Mida reisile kaasa võtta?

Suvi on ukse ees ja kuigi sel aastal paljud meist kaugeid välisreise ette ei võta, saab siiski suvepuhkuse ajal avastada meie kaunist Eestimaad. Olgu reisimine siis lähedale või kaugele, on see siiski muutus igapäevarutiinis. Puhkuse ajal lähme tõenäoliselt hiljem magama, sööme uusi ja tavapärasest erinevaid toite ning tarbime rohkem alkoholi. See võib kaasa tuua mitmeid probleeme - pole midagi hullemat, kui reisi ajal külmetumine või kõhutõvesse jäämine, mis võib rikkuda tehtud plaanid.


On kasulik endale igaks juhuks selgeks teha, kuidas võimalike ebameeldivate sümptomitega hakkama saada. Siit leiad  mõned soovitused, kuidas oma puhkusest viimast võtta ja samal ajal oma tervist hoida:

  • Esiteks, seedimise toteamiseks ja nakkuste vältimiseks võta kaasa kvaliteetne probiootikum.  Kui sa oled üldiselt vastuvõtlik seedehäiretele või reisid eksootilisse piirkonda, võib kasu olla ka antibakteriaalsetest taimedest nagu küüslauk, oregano, viinamarjaseemned ja nelk, mis pakuvad sulle lisakaitset. Kui oled üldiselt hädas ärritunud soole sündroomiga või muretsed selle pärast, et võid kogemata süüa midagi sobimatut, võid lisaks kasutada ka seedeensüüme.

  • Kui sinu igapäevaelu on üldiselt kiire ja stressirikas, võid ka reisi ajal olla vastuvõtlikum viirushaigustele. Kaitse end immuunsüsteemi tugevdavate toitainetega nagu C- ja D-vitamiin  ning tsink. Taimed nagu must leeder ja salvei pakuvad viirustevastast lisakaitset.

  • Viimaks, kaitse ka oma nahka kahjuliku UV-kiirguse eest antioksüdantidega  – beetakaroteeni, C-ja E-vitamiini ning rohelise teega. Kasuta ökoloogilist looduslikku päiksekreemi ja selle asemel, et peale määrida tavalist päevitusjärgset kreemi, võid proovida naturaalseid õlisid, mis sisaldavad rikkalikult E-vitamiini, näiteks oliiviõli, mandliõli või sheavõi.


Mõnusat puhkust!


Seotud tooted