Stress ja ülekoormus

Tunned end stressis ja ülekoormatuna? Oled äkiline ja ärritud kergesti? Kui tunned end nii, võiksid toetada oma närvisüsteemi.

Stressi reaktsioon

Sotsiaalne ja emotsionaalne toimimine sõltub suuresti meie elukogemustest, teatud ajukemikaalide ehk neurotransmitterite (nt serotoniin, dopamiin ja GABA) tasakaalust ning närvirakkude toimimisest. See kõik sõltub omakorda toitainetest nagu B-vitamiinid, magneesium ja asendamatud rasvhapped. Kui meie närvisüsteem toimib hästi, suudame oma ümbritseva keskkonnaga sobivalt „suhelda“ – meil on hea tuju, oleme motiveeritud ja seltskondlikud, suudame reageerida stressile, samas ka uuesti lõõgastuda ja hästi magada.

Meie keha vastab võitle või põgene vastusega erinevate stressiteguritega, olgu see psühholoogiline või mõni ebameeldiv situatsioon, kokku puutudes. Võitle või põgene vastust kutsub esile kortisooli ja adrenaliini tõus, mis muudab keha stressitekitajate suhtes valvsaks. See oleks igati normaalne nähtus lühikeste „rünnakute“ ja isegi hädavajalik ohuolukordade korral. Kui evolutsioonis tagasi minna, siis sellised ohuolukorrad, mil keha tajus võitle-põgene olukorda, olid pigem harvad, eriti kui võrrelda tänapäeva eluga, kus reageerime stressi vastusega väga paljudele olukordadele: liiklus, suhted, töömured, vastamata e-kirjad, terviseprobleemid ja nii edasi. Seega, kui satud elu keerdkäikudesse või oled omandanud teatud „negatiivsed“ harjumused, võid tunda end liigselt stressis või pinges, ärritununa, rahutuna, väsinuna, alamotiveerituna, pahatujulisena ja kannatada saab ka unekvaliteet.  

Mida saad enda närvisüsteemi heaks teha?

Me saame aidata oma närvisüsteemil optimaalselt toimida, et meie vaimne tervis oleks korras, meil oleks hea olla ning oleksime produktiivsed ja loovad. Siin on Sulle valik kasulikke ideid oma meele toetamiseks nii toidulisandite abil kui ka läbi elustiili muudatuste.

Elustiili soovitused vaimse tervise toetuseks 

 • Tegele igapäevaselt teadveloleku praktikate või meditatsiooniga, et aidata vähendada stressi, muuta sind rahulikumaks, keskendunumaks ja vastupidavamaks. Kui oled inglise keelega sina peal, siis rakendused nagu Headspace ja Calm sisaldavad juhendatud meditatsioone.

 • Märka oma mõtteviisi, õpi olema rohkem hetkes ja hindama lihtsaid asju elus. Pea igapäevaselt tänupäevikut, kirjutades üles 3 asja, mille üle oled sel päeval kõige tänulikum.

 • Loo hea õhtu- ja unerežiim, vähendades õhtust kokkupuudet sinise valgusega (televiisor, telefon, sülearvuti jne) ning magades jahedas ja pimedas toas.

 • Too liikumine oma igapäeva osaks: kõnni, tee joogat, jookse, mängi pallimänge, valikuid on palju. Treening võib Sinu vaimsele seisundile kasu tuua endorfiine vabastades ja pingeid leevendades.

 • Võta aega hingamiseks, sest sellel on otsene mõju meie parasümpaatilisele närvisüsteemile. Võta iga päev 5-10 minutit aega, et keskenduda sügavale hingamisele.

rohelised köögiviljad

Toitumissoovitused vaimse tervise toetuseks

 • Suurenda B-vitamiinide tarbimist süües lehtköögivilju (spinat, lehtkapsas, lehtpeet, brokoli) ja liha või võta B12 vitamiini,  kui oled vegan. Tervete rakumembraanide toetamiseks suurenda ka oomega-3-rasvhapete  tarbimist süües rasvast kala (lõhe, sardiinid, heeringas) või tarbi kalaõli lisandit, taimetoitlasena vetikatest saadud oomega-3-rasvhapete lisandit.  

 • Tasakaalusta veresuhkru taset, vähendades rafineeritud teraviljade, šokolaadis ja kookides leiduvate rafineeritud suhkrute tarbimist.

 • Väldi või vähenda oluliselt stimulantide ja depressantide, nagu kofeiin ja alkohol, tarbimist. Selle asemel eelista taimeteed nagu kummel, meliss ja roheline tee.  Kui soovid juua kohvi, tee seda enne lõunat.

 • Vähenda põletikke tekitavate toitude, sealhulgas poolfabrikaatide, lisaaineterikka toidu, suhkru ja kunstlike magusainete tarbimist ja ära liialda piimatoodete ja rafineeritud teraviljatoodetega.

 • Vähenda kokkupuudet toksiliste ainetega kasutades plastiku asemel klaasi või roostevaba terast ja kui võimalik, osta mahetoitu.

Toidulisandi soovitus vaimse tervise toetuseks

Rahuliku meele kompleks  on ainulaadne kombinatsioon sidrunmelissist, L-teaniinist, püha basiilikust ja magneesium bisglütsinaadist toetamaks vaimset tervist ja heaolu, lõõgastumist ja head und.

 • Probleemile suunatud lahendus – üks BioCare täiustatud toode mis toetab konkreetset terviseprobleemi. 

 • Tõhus- sisaldab magneesiumi hästi imenduvas glütsinaadi vormis, mis toetab närvisüsteemi ja aitab vähendada väsimust ja kurnatust.

 • Optimaalne tugi- sidrunmeliss, teaniin ja püha basiilik aitavad vähendada stressi, toetavad ajutegevust, lõõgastumist ning vaimset ja füüsilist tervist, samuti und. Sidrunmeliss aitab vähendada rahutust ärrituvust ja pingel olekut.

 • Uudne- sisaldab kontsentreeritud sidrunmelissi ja püha basiiliku ekstrakti, mis on tugevad antioksüdandid.

 • Sünergiline koostis- spetsiaalselt valitud ürtide ja toitainete segu, mis toetab närvisüsteemi eelkõige stressi, murede ja ärevuse korral.

 • Rahuliku meele kompleks on kapslis, et oleks lihtne ja mugav doseerida ja seda võib kasutada igapäevaselt.

 • Annus kaks kapslit päevas võimaldab päevast annust jagada päeva peale laiali.

 • Sobib taimetoitlastele ja veganitele.Seotud tooted

Rahuliku meele kompleks 60 kaps

35,68 €

28,55 €