15 PÄEVANE VÄLJAKUTSE „LAPSED MÄNGULISELT SÖÖMA“

 • Oled hädas sellega, et lapsed ei söö piisavalt ja tervislikult?
 • Otsid ideid laste toidulaua mitmekesistamiseks?
 • Soovid luua lapse ja toidu vahel parema suhte?
 • Soovid teada, kuidas oleks kõige parem lapsi sööma motiveerida?Kui sa vastad kasvõi ühele nendest küsimustest jaatavalt, on see väljakutse mõeldud just sulle ja sinu perele!

Tänapäeva kiire elutempo juures jääb pere ja laste toidulaud sageli ühekülgseks. Võib juhtuda, et lapsed eelistavad reeglina toitu, mida kutsutakse nn rämpstoiduks. Seda eriti juhul, kui lapsed on juba selles vanuses, et valmistavad või ostavad endale toitu ise. Üha suurenenud on ka valivate sööjate osakaal.

„Lapsed mänguliselt sööma“ väljakutse ongi mõeldud selleks, et aidata sul lapsevanemana  toitumise kirjus maailmas paremini orienteeruda ning anda sulle uusi ideid, kuidas muuta lapse toidulaud tervislikumaks.

Registreeru väljakutsele (15–28. märts)

Registreeru koolitusele

Hind: 45 EUR

15 PÄEVANE VÄLJAKUTSE SISALDAB

 1. Põnevad virtuaalsed loengud ja arutelud laste toitumise teemadel;
 2. Vahvad ja kerged retseptid, mida katsetada ja millega oma pere ja laste toidulauda mitmekesistada;
 3. Kaasahaaravad mängulised ülesanded, millega paremini toiduainete maailma tundma õppida ja mida saab teha terve perega;
 4. Huvitavad faktid laste ja toitumise kohta;
 5. Saad vastused oma küsimustele laste toitumise teemadel;
 6. Kinnine toetav Facebooki grupp;
 7. Virtuaalsel koolitusel saad osaleda ja videoid järele vaadata endale sobival ajal;
 8. Ja kui veab, näed ekraanil vahel ka lapsi

OSALEJATE TAGASISIDERegistreeru koolitusele

Hind: 45 EURVÄLJAKUTSE TEEMAD

 1. Laste toitumise ABC
 2. Valiv söömine
 3. Kuidas öelda "Ei"
 4. Toitumise ja käitumise seosed
 5. Toitumine ja meeled
 6. Toidulisandid
 7. Praktilised tegevused
 8. Retseptid

TOITUMISTERAPEUDID SIRLI KIVISAAR JA TRIIN MUISTE

Kogu selle põneva ja huvitava info toovad sinuni oma ala parimad spetsialistid - pikaajalise koolitajakogemusega funktsionaalse toitumise ja mänguterapeut Sirli Kivisaar (OÜ Via Naturale) ning toitumisterapeut ja elamuskoolitaja Triin Muiste (Triinu toidumaailm).

Sirli Kivisaar

Sirli on kolme lapse ema, kelle elus on tähtsal kohal kaks eriala – toitumis- ja mänguteraapia. Sirli tee toitumise valdkonnas algas 16,5 aastat tagasi, kui tema esiklaps sai väga halva prognoosiga epilepsia diagnoosi, millele ravi ei leidu ning tema pere hakkas otsima alternatiivseid viise poja aitamiseks. Sirli on olnud toitumisnõustaja ja -terapeudi eriala tekke juures, toonud maale ja arendanud välja mänguterapeutide väljaõppe ning andnud nende erialade arengusse suure panuse. Ta on olnud aastaid toitumisnõustajate ja -terapeutide ning mänguterapeutide koolitaja OÜ Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis, MTÜ Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni asutajaliige ja pikaajaline juhatuse aseesimees, ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees ning tegutseb igapäevaselt OÜ-s Via Naturale. Ta on raamatu „Laste toitumine ja tervis“ (2016) kaasautor ning kirjutanud palju artikleid nii toitumise kui ka psühhoteraapia valdkonnas.

                                                                                             

Triin Muiste

Triin on toitumisterapeut ja elamuskoolitaja ning kahe poja ema, kes usub, et tervislik toitumine peab olema nauditav! Igapäevaselt tegeleb Triin kokkamiskoolituste korraldamise ja läbiviimisega, toitumisalaste loengute pidamise ning toitumisteraapia-alaste nõustamistega. Lisaks on ta juba pea kümme aastat lektoriks Tervisekoolis, kus koolitab toitumisnõustajaid. Samuti on ta Eesti Toitumisnõustajate Ühenduse esimees, hetkel kehtiva toitumisnõustaja ja -terapeudi kutsestandardi üks väljatöötajatest ning toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutsekomisjoni esimees. Lisaks on Triin üks Meelte kooli mentoritest. Meelte kool on Sapere metoodikal põhinev toiduharidusprogramm, mida esmalt katsetati lasteaedades ning sellest sügisest alustatakse pilootprojektiga ka algklassides. Triin on raamatute „Laste toitumine ja tervis“ (2016) ja „Toiduainete tervistav toime“ (2019) üks kaasautoritest.


Registreeru koolitusele

Hind: 45 EUR

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED

Kellele on väljakutse mõeldud?*

Väljakutses on oodatud osalema kõik huvilised – lapsevanemad, vanavanemad, õpetajad jne - kes vähegi tunnevad, et see teema neid kõnetab.

Kus ja kuidas?

Väljakutse toimub seal, kus oled sina. Vajalik on arvuti või nutiseade, millega saad siseneda Facebooki. Väljakutse jaoks avame spetsiaalse kinnise Facebooki grupi, millele ligipääs on vaid selles väljakutses osalejatel.

Millal?                  

*Igaks juhuks toome välja, et väljakutses ei keskendu me imiku söömisele, kuid sellegipoolest annab kõik grupis räägitu tööriistad tulevikuks ka imikute vanematele.

Kas on võimalik ka hiljem maksta?

Tasuma peab alles vahetult enne koolituse algust (15. märts). Vajadusel võime ka maksetähtaega pikendada.

Registreeru väljakutsele (15–28. märts)

Registreeru koolitusele

Hind: 45 EUR