seedimine

Korras seedimine tagab hea tervise

Soolestikku peetakse keha keskpunktiks – korras seedimine on hea tervise üks olulisemaid alustalasid. Üha rohkem inimesi külastab oma perearsti seoses seedehäiretega, seades juba niigi ülekoormatud tervishoiusüsteemi löögi alla.

Soolestik on kompleksne süsteem, mis on võimeline palju enamaks kui pelgalt toidu seedimine ja jääkainete väljutamine. Soolestikus toodetakse enam kui 20 erinevat tüüpi hormoone, seal elutseb üle tuhande bakteriliigi ja seda kõike kontrollib oma närvisüsteem, mis on peaaegu sama keeruline kui aju. Uuringutes on leitud, et soolestiku probleemid võivad meie tervisele negatiivselt mõjuda, soodustades ülekaalulisust, diabeeti, autoimmuunhaiguseid, hormonaalseid tasakaalutusi, kroonilist väsimust, autismi, depressiooni, liigese- ja südamehaigusi.

Seega, kuidas mõjutab see, mida me  suhu pistame ja kuidas seda seedime, meie tervist? Toit ei anna mitte üksnes kaloreid, see on üks komplekssemaid aineid, mis mitu korda päevas meie kehasse satub. Toiduvalikud, mida me päevast päeva ja tunnist tundi teeme, võivad mõjutada kogu meie olemust.

Seedimise teekond

Üks olulisemaid asju on kindlustada toidu põhjalik ja korralik seedimine. See on tegelikult palju keerulisem protsess kui esialgu tundub. Närimine valmistab toidu ette, segades selle ensüümidega, mis aitavad toitu lagundada. Kui toit liigub makku, segunevad toiduga maohape ja pepsiin, mis lagundavad valgud väiksemateks osadeks. Maohape tapab paljud bakterid, vähendades niimoodi immuunsüsteemi koormust. See on väga oluline staadium, mis muudab edasise seedimise palju kergemaks.

On väga oluline, et magu toodaks piisaval hulgal maohapet (ei liiga vähe ega liiga palju) ja see oleks kindlalt mao poolt kaitstud. Mao seinad peavad olema terved – seda katab kaitsev limakiht, et magu seedimise käigus kahjustada ei saaks. Väga suur terviseprobleem on tänapäeval „refluks“, mille käigus maohape tungib söögitorru, tekitades põletavat tunnet ja ebameeldivad maitset.

Sa oled see, mida sööd!

Toit liigub maost peensoolde. Siin asuvad tööle järgmised ensüümid, mis lagundavad kõik toidugrupid väiksemateks molekulideks. Need on hea imendumisega ning saavad keha jaoks olulisi ülesandeid täita. Kui see protsess on häiritud näiteks liiga kiire söömise või maohappe/ensüümide puudulikkuse tõttu (mis tekib näiteks vananedes või teatud ravimeid, näiteks Omeprazoli, tarbides), võivad suured toidutükid soolestikku edasi liikuda. Neid suuri toiduosakesi hakkavad bakterid fermenteerima, põhjustades gaase ja puhitust. Samuti võivad teatud päris lõpuni lagundamata jäänud osakesed läbivad sooleseina kaitsvaid mehhanisme, mida immuunsüsteem võib tõlgendada potentsiaalsete vaenlastena ja neid kui sissetungijaid rünnata, põhjustades põletikku. Sedalaadi põletik võib põhjustada ärritatud soole sündroomi  sümptomeid ja tuua kaasa olukorra, kus määratakse ravimid, mis veelgi probleemi jätkumisele kaasa aitavad, tuues endaga kaasa nõiaringi.

