D-vitamiin

Kõik, mida pead teadma d-vitamiinist

Talvel, mil igapäevast päikesevalgust on vähe ning viirusnakkuste risk on suurem, on oluline, et hoolitseksime oma D-vitamiini taseme eest kehas.

D-vitamiin on üks olulisemaid vitamiine, mida meie keha suudab ise toota. Kuid selle tootmise protsess on väga keerukas ning vead on kerged tekkima. Piisava minimaalse D-vitamiini sünteesi eelduseks on, et meie nahal oleks piisav kokkupuude päikesevalgusega. Seetõttu pole üllatav, et suurel osal elanikkonnast võib olla D-vitamiini tase puudulik, eriti kui arvestada, et elame põhjapoolkeral, kus päevavalgust on vähe ning viibime palju siseruumides. Seetõttu on väga oluline, et suurendaksime nende jahedamate kuude jooksul oma päevast D-vitamiini tarbimist, et leevendada meie keha vähenenud võimet piisavalt D-vitamiini toota. Siit saategi teada, miks vajate D-vitamiini ja mis on parimad viisid selle tarbimise suurendamiseks.


Mis on D-vitamiin?

See rasvlahustuv vitamiin aitab reguleerida paljude kehasüsteemide tööd ja on seetõttu äärmiselt oluline meie tervise säilitamiseks. D-vitamiin mängib olulist rolli nii immuunsüsteemi (2) kui ka luutiheduse toetamisel, suurendades kaltsiumi ja fosfori imendumist (3).

 
Kust me saame D-vitamiini?

D-vitamiini peamised vormid on ergokaltsiferool (vitamiin D2) ja kolekaltsiferool (vitamiin D3). Esimesi saame taimsetest allikates nagu seened ja tofu ning teisi peamiselt loomsetest allikatest nagu munad, piimatooted ja rasvased kalad (nt lõhe, sardiin). Kui meie paljas nahk satub õige lainepikkusega päikese UVB-kiirte kätte, muundab meie nahk 7-dehüdrokolesterooli 25-hüdroksüvitamiin D-ks (tuntud ka kui kaltsidiool), mis maksas ja neerudes metaboliseerub lõpuks aktiivseks vormiks, 1,25dihüdroksüvitamiin D-ks (tuntud ka kui kaltsitriool).

Miks on meil D-vitamiini puudus?

D-vitamiini vaegus on üha tavalisem, mida omakorda seostatakse suurenenud immuunsüsteemi ja  (4, 5) ja luu-lihaskonna düsfunktsiooni riskiga (6). Tänapäeval tuleneb see peamiselt päikesevalguse puudumisest, eriti istuva eluviisiga siseruumides töötamise ja elamise puhul, mida meist paljud teevad. Lisaks ei saa me tihtipeale ka toidust piisavat D-vitamiini. Vitamiin D madalale tasemele võivad kaasa aidata ka paljud muud tegurid, sealhulgas:

  • Rasedus ja imetamine (7)
  • Vanadus (8)
  • Tume või kaetud nahk (9)
  • Rasvumine (10)
  • Madal magneesiumitase. D-vitamiini aktiveerimiseks on vajalik magneesium, seega kui teil on magneesiumitase madal ja sellele lisandub kõrge stressitase, võib see mõjutada D-vitamiini taset kehas. (11)
  • Mõni meist kannab ka D-vitamiini retseptorit (VDR) kodeeriva geeni variante, mis võib muuta D-vitamiini seondumise sellega ja mitmete erinevate funktsioonide läbiviimise rakus raskemaks (12).

Kui mõni ülaltoodud teguritest kehtib ka sinu puhul, on üsna tõenäoline, et sinu D-vitamiini tase on optimaalsest madalam ning oma tervise toetamiseks on oluline suurendada oma D-vitamiini tarbimist. D-vitamiini osas on oluline olla valmis talvekuudeks!

Euroopa Liidus soovitatav päevane D-vitamiini kogus täiskasvanutele on 5 mcg (200 iu) (13). See annus aga osutub enamiku täiskasvanute jaoks sageli ebapiisavaks, kuna oleme kokku puutunud vähemalt mõne eespool nimetatud riskifaktoriga. Sel põhjusel peetakse 1000 iu-d täiskasvanutele tavaliselt optimaalseks D-vitamiini päevaannuseks. Tõestatud puudujäägi korral vajavad inimesed suuremaid annuseid ja neid juhiseid saab kõige paremini anda tervishoiutöötaja. Väärib märkimist, et D-vitamiini test, mis on tehtud kas perearsti kaudu või eraviisiliselt, on parim viis teada saada, milline igapäevane D-vitamiini lisaannus sobib sinu vajadustele kõige paremini.


