Psühhoteraapia on psühholoogilisest nõustamisest pikemaajalisem ning inimese mure/probleemiga tegeldakse sügavamal tasandil. Tegemist on abistamise meetodiga, mille käigus kasutatakse kliendi eripärast lähtudes erinevaid psühholoogilisi tehnikaid. Maailmas on palju erinevaid psüühoteraapia liike: kognitiiv-käitumuslik-, muusika-, gestalt-, hüpnoteraapia jne. Psühhoteraapia aitab läbi erinevate tehnikate sügavamalt mõista oma elu, suhteid teistega ning iseenda tundeid, mõtteid ja soove. Psühhoteraapia võimaldab saavutada läbi alateadlike ja teadvustamata mustrite äratundmise suuremat kontrolli oma elu üle. Psühhoterapeudi vastuvõtule võid pöörduda, kui tundub, et ise enam elustressi, oma mõtete või tunnetega hakkama ei saa.

Psühhoteraapiast võivad abi saada ka lapsed. Kuna laste peamiseks suhtlemiskeeleks ja maailma tajumise ja mõtestamise meetodiks on mäng, siis just lastega tegelev psühhoteraapia suund mänguteraapia on see, mis nendele sobib. Mänguteraapia sobib lastele vanuses 4-13 ning sellest võib abi olla järgmiste seisundite puhul: kolimisest tingitud häiritud elustiili, õnnetusjuhtumite, haiguse, füüsilise puude, pereprobleemide, väärkohtlemise või hülgamise puhul. Mänguteraapia võib olla kasulik ka lastele, kellel on pidevad probleemid koolis, kodus või teistes eluvaldkondades. Loe täpsemalt siit: mänguteraapia lapse toetajana.
 
Psühhoteraapia ja psühholoogiline nõustamine toitumisega seotud probleemide korral.  Psühholoogiline nõustamine ja psühhoteraapia pakuvad tuge ning on sageli hädavajalikud toitumisega seotud probleemide puhul. Toidumuutusega võib kaasneda paljudest senistest harjumustest loobumine või nende kardinaalne muutmine, mis tekitab stressi ja pingeid. Teid võib aidata spetsialist, kellel on nii toitumisalane kui ka inimese psühholoogia mõistmiseks vajalik väljaõpe. Psühhoteraapia aitab süvakuti uurida ka meie toitumiskäitumise psühholoogilisi tagamaid, leida probleemide põhjusi ja neid sügavamal tasandil muuta.


Psühhoteraapiaseansid toimuvad terapeudiga kokkulepitud regulaarsusega.
Nii täiskasvanuteid kui ka lapsi võtab meil vastu psühho- ja mänguterapeut Sirli Kivisaar.

Registreeru vastuvõtule:
info@vianaturale.ee
7421509, +372 5071255

Laen...