Opioidsete peptiidide määramine

Toidutalumatuse puhul leidub organismis sageli suurel hulgal opioidse toimega peptiide ehk valgulisi ühendeid, mida saab avastada uriini analüüsiga. Kui valkude puuduliku lagundamise tagajärjel tekivad väikese molekulmassiga aminohapetest koosnevad peptiidid, siis need ei pruugi immuunvastust esile kutsuda. Seetõttu saab neid peptiide määrata vaid kindla testiga uriinist, vereanalüüsid neid ei näita.
  •     Glutenomorfiinid tekivad teraviljavalgu gluteeni puuduliku lõhustumise tagajärjel
  •     Kasomorfiinid tekivad piimavalgu ehk kaseiini puuduliku lõhustamise tagajärjel.
Opioidsete peptiidide testi soovitame eriti psüühiliste ja neuroloogiliste häirete puhul (depressioon, skisofreenia, ärevus, hüperaktiivsus, epilepsia, parkinsonism jms.), kuna gluteenomorfiinid ja kasomorfiinid avaldavad psühhotroopset mõju ning tekitavad häireid närvivahendusainete toimimises. Neid opioidseid peptiide ning gluteeni- ja kaseiinivaba režiimi mõju on teaduslikult uuritud kõige enam autistide puhul. Nimetatud peptiide on aga leitud ka kõrva-nina-kurguprobleemidega haigetel, samuti liigese- ja hingamisteede haiguste, psoriaasi ja muude terviseprobleemide puhul. Gluteeni- ja kaseiinivabast reþiimist võib olla abi paljude haiguste korral.

Analüüs määrab glutenomorfiinide ja kasomorfiinide kõrval ka teisi tugeva opioidse toimega peptiide: Dermorfiin on peptiid, mille päritolu ei ole täpselt teada. Arvatakse, et seda moodustavad organismis mingid bakterid või seened. Dermorfiin on miljoneid kordi tugevama toimega kui morfiin, tekitades ka valutundetust. Peptiidid HK1 ja HK2 on seotud hüperaktiivsuse ja tähelepanupuudulikkuse, kõrge sisepinge, liigse närvilisuse ja kannatamatusega, peptiidid P1 ja P2 kummalise käitumise, käitumishäirete ja psühhootiliste joontega. Tripeptiidid pyroGlu-trp-gly ja pyroGlu-trp-gly-NH2(amiid) ehk nn. endogeensed peptiidid on kehas endas tekkivad peptiidid, mis on seotud serotoniini ainevahetusega. Nad stimuleerivad seorotoniini poolt aktiveeritavaid aju opioidseid piirkondi. Need peptiidid on seotud seksuaalse ülierutuvuse, pidurdamatu ja/või rituaalse käitumise, vägivaldsuse ja unehäiretega.
 
NB! OÜ Via Naturale analüüsi ei vahenda. Analüüsi teostatakse Norras ning selle saab endale tellida SIIT (leht on ingliskeelne).

Analüüsi eest tasutakse otse laborile. Peale analüüsi vastuste kättesaamist ootame Teid toitumisterapeudi vastuvõtule. Vastuvõtu tasu 45 EUR.

Antud analüüsi tulemused kuuluvad toitumisteraapia valdkonda, antud tulemuste jälgimine aitab täiendavalt kaasa haiguste taandumisele või haigusnähtude ennetamisele. Sellega ei tohi asendada juba käimasolevat ravi.

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.