laupäev, 24. september 2022 11:23.00 Europe/Tallinn

Huvitavaid fakte kalaõli kohta

Asendamatud rasvhapped on tervisele väga kasulikud, eriti südame ja aju jaoks.  Kala sisaldab rikkalikult oomega-3 rasvhappeid EPAt ja DHAd.  Kuid meie toidulaual ei pruugi kala alati olla piisavalt ja pealegi ei saa me kindlad olla selle kvaliteedis ja puhtuses. Sellisel juhul on hea mõte tarvitada kalaõli toidulisandina, kuid kuidas valida sellist toodet, mis oleks puhas ja tervisele kasulik?

Loe edasi
esmaspäev, 29. august 2022 14:49.04 Europe/Tallinn

Olulisemad toitained igapäevaseks lapse tervise toetamiseks

Me teame igapäevaste toitainete kasust meie, täiskasvanute üldise tervise ja heaolu toetamisele ja see kehtib ka laste puhul. Nii nagu meie peame tagama, et keha saaks arenemiseks kõiki olulisi toitaineid, kehtib see ka laste kohta ning lapsepõlves hea toitumisalase vundamendi loomine võib tuua kasu kogu eluks.

Loe edasi
esmaspäev, 29. august 2022 10:53.54 Europe/Tallinn

Lapse tervise alustalad

Hea toitumisalase baasi loomine lastele on keeruline tegevus. Lapse tervist mõjutavad paljud tegurid, näiteks geneetika, ema toitumine ja tervislik seisund enne rasedust ja raseduse ajal ning lapsepõlve keskkonna- ja füüsilised tegurid, mis kõik määravad lapse tundlikkuse toidu ja keskkonna suhtes, aga ka nende individuaalsed toitumuslikud vajadused. Õige toitumise tagamine lapse varajastel arengu- ja kasvuaastatel loob hea aluse nende tervisele hilisemas elus.

Loe edasi

Items 1 to 3 of 91 total

Laen...