Mõningaid toite võib olla raske seedida ja need võivad soolestikku ärritada. See võib tuleneda viisist, kuidas neid toite on töödeldud ja toodetud. Üks selliseid on gluteen. Gluteeni sisaldavates toitudes on valk nimega gliadiin, mida on üsna raske seedida. Seedimata gluteen võib põhjustada väga mitmeid seedeprobleeme, seega võib gluteeni menüüst väljajätmine või selle tarbimise vähendamine mitmeid sümptomeid leevendada. Gluteen soodustab ka „lekkiva soole“ teket, mis toob kaasa olukorra, kus suuremad molekulid jõuavad läbi sooleseina vereringesse. Tuntud gastroenteroloog dr Fasano läheb koguni nii kaugele, et väidab, et immuunsüsteem ajab gluteeni segamini bakteritega ja käitub nii, nagu keha oleks nakatunud. Võib-olla on nüüd lihtsam mõista, miks gluteen võib põletikke kaasa tuua?

Elusbakterid

Sõbralikud bakterid on meiega koos elanud kogu elu – neid nimetatakse sageli meie mikrobioomiks. Bakterid  aitavad üldist tervist säilitada ning hoida immuunsüsteemi töökorras. Varases lapsepõlves aitab kokkupuude keskkonnas leiduvate bakteritega „programmeerida“ beebi immuunsüsteemi. Nad võimaldavad meil mõista, et mõningaid molekule, mis näivad võõrad, võib tegelikult tolereerida ja nad võivad meile kasulikud olla. Niimoodi hoolitsetakse meie kehas selle eest, et immuunsüsteem ei reageeriks keskkonnateguritele nagu õietolm või kassikarvad. Mõningates uuringutes on näidatud, et kui beebidel ei arene heade bakterite koloonia korrektselt, võib neil olla suurem kalduvus allergiatele ja nende immuunsüsteem võib olla nõrgem ning haigustele vastuvõtlikum. Kõige parem ja turvalisem moodus on võtta iga päev tugevatoimelist probiootikumi , mis sisaldab hoolikalt valitud ja põhjalikult uuritud bakteritüvesid.

Heade bakterite tasakaal on oluline selleks, et kaitsta meie soolestikku patogeenide eest. Näiteks kahjulike bakterite eest, mis põhjustavad toidumürgitust või pärmide eest nagu candida albicans. Need patogeenid toodavad mürke, mis tekitavad meie soolestikus ebameeldivaid sümptomeid, põhjustades kõhulahtisust, krampe ja puhitusi. Me saame aidata seda tasakaalu taastada, manustades probiootikume . Eriti oluline on häid baktereid tarbida siis, kui võtate antibiootikume. Kui bakteriaalne tasakaal on häiritud seente või parasiitide poolt, võivad aidata ka teatud taimede õlid, mis kiirendavad paranemist. Küüslauk on üks parimaid looduslikke antibakteriaalseid taimi. Ka nelgi-, kaneeli- ja oregaano õlid on laiatoimelise mõjuga, eriti lühiajalisel tarbimisel.

Soovitused

  • Lisa oma menüüsse kergesti seeditavaid toite, näiteks supid, smuutid, mahlad ja köögiviljapüreed
  • Söö korraga vähem ja väldi pidevat näksimist – see aitab pankreast toetada. Jäta õhtusöögi ja magamamineku vahele piisav aeg. Kui õhtuti liiga hilja süüa, võib see häirida und ning soolestiku võimet end öösiti taastada. Proovi mõningaid ravimtaimi, mis rahustavad soolestikku ja aitavad kahjustusi ravida. Libejalakas ,[i] altee , [ii] aloe vera[iii],[iv] ja lagrits [v],[vi] on iseäranis head.
  • Kondipuljongid on ideaalseks mikrotoitainete, kollageeni, aminohapete allikaks, mis on olulised soolestiku sisepinna jaoks. Taimetoitlasete jaoks on alternatiiviks köögiviljapuljong, kuhu on lisatud ürte, shiitake seeni ja vetikaid.
  • Toidupäeviku pidamine võib aidata kindlaks teha toiduained, mis võivad sümptomeid tekitada. Tänapäeval leidub mitmeid telefoni äppe, mis aitavad märkida üles toite, mis me sööme. Püüa leida soolestikku ärritavatele toitude alternatiive või vähemasti nende tarbimist vähendada. Põhilised soolestiku ärritajad on toidud, mis sisaldavad gluteeni, piimatooted, suhkur ja kofeiin. 
  • Stressil on seedimisele tohutu mõju. Seetõttu on oluline leida aega puhkamiseks ja lõõgastumiseks. Hea viis lõõgastumiseks on käia jalutamas või veeta aega aias. Võid kasutada ka meditatsiooni äppe. Mineraalsoola vannid õhtuti on hea viis, kuidas lihaseid ja keha lõõgastada. Lavendel aitab soolestikku lõõgastada[xiii]. Alakõhu massaaž võib samuti aidata pingeid leevendada ning soolestiku liikuvust parandada.  
  • Suurenda kiuainete osakaalu oma menüüs, et soolestiku liikuvust parandada. Lisa oma menüüsse toite, mis sisaldavad prebiootilisi kiudaineid – sigur, artišokk, sibul, porru ja spargel. [vii] Lahustumatud kiudained aitavad väljaheidet pehmendada ja regulaarsemaks muuta.  India teelehe ehk psülliumi seemnekestadel [viii] ja ploomil[ix] on kergelt lahtistav toime. Magneesium võib vähendada kõhukinnisust, aidates rahustada närvisüsteemi.[x]
  • Võta probiootikume toidulisandina, et seedimisega seotud probleeme leevendada. [xi] Täiendav seedeensüümide manustamine võib aidata kaasa toidu paremale lagundamisele ja imendumisele, toetades heade bakterite tasakaalu soolestikus.[xii]


On tõsi, et seedeprobleemidega isikute arv on järjest kasvamas ning optimaalsel soolestiku toimimisel on meie tervisele palju suurem mõju kui pelgalt seedimine. Siiski on üsna palju, mida soolestiku toimimiseks ise saame ära teha, et ennast aidata ning destruktiivne tsükkel lõpetada. Hoolitse oma soolestiku eest ning soolestik aitab aastaid sinu tervist toetada!

BioCare toidulisandid seedimise toetuseks

Antioksuedantide-kompleks-Via-Naturale-Higher-Nature
Super antioksüdandid 180 tab
60,72
Energia-ja-fookus-Via-Naturale-Higher-Nature
Energia ja fookus kihisevad tabletid
10,50
MSM-Via-Naturale-Higher-Nature
MSM tabletid 180
27,11
Artioki-ja-Lipaasi-kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Artišoki ja lipaasi kompleks
37,50
Via-Naturale-Higher-Nature-Astaksantiin-mustsostraga-4
Astaksantiin mustsõstraga
Via-Naturale-Biocare-Seleen-3
-50%
Soodustoode – BC Seleen
Alates 5,94
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-taeiskasvanutele-4
Multivitamiin täiskasvanutele
Alates 19,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Kollageeni-tabletid-3
Kollageeni tabletid
Alates 27,07
Via-Naturale-Higher-Nature-Laiatoimeline-multivitamiin-4
HN Laiatoimeline multivitamiin
Alates 9,53
Via-Naturale-Biocare-Vegan-Oomega-3-4
Vegan Oomega-3
Alates 19,81
Via-Naturale-Biocare-Mineraalide-kompleks-4
-50%
Soodustoode – Mineraalide kompleks
Alates 9,88
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-kalaoli-4
Mega EPA kalaõli
Alates 16,57
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-K2-4
Vitamiin K2
Alates 17,52
Via-Naturale-Higher-Nature-Alert-Fookus-ja-energia-4
Alert! Fookus ja energia
Alates 13,08
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-pulber-3
Vitamiin C pulber
Alates 16,91
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-Forte-Kalaoli-3
Mega EPA Forte kalaõli
Alates 36,61
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-2000-iu-3
Vitamiin D3 2000 iu
Alates 11,57
Via-Naturale-Higher-Nature-C-vitamiin-kibuvitsaga-3
HN C vitamiin kibuvitsaga
Alates 20,74
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kalaoli
Super kalaõli
12,86
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Daily-bakterid-4
Pro-Daily bakterid
Alates 7,54
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurgirohuoli-4
Kurgirohuõli
Alates 12,88
Via-Naturale-Biocare-Tsinktsitraat-3
Tsinktsitraat
Alates 10,31
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-3-kalaoli-3
Oomega 3 kalaõli
Alates 15,43
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-500-3
BC Vitamiin C 500
Alates 20,88
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-10-miljardit-2
BioAcidophilus (10 miljardit)
Alates 35,68
Via-Naturale-Biocare-Polyzyme-Forte-ensueuemid-4
Polyzyme Forte ensüümid
Alates 19,46
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-1000-4
Vitamiin C 1000
Alates 16,78
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-30-miljardit-4
BioAcidophilus Forte (30 miljardit)
Alates 49,61
Via-Naturale-Higher-Nature-Immune--3
Immune +
Alates 8,93
Via-Naturale-Higher-Nature-Teaniin-4
-50%
Teaniin
Alates 7,15
Via-Naturale-Higher-Nature-Coloclear-Extra-jaemesoole-puhastuseks-3
Coloclear Extra jämesoole puhastuseks
Alates 17,58
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-500-iu-3
Vitamiin D3 500 iu
Alates 6,43
Via-Naturale-Higher-Nature-VisualEyes-silmadele-4
-40%
VisualEyes silmadele
Alates 10,82
Via-Naturale-Higher-Nature-MSMi-ja-gluekoosamiiniga-liigeste-kompleks-3
HN MSMi ja glükoosamiiniga liigeste kompleks
Alates 18,04
Via-Naturale-elBerry-SambuStop-250ml
elBerry SambuStop 250 ml
18,90
Via-Naturale-elBerry-SambuPro-250ml
elBerry SambuPro 250 ml
18,90
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B6-30ml
Nutrisorb® Vitamiin B6 30ml
9,95
Via-Naturale-Biocare-Kuningakepioli-30
Kuningakepiõli 30 kaps
10,18
Via-Naturale-Biocare-GI-Complex-seedimisele-150g
GI Complex seedimisele 150 g
46,36
VIa-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B12-15-ml
Nutrisorb® Vitamiin B12 15ml (endine Vitasorb B12)
12,30
Via-Naturale-Biocare-Taandatud-glutatioon-90
Taandatud glutatioon 90 kaps
44,84
Via-Naturale-Biocare-Kilpnaeaerme-kompleks-60
Kilpnäärme kompleks 60 kaps
22,10
Via-Naturale-Biocare-Slippery-Elm-Plus-libejalakas-90
Slippery Elm Plus libejalakas 90 kaps
21,68
Via-Naturale-Biocare-Microcell-kurkumiini-ja-kurkumi-kompleks-60
Microcell kurkumiini ja kurkumi kompleks 60 kaps
51,41
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-mangaan-15ml-pakend
Nutrisorb® mangaan 15ml
17,63
Via-Naturale-Biocare-BioFlora-beebidele-33g-pakend
