Toitumisteraapia

On üldteada, et õige toitumine tagab parema tervise – keegi ei kahtle, et tervislikult toitudes ollakse tervemad. Samuti on hästi teada seos mitmete haiguste ja toitumise vahel. Paljud tervisehäired, nii füüsilised kui ka psüühilised, taanduvad toitumist korrigeerides. Ometi võib toitumise seostamine mõistega teraapia (ravi) tunduda esialgu võõrastav. Eriti neile, kes on olnud seisukohal, et õige ravi saab toimuda vaid farmaatsiatööstuses toodetud ravimite või kirurgia abil. Toitumisteraapia toetub biokeemiale ja toitumisteadusele, toiduainete ja toidulisandite tervistavat mõju on teaduslikes uuringutes rohkesti kajastatud. Seega pole kahtlust, et tegemist on tõelise ja toimiva teraapiaga – seda võivad kinnitada ka lugematud patsiendid, kes on sellest abi saanud.
 
Toitumisteraapia kuulub komplementaarse ehk täiendava teraapia alla, mis toetab tavameditsiini. Toitumisterapeudid peavad tegema tihedat koostööd arstidega, haiguste diagnoosimine ja ravi on arsti kompetentsis. Toitumisteraapia meetodid aitavad paljudel juhtudel patsiendil klassikalise meditsiini raviprotseduurideks valmistuda, neid protseduure paremini taluda või pärast ravi kiiremini terveneda. Samas on toitumisterapeut iseseisev spetsialist, kes tegutseb oma spetsiifilisel alal ning kasutab spetsiifilisi meetodeid, et teha kindlaks inimese tevist mõjutavad toitumislikud tegurid. Lähtudes sellest soovitab toitumisterapeut muutusi toiduvalikus ja tarvidusel ka vajalikke toitaineid toidulisanditena.

Toitumisteraapia on oma olemuselt holistiline distsipliin, mis vaatleb inimest tervikuna,tema psühhosotsiaalses keskkonnas ning keskkonnategurite poolt mõjutatuna. Ägedate haiguste ravis on tihti hädavajalikud kas medikamendid või kirurgiline sekkumine, toitumisteraapiast aga võib saada abi paljude krooniliste seisundite puhul, rääkimata selle rollist haiguste profülaktikas, mida pole võimalik üle hinnata. Kõik, mida toitumisteraapias soovitatakse, baseerub teadusuuringutel ning on seletatav kehas toimuvate biokeemiliste protsessidega. Toitainetevajaduse, seedesüsteemi tervise, mürgistuste ning ka toiduallergiate ja toidutalumatuse väljaselgitamiseks teevad toitumisterapeudid mitmesuguseid teste. Ning lisaks toiduvaliku korrigeerimisele kasutavad nad vajadusel ka toidulisandeid, mürgistuste puhul organismi puhastavaid vahendeid ja meetodeid (detoksifikatsioon, kelatsioon). Lisaks sellele annab toitumisterapeut vajadusel üldisemaid soovitusi elustiili muutmiseks (kehaline koormus, stressiga toimetulek, suitsetamisest loobumine jms.).
 
Toitumisteraapiast on abi ka ühekordse külastuse puhul, kuid esimene külastus on pigem probleemide selgitamine ning plaanide koostamine. Soovitav on panna paika kohtumiste kava mingite kindlate intervallidega. See võimaldab vaadelda tekkinud muutusi, abistada kõrvalnähtude puhul ning tegelda algselt mittemärgatud probleemidega. Teraapiaplaan hõlmab sageli dieedimuutusi ning tervisliku toitumise soovitusi. Terapeut soovitab teostada ainevahetuse analüüse, kasutada vastavalt seisundile vajalikke toidulisandeid.  Toitumisteraapiast võib  olla abi kõikide haiguste puhul.
 
OÜ Via Naturales võtavad vastu toitumisterapeudid Annely Soots ja Sirli Kivisaar

Registreeru toitumisterapeudi vastuvõtule:
7421509, +372 5071255
E-mail: info@vianaturale.ee

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.