Toitumisnõustamine ja -teraapia

toitumisnõustamine

TOITUMISNÕUSTAMINE JA -TERAAPIA

Toitumisnõustamine ja -teraapia

Toitumisnõustaja/terapeut annab sinu individuaalseid vajadusi silmas pidades nõu sinu tervise ja heaolu parandamiseks läbi toitumise, andes vajadusel soovitusi ka elustiili harjumuste osas. Seetõttu läheneme toitumisnõustamisele terviklikult, võttes arvesse mitte ainult seda, mida sööd, vaid ka sinu elustiili, harjumusi ja individuaalseid vajadusi.

Meie lähenemine toitumisnõustamisele ja toitumisteraapiale

Via Naturale läheneb põhimõttest, et inimese keha on tervik. Tasakaalutus ühes süsteemis võib mõjutada kogu keha toimimist – eesmärk on aidata taastada organismi loomulik tasakaal. Usume, et toitainetel ja toitumisel on siin suur roll. Lisaks toitumisele mõjutavad tervislikku ja täisväärtuslikku elu ka üldine elustiil ja harjumused.


Eelnevat silmas pidades annab toitumisnõistamisel toitumisterapeut sulle nõu arvestades sinu individuaalseid vajadusi, määrates vajadusel haiguspuhust dieeti.

 • Personaalne lähenemine. Sinu keha ja tervis on ainulaadsed ja nii peaks olema ka jagatavad nõuanded. Meie toitumisterapeudid annavad nõu arvestades sinu vajadusi, eelistusi ja tervise eesmärke, töötades selle nimel, et saaksid oma individuaalse teekonna jaoks kõige tõhusamad juhised.
 • Tõenduspõhised teadmised. Meie meeskond hoiab end kursis toitumisteaduse arenguga. Oma töös annavad toitumisnõustajad ja toitumisterapeudid nõu toetudes tõenduspõhistele juhistele, et anda sulle teadmised ja tööriistad, mis on vajalikud teadlike ja tervislike valikute tegemiseks.
 • Terviklik heaolu. Tõeline heaolu hõlmab füüsilist- ja vaimset tervist. Anname sulle oskused nautida iga suutäit, vabaneda emotsionaalsest söömisest ja nautida toitu viisil, mis toidab nii keha kui hinge. Vajadusel soovitab toitumisnõustaja või toitumisterapeut teostada analüüse ja kasutada vastavalt seisundile vajalikke toidulisandeid.
 • Pikaajalised tulemused. Kiired lahendused (dieedid) ei vii püsivate tulemusteni. Hoides fookuses jätkusuutlikku ja pikaajalist tervist aitame luua toiduga tervislikumat suhet, millest kujuneks uus elustiil.
 • Igakülgne tugi. Pakume pidevat tuge, jälgime sinu edusamme, teeme vajadusel kohandusi ja tähistame teiega koos sinu õnnestumisi. Selleks on soovitav arvestada 2-3 kohtumisega.
 1. Toitumisnõustamise esmakohtumisel kaardistatakse probleemid ja senised toitumis- ja elustiiliharjumused ning koos pannakse paika lühi- ja pikaajalised eesmärgid ning edasised plaanid. Toitumisnõustaja või -terapeut võib soovitada ka analüüse edasiste toitumissoovituste andmiseks ning paluda pidada toitumispäevikut.
 2. Teisel kohtumisel annab toitumisnõustaja või -toitumisterapeut konkreetsemad toitumis- ja elustiilisoovitused, annab nõu, kuidas neid igapäevaelus rakendada. Pannakse paika edasine tegevuskava.
 3. Toitumisnõustamise kolmas kohtumine on suunatud koos kliendiga nõustamistulemuste hindamisele, vajadusel toitumis- ja tegevuskava korrigeerimisele ning edasistele soovituste andmisele vastavalt vajadusele.
naine smuuti

Meie toitumisnõustamise teenused on mõeldud üksikisikutele ja peredele, lastele ja teismelistele, pensionäridele ja sportlastele. Olenemata sinu vanusest või elustiilist, on meil asjatundlikkus, mis aitab sul teha püsivaid muudatusi tervema tuleviku nimel.

Sinu teekond tervema elu poole algab just siit. Võta meiega ühendust, et leppida kokku oma esimene toitumisnõustamise konsultatsioon ja liigume koos eesmärkide poole!


  Liitu meie uudiskirjaga

  0