-20%
BioFlora beebidele 33 g
39,19 
Via-Naturale-Biocare-Tsuesteiini-kompleks-60
Tsüsteiini kompleks 60 kaps
32,48
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtauraat-60
Magneesiumtauraat 60 kaps
23,86
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Digestion-60
Pro-Digestion 60 kapslit
28,32
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-rasvhapped-3-6-7-9-90
Oomega rasvhapped 3:6:7:9 90 kaps
35,23
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-A-15ml
Nutrisorb® Vitamiin A 15 ml
16,54
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B12-15-ml
Nutrisorb® Metüül B12 15 ml
24,06
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-E-15ml
Nutrisorb® Vitamiin E 15 ml
15,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Kueuente-ja-juuste-kompleks-120
HN küünte ja juuste kompleks 120 kaps
32,23
Via-Naturale-Biocare-Liposoomne-vitamiin-C-150ml
Liposoomne vitamiin C 150ml
49,19
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-4000-iu-30
Vitamiin D3 4000 iu 30 kaps
23,92
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-Osteofood-luudele-90
Super Osteofood luudele 90 tab
18,04
Via-Naturale-Higher-Nature-Citricidal-greibiseemneekstrakt-25ml
Citricidal greibiseemneekstrakt 25ml
12,88
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-multivitamiin-20
Kihisev multivitamiin 20 tabl
10,28
Via-Naturale-Higher-Nature-Ainevahetuse-tasakaalustaja-90
Ainevahetuse tasakaalustaja 90 kaps
24,48
Via-Naturale-Biocare-Saagpalmi-kompleks-60
Saagpalmi kompleks 60 kaps
35,53
Via-Naturale-Higher-Nature-Koensueuem-Q10-30
-50%
*Koensüüm Q10 30 tabl
20,64 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kvertsetiin-ja-bromelaiin-60
HN Kvertsetiin ja bromelaiin 60 tab
24,68
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-linaseemneoliga-60
Microcell CoQ10 linaseemneõliga 60 kaps
56,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-pulber-100g
Glutamiin pulber 100g
20,62
Via-Naturale-Higher-Nature-Pantoteenhape-vitamiin-B5-60
Pantoteenhape (vitamiin B5) 60 kaps
14,69
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-naistele-90
Multivitamiin naistele 90 kaps
48,72
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Jood-15-ml
Nutrisorb® Jood 15ml
21,60
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B2-30
Vitamiin B2 30 kaps
9,16
Via-Naturale-Biocare-Mindlinx-kompleks-60
Mindlinx® kompleks 60 kaps
49,19
Via-Naturale-tsink-askorbaat-BioCare
-50%
Soodustoode – Tsinkaskorbaat 60 kaps
10,01 
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B5-60
Vitamiin B5 60 kaps
20,41
Via-Naturale-Biocare-Puhastav-nutripulber-120g
Puhastav nutripulber 120 g
32,86
Via-Naturale-Biocare-Energia-kompleks-60
Energia kompleks 60 kaps
20,66
Via-Naturale-Biocare-Everyday-BioAcidophilus-10-miljardit-4x7
Everyday BioAcidophilus (10 miljardit) 4 x 7 kaps
21,71
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-Plus-75-miljardit-30
BioAcidophilus Forte Plus (75 miljardit) 30 kaps
96,46
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-pulber-20-miljardit-60g
BioAcidophilus pulber (20 miljardit) 60g
39,29
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-veresuhkrule-90
Kompleks veresuhkrule 90 kaps
36,98
Via-Naturale-Higher-Nature-Klorella-180
Klorella 180 tabl
25,78
Via-Naturale-Biocare-Raua-kompleks-90
Raua kompleks 90 kaps
26,95
Via-Naturale-Biocare-Permatrol-soolestikule-90
Permatrol soolestikule 90 kaps
35,60
Via-Naturale-Higher-Nature-Ocean-Kelp-pruunvetikas-180
Ocean Kelp pruunvetikas 180 tab
12,88
Via-Naturale-Biocare-Glutatiooni-kompleks-30
Glutatiooni kompleks 30 kaps
41,39
Via-Naturale-Biocare-Kaltsiumtsitraat-90
Kaltsiumtsitraat 90 kaps
26,28
Via-Naturale-Biocare-Infantis-pulber-beebidele-60g-pakend
Infantis pulber beebidele 60 g
43,84
Via-Naturale-Biocare-Rahuliku-meele-kompleks-60
Rahuliku meele kompleks 60 kaps
38,27
Via-Naturale-Biocare-Tsinkmetioniin-60
Tsinkmetioniin 60 kaps
12,16
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B3-30
Vitamiin B3 30 kaps
8,23
Via-Naturale-Biocare-Female-Biotic-30-naiste-probiootikum
Female Biotic 30 kaps – kasulikud bakterid naistele
39,70
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-kvertsetiiniga-90
