Olulisemad toitained ja toidulisandid liigeste, luude ja naha toetamiseks

Peamised toitained

Glükoosamiin on võtmekomponent komplekssetes molekulides, mida nimetatakse glükoosaminoglükaanideks (GAG) ning mis on kõhre ülitähtsad ehituskivid. Kõhr on liigeste sidekoe tüüp, mis aitab kergendada liikumist ja kaitsta liigeseid kulumise eest.

MSM tähistab ühendit nimega metüülsulfonüülmetaan, mis on suurepärane väävli allikas. Glükoosamiinile peab lisama väävlit, et moodustada kondroitiinsulfaati, mis on üks kõhredes rohkelt leiduv GAG tüüp.

C-vitamiin aitab kaasa kollageeni, kõhredes ja luudes leiduva põhilise valgu, moodustumisele, aidates seeläbi kaasa nende kudede, samuti igemete, naha ja hammaste normaalsele toimimisele.

Kaltsium ja magneesium on meie luude olulised ehituskivid. Ehkki enamik meist teab, et täiendav kaltsium on luude tervise seisukohalt tähtis, on kaltsiumi kõrval oluline tagada ka piisav magneesiumisisaldus, kuna need toitained toimivad teineteisega sünergias. Biosaadavate vormide kasutamine (nagu tsitraat), tagab hea imendumise ja efektiivsuse.

D-vitamiin toetab terveid luid ja kaltsiumi imendumist soolestikus. Enamikul eestlastest on madal D-vitamiini tase või puudus, mistõttu on oluline peaaegu aastaringselt D-vitamiini manustada.

K2-vitamiin toetab terveid luid, toimides luudes kaltsiumi sidumise kofaktorina. K2-vitamiinist on kõige tõhusam ja biosaadavam MK7 vorm, mida on kasutatud arvukates kliinilistes uuringutes.

 

Olulisemad toidulisandid luude ja liigeste toetamiseks

Glükoosamiini kompleks MSMiga  glükoosamiin, MSM ja kondroitriin. See ühendab glükoosamiini (vesinikkloriidina) MSMi ja kondroitiinsulfaadiga. See laiatoimeline kompleks on loodud, et pakkuda parimat toetust.

glükoosamiini kompleks MSMiga

Kollageeni kompleks  – kollageen erinevate kofaktorite ja antioksüdantidega. Kollageeni kompleks on tugevatoimeline ja sünergiline kombinatsioon kollageenist, toitainetest ja antioksüdantidest naha, liigeste ja luude toetuseks. Sisaldab kõige parema imenduvuse ja biosaadavusega merekollageeni hüaluroonhappe, C-vitamiini, tsingi, nukleotiidide ja antioksüdantidega, sealhulgas hesperiidini, rutiini ja kibuvitsaga.

kollageeni kompleks

Microcell kurkumiini ja kurkumi kompleks – põletiku puhul.  

Sünergiline kombinatsioon erinevatest taimeekstraktidest, mis aitavad toime tulla põletikega ning toetavad immuunsüsteemi, parandavad energiatootmist ja toetavad närvisüsteemi, südame- ja veresoonkonna ning kopsude funktsioone. Toidulisandis on tasakaalustatud kurkumiini spetsiifilised omadused ning teiste taimeekstraktide nagu kurkumi, ingveri ja männikooreekstrakti sünergilised toimed. See on emulgeeritud UltraSOL® tehnoloogiaga, et tagada 46 korda parem imendumine kui standardsetel kurkumiini lisanditel ning ka pikaajalisem toime.

Kurkumiini ja kurkumi kompleks

Osteoplex – luude tervise toetamiseks

Osteoplex on kaltsiumi, magneesiumi, D- ja K-vitamiini ning booriga toitainekompleks luude tervise toetamiseks. See sisaldab peamisi struktuurseid toitaineid kõige biosaadavamal kujul, et tagada nende maksimaalne imendumine ja kasutamine kehas. Kaltsium ja magneesium on tsitraadina, D-vitamiin D3 vormina ning vitamiin K2 menakinoon-7 kujul, mis on luude toetamiseks tõhusaim K-vitamiini vorm.

Osteoplex luudele

Liposoomne C-vitamiintõhus ja hästi imenduv C-vitamiin

Liposoomne C-vitamiin on täiuslik lahendus, tagades kõige efektiivsema imendumise, rakkudesse toimetamise ja pikaajalise toime. See tähendab, et ka kasu Sinu tervisele on suurem. Kasuta seda antioksüdandina, immuunsuse, energia, kollageeni tootmise ning vaimse tervise ja heaolu toetamiseks.  Seda on hea kasutada koos teiste toidulisanditega luude, liigeste ja naha toetamiseks. 

Liposoomne C-vitamiin


Sulle võivad huvi pakkuda ka teised liigeste tervist käsitlevad artiklid:Ole kursis uusimate terviseuudiste ja parimate pakkumistega liitudes meie uudiskirjaga: