Kaltsium

Kaltsium - vajalik või ohtlik?

Kaltsium (Ca) on kõige külluslikumalt leiduv mineraal kehas, 99% selles asub luudes ja hammastes. Seetõttu soovitatakse tarbida hästi palju kaltsiumit, teadmata seda, et kaltsium ei tööta üksi. Kaltsiumi ja magneesiumi vahekorra muutus kaltsiumi kasuks viib hüübimise suurenemisele. Kui magneesiumi on vähe, siis nii Ca kui Na kuhjuvad rakus ioonpumpade töö põhimõtte tõttu.

Päevane ohutu ülempiir kaltsiumil on 1500 mg, aga pidage meeles, et liig on ohtlikum kui puudus. Kaltsiumi liia korra tekib depressioon ja väsimus, kontsentreerumisraskused ning kaltsium ladestub veresoontes, neerudes ja mujal. Kaltsium üksi ei lähe luudesse. D-vitamiin küll soodustab tema imendumist, aga see ei aita kaltsiumi luudes hoida. Kaltsiumi ja D-vitamiini aitab omastada magneesium, see suurendab ka Ca lahustuvust uriinis, vähendades neerukivide teket. Ilma magneesiumita ei jää kaltsium luudesse. Lisaks on vaja veel tsinki ja K-vitamiini, sest luumaatriks moodustub vaid K- vitamiini juuresolekul.
Suurtes kogustes üksnes kaltsiumi ja D- vitamiini tarbmine mõjub luustumise vastaselt. Kui tarbite Ca preparaati, siis võtke kindlasti juurde multimineraali, magneesiumi ja oomega-3 rasvhappeid lisaks (preparaadis peab olema kindlasti boor, räni, tsink, K-vitamiin - vt Super Osteofood).

Uuringud näitavad, et piimatooteid palju tarbivatel inimestel ei ole tegelikult tugevaid luid. Liigne loomne valk viib kaltsiumi kehast välja. Ka häirib kaltsiumi ladestumist toitudes sisalduvad fosfaadid (eriti palju on seda karastujookides ja lihatoitudes). Loomne toit on ka kehas happelist reaktsiooni tekitav, mis tõmbab mineraale luudest välja nende happelisuse neutraliseerimiseks. Head kaltsiumi allikad, mida vähem tuntakse: pruunvetikas jt mereannid, rohelised lehtviljad (kapsas, lehtkapsas, kaalikas/naeris(lehed), eriti rooskapsas. Head allikad on pähklid ja seemned (mandel ja seesam), tofu, aprikoos, sojauba, spinat, võilille lehed, mädarõigas, till, petersell jt maitsetaimed, luudega kalad (sardiin, räim, kilu, eriti koos luudega).

Missugused on head kaltsiumi preparaadid?

Lithothamnion calcarea ehk nn merekaltsium on levinuim preparaat, mida saadakse vetikatest. Hea imenduvusega on ka need mineraalid, mis on seotud Krebsi tsükli vaheainetega, tsitraadid, fumaraadid, malaadid, suksinaadid ja aspartaadi vormis, mis on seotud mineraalide transpotööri EAP-ga.

True Foodi sarjas rikastatakse nn bio-transformeeritud Saccharomyces cerevisiaga (toidupärmiga), milles nad on orgaaniliselt seotud pärmiraku külge ja organism võtab teda kui toitu. Pärmi rakud on eelseeditud ananassi ensüümiga, mis kaotab ära pärmi allergeensuse. Need sobivad ka pärmile tundlikele isikutele. Ei sobi aga B vitamiini talumatuse korral
Dolomiit ehk Ca karbonaat praktiliselt ei imendu.

Kvaliteetsed kaltsiumipreparaadid on saadaval Via Naturale e-poes

True Food kaltsium ja magneesium
Bio-transformeeritud™ kaltsium ja magneesium 1:1 vahekorras (120mg/120mg kahes tabletis)

Sea Calcium,
Lubjastunud merevetikas, mis on looduslikult kaltsiumirikas ja seega ka parema imenduvusega. Preparaat on valmistatud merevetikatest, mis on kogutud Iirimaa läänekaldalt. Üks tablett sisaldab tüüpiliselt: kaltsiumi 300 mg, magneesiumi 25 mg.

Mag 2:1 Cal (magneesium- & kaltsiumsuksinaat)
Sisaldab mineraalide magneesiumi ja kaltsiumi kombinatsiooni suhtes 2:1. Need mineraalid on seotud suksiinhappega, moodustades bio-kättesaadava magneesium- ja kaaliumsuksinaadi. Päevane annus (3 kapslit) sisaldab: Magneesium 216 mg ja Kaltsium 153,9mg

Super Osteofood
Super Osteofood annab täieliku spektri toitaineid luude tugevdamiseks, sh. kaltsium, magneesium, mangaan, vanaadium, tsink, vask ja strontsium, vitamiinid B6, C ja D pluss True Food Superpotency Soyagen®. Päevane annus: 3 tabletti.

Vitamiin K2
MenaQ7® - looduslik K2-vitamiin. Natto (fermenteeritud sojaoad) on suurepäraseks K-vitamiini allikaks. Vitamiin K2 on vajalik tugevate tervete luude ülesehitamiseks ja säilitamiseks, terve südame toetamiseks ning optimaalse vereringe säilitamiseks, toetades veresoonte tervist. Üks tablett sisaldab: Vitamiin K2 45mcg.

Omega 3 Fish Oil 
Toode kujutab endast puhast mittekontsentreeritud esmaklassilise kvaliteediga kalaõli, mis annab looduslikes kogustes tähtsamaid oomega-3 rasvhappeid EPA-d ja DHA-d pluss teisi kalaõli looduslikke komponente, s.h. karotenoide ja tokoferoole, mis toimivad koos sünergiliselt. 1 pehme geelkapsel sisaldab 1000 mg kalaõli.

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.