Kompleks kvertsetiiniga 90 kaps
44,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Punaste-steroolide-kompleks-90
Punaste steroolide kompleks 90 tab
33,53
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtsitraat-90
Magneesiumtsitraat 90 kaps
26,28
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Intensive-Extra-bakterid-30
Pro-Intensive Extra bakterid 30 kapslit
30,94
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumipulber-90g
Magneesiumipulber 90 g
22,07
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-FolGuard-15ml
Nutrisorb® Metüül FolGuard® 15 ml
33,19
Omega-Care-laste-kalaoli-Via-Naturale-Bio-Care
OmegaCare laste kalaõli 75ml
19,81
Via-Naturale-Higher-Nature-Skin-Support-nahale-60
Skin Support nahale 60 kaps
22,84
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-menopausi-ajaks-90
Multivitamiin menopausi ajaks 90 kaps
48,72
Via-Naturale-Biocare-Glutenzyme-Plus-ensueuemid-30
Glutenzyme Plus ensüümid 30 kaps
16,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-B12-keelealune-pulber
HN Vitamiin B12 keelealune pulber
14,14
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Moluebdeen-15ml
Nutrisorb® Molübdeen 15 ml
16,04
Via-Naturale-Higher-Nature-Raua-kompleks-60
HN Raua kompleks 60 kaps
15,92
Via-Naturale-Higher-Nature-Bio-mineraalid-90
Bio mineraalid 90 tabl
21,89
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuelfolaat-15ml
Nutrisorb® Metüülfolaat 15 ml
30,34
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-kaltsiumi-kompleks-90
Magneesiumi kaltsiumi kompleks 90 kaps
26,08
Via-Naturale-Biocare-Kaaliumtsitraat-90
Kaaliumtsitraat 90 kaps
15,31
Via-Naturale-Biocare-EyeCare-plus-silmadele-60
EyeCare plus silmadele 60
37,96
Via-Naturale-Biocare-Magneesiummalaat-90
Magneesiummalaat 90 kaps
21,70
Via-Naturale-Biocare-Gluekoosamiin-MSMi-ja-kontroitiiniga-90
BC glükoosamiin MSMi ja kontroitiiniga 90 tab
30,95
Via-Naturale-Biocare-Antioksuedantide-kompleks-30
Antioksüdantide kompleks 30 kaps
37,13
Via-Naturale-Biocare-Microcell-Vitamiin-E-200-iu-60
Microcell Vitamiin E 200 iu /60 kaps
18,16
Via-Naturale-Higher-Nature-Saagpalmi-kompleks-30
HN Saagpalmi kompleks
29,74
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kaltsium-90
Super kaltsium 90 kaps
16,73
Via-Naturale-Biocare-D3-vitamiin-sprei-1000-iu-15ml
D3-vitamiin sprei 1000 iu 15 ml
16,80
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-C-vitamiin-20
Kihisev C-vitamiin 20 tabl
9,10
Via-Naturale-Biocare-Juuste-ja-kueuente-kompleks-90
-32%
**BC Juuste ja küünte kompleks 90 kaps
31,98 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-magneesium-20
Kihisev magneesium 20 tabl
10,48
Via-Naturale-Biocare-Banaanimaitseline-BioAcidophilus-lastele-60g-pakend
Banaanimaitseline BioAcidophilus lastele 60g
25,52
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-meestele-60
Multivitamiin meestele 60 kaps
48,72
Via-Naturale-Higher-Nature-Luesiin-90
Lüsiin 90 tab
14,82
Via-Naturale-Higher-Nature-Seleen-200-mcg-60
HN Seleen 200 mcg 60 tab
17,08
Via-Naturale-Biocare-Oregaano-kompleks-90
Oregaano kompleks 90 kaps
40,84
Via-Naturale-Higher-Nature-B-vitamiinide-kompleks-enenniga-90
B-vitamiinide kompleks ženšenniga 90 tab
21,89
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-B-kompleks-60
Metüül B kompleks 60 kaps
24,74
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-beebidele-ja-lastele-15ml-pakend
Vitamiin D3 beebidele ja lastele 15 ml
14,83
Via-Naturale-Biocare-Marjamaitselised-bakterid-lastele-28x1g
Marjamaitselised bakterid lastele 28 x 1g
26,54
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-tsink-30ml
BC Nutrisorb tsink 30 ml
17,57
Via-Naturale-Higher-Nature-Tsink-90
HN Tsink 90 tab
10,69
Via-Naturale-Higher-Nature-Supermagneesium-90
HN Supermagneesium 90 kaps
34,38
Via-Naturale-Higher-Nature-Mehhiko-Jamss-menopausi-ajaks-90
Mehhiko Jamss menopausi ajaks 90 kaps
29,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Kroom-200g-90
Kroom 200μg 90 tab
13,51
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-24-miljardit-7
BioAcidophilus Forte (24 miljardit) 7 kaps
12,54
Via-Naturale-Biocare-Leedrimarja-kompleks-lastele-150ml
Leedrimarja kompleks lastele 150 ml
14,66
