel on veresuhkru kontrolli juures oluline roll.


Hommikusöögi olulisus

Ära jäta hommikusööki vahele. Unustage suhkrurikkad hommikusöögihelbed või kiireid süsivesikuid sisaldav röstsai ja moos – Sinu keha ja aju vajavad hommikul aeglaste süsivesikutega hommikusööki. Näiteks munapuder ja täistera röstsai, valgupõhine smuuti või puder seemnetega, et oma energiataset lõunasöögini säilitada.


Lülita enda välja, et taas energiat leida

Ära alahinda stressi energiast tühjendavat mõju. Proovi leida aega jooga, meditatsiooni või T´ai Chi jaoks. Ja selleks, et õigele rajale saada, võid lisada oma hommikuste lisandite hulka sellise adaptogeeni nagu Rhodiola rosea  (roosilõhnaline kuldjuur). See aitab toetada ületöötanud neerupealisi, mis toodavad stressihormoone. Lisa ka teaniini, et aidata tõsta GABA taset – neurotransmitter või ajukemikaal, mis aitab Sul rahuneda.


Kofeiini roll

Kofeiinil on energia taseme tõstmisel oma koht, kuid kui leiad, et toetud ainuüksi sellele, et end hommikuti veidikenegi normaalselt tunda või päeva üle elada, siis on see harjumus, mis tasub unustada. Kuigi see annab Sulle esialgu energiat, häirib liiga palju kofeiini sarnaselt suhkruga veresuhkru kontrolli ja väsitab neerupealisi. Selleks, et rohkem energiat saada, piira kofeiini tarvitamist. Jah, lühikest aega tunned end peale selle otsuse tegemist tõenäoliselt halvemini, kuid plaanile kindlaks jäädes saad pikema aja jooksul kasu – rohkem ärkvelolekut ja loomulik energia.


Vedeliku tarbimine

Loidus ja väsimus võivad viidata sellele, et Su kehas pole piisaval vedelikku, kuna verevool ajus ja lihastes väheneb. Inimene vajab vedelikke päevas keskmiselt 30 ml 1 kg kohta. Ja arvesse läheb ka söögis leiduv vesi (nt supid, puuviljad jne). Seega on ka energiataseme hoidmiseks oluline, et tarvitaksid piisavalt vedelikke, kuid kindlasti ei ole vajadust nendega liialdada.


Une tähtsus

Nii ilmselge kui see ka pole, viib halb uni kehva energiataseme ja aju funktsioonideni. Uni on viis, kuidas keha ja aju pärast kiiret päeva taastuvad ja end uuesti laadivad. Kui Sul on raske magada öösel kaheksa tundi, siis proovi vähendada ekraaniaega, seda eriti enne magama jäämist. Ja et aju oleks magamiseks valmis, pea kinni oma une eelsest rutiinist ja võid vajadusel proovida ka palderjani kasutamist.


Seotud tooted

HN B kompleks 90 kaps

34,37 €

EI

Koensüüm Q10 30 tabl

26,75 €