Toiduainete talumatus

Järjest enam pööratakse tähelepanu tervisliku toitumise vajalikkusele ja üha enam leiab ka kõlapinda toidutalumatuse teema. Inimesed tajuvad, et teatud toiduained neile ei sobi ning otsivad nende väljaselgitamiseks erinevaid võimalusi. Praegu saab Eestis ennast testida nelja erineva toidutalumatuse testiga, mille hulgas on ka tsütotest, mille tegemise võimalust OÜ Via Naturale kaudu pakume. Testi nimetus tuleb võõrsõnaühendist tsütotoksiline, mis eesti keelde tõlgituna tähendab rakkudele mürgine või rakke tappev. Selle testimismeetodi puhul jälgitakse mikroskoobi alla toiduainete mõju eeskätt valgetele verelibledele ehk leukotsüütidele.

Tsütotesti teostatakse vereproovi abil, mida laborant vaatleb mikroskoobi all. Meie poolt pakutavas testis eristatakse nelja reaktsiooniastet alates I (normaalne verepilt, talumatust ei esine)  kuni IV (väga tugev talumatus).

Millal toiduainete talumatuse testi teha?                     

Sageli esineb toidutalumatus lisaks ja raskendava faktorina paljude haiguste korral nagu nt tundmatu etioloogiaga kroonilised haigused, liigesepõletikud, diabeet, kilpnäärme põletik, gastrointestinaalhäired (Crohni tõbi, tsöliaakiahaigus ja ärritatud soole sündroom), naha probleemid (atoopiline ekseem, akne ja psoriaas), migreenid ja kroonilised peavalud, psüühilised häired, depressioon, ülekaalulisus, kõrgvererõhutõbi, fibromüalgia, kõrge kolesterooli tase, podagra jne. Tihti võib saada haiguse ravimisel paremad tulemused, kui arvesse võetakse ka toidutalumatust.

Vaata toidutalumatuse testide koostisi ja hindu siit

Toidutalumatuse reaktsiooni astmed

Toidutalumatus
Pilt nr 1.

Punaste vereliblede kuhjumine ja värvus on normaalne. Valgeliblede membraanid on heas seisukorras ning toidutalumatust ei esine (pilt nr 1).

Toidutalumatus
Pilt nr 2

Kui laborant näeb mikroskoobi all muutusi vererakkudes, viitab see toidutalumatusele. II reaktsiooniastme puhul on valgetesse verelibledesse tekkinud vakuoolid (väljasopistused) ja membraanil on näha kergeid kahjustusi. Valgelibled ei ole enam ilusad ringikujulised, kuid nad pole veel purunenud (vt pilt nr 2).

Toidutalumatus
Pilt nr 3

Kui aga laborant näeb, et leukotsüütide membraanid on purunenud ja nende sisu välja voolanud, siis viitab see juba tugevamale talumatusele, mida väljendavad III – IV reaktsiooniaste (vt pilt nr 3).

Toidutalumatuse määramine Cytotoxic testi abil

Pakume võimalust toidutalumatuse määramiseks Cytotoxic testi* abi. Kreeka ja ladina keeltest pärit võõrsõnaühendit tsütotoksiline võib eesti keelde tõlkida kui rakkudele mürgine või rakkusid tappev. Tsütotoksiline testimismeetod võimaldab mikroskoobi all vereliblede reaktsiooni jälgides kindlaks teha, missugused toiduained konkreetse inimese immuunsüsteemiga sobivad ja missugused mitte. Sobimatute toiduainete poolt põhjustatud immunoloogiline reaktsioon võib olla osaliselt või täielikult paljude terviseprobleemide põhjustajaks. Pikema artikli toidutalumatuse kohta koos teadusallikatega leiate siit

Alates 2012. aastast alates  teostatakse toidutalumatuse analüüse Tartus. Toidutalumatuse testi on võimalik teha saatekirja alusel nii Tartu kui ka Tallinna laboris. Peale vere andmist kulub toidutalumatuse testi tulemuste saabumiseni ca 2 nädalat, peale seda lepitakse kokku aeg nõustamiseks (võimalik ja veebi teel nõustamine). Kõik toidutalumatuse testid sisaldavad ühte tasuta nõustamist (v.a. toidutalumatuse test 2 toiduainele).


Täpsem info ja registreerumine:  info@vianaturale.ee, 507 1255

Registreerumiseks saatke meililaadressile info@vianaturale.ee oma kontaktandmed (nimi, meiliaadress, telefon), testi suurus ning linn, kus soovite testi teha (Tartu või Tallinn).

*Antud analüüsi tulemused kuuluvad toitumisteraapia valdkonda, antud tulemuste jälgimine aitab täiendavalt kaasa haiguste taandumisele või haigusnähtude ennetamisele. Sellega ei tohi asendada juba käimasolevat ravi.

Võta ühendust!


    Liitu meie uudiskirjaga

    0