Via-Naturale-Higher-Nature-Kilpnaeaerme-kompleks-60
HN Kilpnäärme kompleks 60 tab
23,18
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Biomulsion-D-15ml
Nutrisorb® BioMulsion D 15 ml
15,49
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-60
Metüül multivitamiin 60 kaps
44,64
BioCare-Prebio-NutriPowder-Via-Naturale
Prebio nutripulber 165g
47,26
Neuro-Kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Neuro Kompleks närvisüsteemile ja mälule 60 kaps
44,22
Via-Naturale-Biocare-Kollageeni-kompleks-60
Kollageeni kompleks 60 kaps
35,41
Via-Naturale-Higher-Nature-Betaiin-HCl-90
Betaiin HCl 90 kaps
18,04
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B-kompleks-15-ml
Nutrisorb® Metüül B kompleks 15 ml
18,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Ashwagandha-Rhodiola-kompleks-30
Ashwagandha & Rhodiola kompleks 30 kaps
23,18
Sisaldab südame ja veresoonkonna toetuseks mõeldud võtmetoitaineid: koensüüm Q10-t, antioksüdante, foolhapet, B6- ja B12-vitamiine ning aminohappeid arginiini ja bromelaiini. TMG, B6- ja B12- vitamiinid ning foolhape aitavad säilitada normaalset homotsüsteiinitaset.
Südame toitained 120 kaps
56,86
Via-Naturale-Biocare-Baby-Biotic-8ml-beebide-probiootikum
Baby Biotic 8 ml – beebide probiootikum
26,41
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-ja-fosfolipiidide-kompleks-90
Magneesiumi ja fosfolipiidide kompleks 90 kaps
41,27
Via-Naturale-Higher-Nature-MSM-tabletid-90
MSM tabletid 90
13,68
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60
Vitamiin D3 vegan, 1000 iu 60 kaps
18,25
Via-Naturale-Biocare-Fosfatidueuelseriin-30
BC Fosfatidüülseriin 30 kaps
63,79
Via-Naturale-Higher-Nature-Alpha-30
-50%
Alpha 30 kapslit – Karnitiin ja alfalipoehape
10,26 
Via-Naturale-Biocare-OmegaCare-apelsini-kalaoli-225ml
OmegaCare apelsini kalaõli 225 ml
48,22
Via-Naturale-Biocare-N-A-G-n-atsetueuelgluekoosamiin-60
N.A.G n-atsetüülglükoosamiin 60 kaps
37,87
Via-Naturale-Higher-Nature-B-kompleks-30
HN B kompleks 30 kaps
16,60
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-200-30
Microcell CoQ10 200/ 30 kaps
57,36
Via-Naturale-Biocare-Maksakompleks-60
Maksakompleks 60 kaps
29,68
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Raud-15ml
Nutrisorb® Raud 15 ml
20,56
Via-Naturale-Higher-Nature-Fosfatidueuelseriin-45
HN Fosfatidüülseriin 45 kaps
59,38
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedelad-jaelgmineraalid-15ml-pakend
Nutrisorb vedelad jälgmineraalid 15ml
28,51
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-90
Glutamiin 90 kaps
20,62
Via-Naturale-Biocare-Osteoplex-luudele-90
Osteoplex luudele 90
36,47
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-D3-ja-K2-15ml
Nutrisorb D3 ja K2 15ml
28,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Gluekoosamiin-HCl-kompleks-boswelliaga-90
Glükoosamiin HCl kompleks boswelliaga 90 tab
27,07
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Seleen-15-ml
Nutrisorb® Seleen 15 ml
28,30
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedel-tsingikompleks-150ml
Nutrisorb vedel tsingikompleks 150 ml
21,47
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Woman-bakterid-naistele-30
Pro-Woman bakterid naistele 30 kapslit
26,42
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-D3-400-iu-15ml
Nutrisorb® Vitamiin D3 400 iu 15ml
13,93
Sisaldab hea imenduvusega karotenoidi astaksantiini. Tootes sisalduv astaksantiin on saadud puhastest saastumata merevetikatest haematococcus pluvialis.
Astaksantiin 30 kaps
20,62
Via-Naturale-Higher-Nature-Menopausi-kompleks-90
HN Menopausi kompleks 90 kaps
32,23
Via-Naturale-Higher-Nature-D3-vitamiin-pihustiga-laste-135ml
D3 vitamiin pihustiga laste 13,5 ml
15,97
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurkum-60
HN kurkum 60 kaps
36,84
Via-Naturale-Biocare-Atsetueuelkarnitiin-ja-alfalipoehape-30
Atsetüülkarnitiin ja alfalipoehape 30 kaps
39,80
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-lastele-pulber-75g
Multivitamiin lastele (pulber) 75 g
26,38
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-rasedale-60
Metüül multivitamiin rasedale 60 kaps
32,35
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-CoQ10-vedel-30ml
Nutrisorb® CoQ10 (vedel) 30 ml
26,50

Allikad

[i] DerMarderosian A, Beutler JA. The Review of Natural Products by Facts and Comparisons. 1999. St Louis: Wolters Kluwer Co.

[ii] DerMarderosian A, Beutler JA. The Review of Natural Products by Facts and Comparisons. 1999. St Louis: Wolters Kluwer Co.

[iii] Langmead L et al. Randomized, double-blind, placebo-controlled trial of oral aloe vera gel for active ulcerative colitis. Aliment Pharmacol Ther. 2004; 19 (7): 739-47.

[iv] Triantafyllidiet al. Herbal and plant therapy in patients with inflammatory bowel disease. Annals of Gastroenterology : Quarterly Publication of the Hellenic Society of Gastroenterology. 2015;28(2):210-220.

[v] Fukai T et al. Anti-Helicobacter pylori flavonoids from licorice extract. Life Sci. 2002; 71 (12): 1449-63.

[vi] Wittschier N et al. Aqueous extracts and polysaccharides from liquorice roots (Glycyrrhiza glabra L.) inhibit adhesion of Helicobacter pylori to human gastric mucosa. J Ethnopharmacol. 2009; 125 (2): 218-23.

[vii] Yang J et al. Effect of dietary fiber on constipation: a meta analysis. World J Gastroenterol. 2012; 18 (48): 7378-7383.

[viii] Marlett JA et al. An unfermented gel component of psyllium seed husk promotes laxation as a lubricant in humans. Am J Clin Nutr. 2000; 72 (3): 784-9.

[ix] Stacewicz-Sapuntzakis M et al. Chemical composition and potential health effects of prunes: a functional food? Crit Rev Food Sci Nutr. 2001; 41 (4).

[x] Boyle NB, Lawton C, Dye L. The effects of magnesium supplementation on subjective anxiety and stress – a systematic review. Nutrients. 2017; 9 (5): E429.

[xi] Theodorou V et al. Effect of commensals and probiotics on visceral sensitivity and pain in irritable bowel syndrome. Gut Microbes. 2014; 5 (3).

[xii] Lequette et al. Biofouling: Using enzymes to remove biofilms of bacterial isolates sampled in the food-industry. J Bioadhesion and Biofilm Research. 2010; 26 (4): 421-31.

[xiii] Woelk H, Schlafke S. A multi-center, double-blind, randomised study of the Lavender oil preparation Silexan in comparison to Lorazepam for generalised anxiety disorder. Phytomedicine. 2010 Feb; 17 (2): 94-9.


Liitu meie uudiskirjaga

0