BioCare tooted

BioCare D-vitamiini tooteid on ohutu kasutada raseduse ja imetamise ajal vastavalt soovitatud annustele. Need võimaldavad paindlikku annustamist, nii et kui sinu arst või pereõde on soovitanud võtta konkreetne päevane annus D-vitamiini, siis saate seda annust hõlpsasti suurendada, et saavutada sinu vajadustele vastav päevane annus.


Biomulsion D  (sobib taimetoitlastele)

See on meie enimmüüdud D-vitamiini toode, mis on vedelas vormis, väga hästi imenduv D3-vitamiin, mis tagab kõrge päevase annuse. See maitseb hästi ja on mugav kasutada. Üks tilk annab 1000 iu D3-vitamiini. Veelgi parem, see on emulgeeritud D-vitamiin, mistõttu on see biosaadav ja eriti kasulik neile, kel on probleeme seedetrakti või D-vitamiini omastamisega. Vedelik on loodusliku sidruniõli maitsega ja seda on meeldiv otse suhu tilgutada, samuti saab seda lisada vette, mahla või smuuti sisse. Pudelist jätkub 6-kuuks, kui võtta soovitatav annus, seega on see väga ökonoomne ning sobib kogu perele.

Tarvitamisjuhised: 1–3 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna või koos joogi või toiduga.


Vitamiin D3 1000 iu  (vegan)

Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60

Meil on hea meel, et BioCare saab pakkuda vegan D3-vitamiini. Selles sisalduv vitamiin D3 on hangitud samblikust, mis on uuenduslik tooraine. Üks kapsel sisaldab 1000 iu, mis teeb selle mugavaks igapäevaselt kasutamiseks ja sobib ideaalselt neile, kes eelistavad kapslit või on täistaimetoitlased ehk veganid.

Tarvitamisjuhised: 1 kapsel päevas koos toiduga või kõrgem annus vastavalt tervishoiuspetsialisti soovitusele.

 
Nutrisorb® vitamiin D3 400 iu  (sobib taimetoitlastele)

Nutrisorb vitamiin D 400 iu

See on madalama tugevusega vedel D3-vitamiin, mis annab 400 iu päevas. See hüpoallergeenne (allergiaohutu) vedelik on mõeldud neile, kes soovivad oma toidulisandi võtmisega alustada „madalast annusest ja aeglaselt“ ning pakub paindlikke doseerimisvõimalusi. Seda saab ideaalselt perega jagada, kuna sobib igas vanuses inimestele ja on meeldiva maitsega. Ideaalne reisile kaasa võtmiseks või kotti panemiseks, kuna toodet ei pea külmikus hoidma. Parimaks kasutamiseks tilguta otse keele alla, lisa oma smuutile või jogurtile hommikusöögi ajal.

Tarvitamisjuhised: 4 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna, ideaalis võtta koos toiduga.

 
Nutrisorb® D3 ja K2  (vegan)

BioCare Vitamiin D3 ja K2

See on BioCare silmapaistev vedel D3-vitamiini ja K2 toode. See sisaldab 1000 iu vitamiin D3 koos 75 mcg sojavaba vitamiin K2 (eelistatud vormis, MK-7 (menakinoon)). See vitamiinide kompleks sobib eriti hästi inimestele, kellel on raskusi tablettide või kapslite neelamisega, seedimis- ja imendumisraskustega inimestele ja/või neile, kes vajavad luude ja immuunsuse toetuseks terapeutilist tuge.

Tarvitamisjuhised: 6 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna koos toiduga või vastavalt tervishoiuspetsialisti juhendile.


Kuidas on lood lastega?

D-vitamiin on eluliselt vajalik immuunsüsteemi ning tugevate luude ja hammaste arenguks. D-vitamiini taseme optimeerimine on seega väga oluline ka imikute ja laste puhul, et nende tervist toetada.

Lastele soovitame esimese eluaastal Nutrisorb® vitamiin D3 annuses 400 iu.  Alates esimesest eluaastast soovitame annustada D-vitamiini lastele vastavalt vajadusele 600 – 1000 iud (Nutrisorb® vitamiin D3  1 tilk 100 iu-d või Biomulsion D3 1000 iu).

Seotud tooted

Antioksuedantide-kompleks-Via-Naturale-Higher-Nature
Super antioksüdandid 180 tab
60,72
Energia-ja-fookus-Via-Naturale-Higher-Nature
Energia ja fookus kihisevad tabletid
10,50
MSM-Via-Naturale-Higher-Nature
MSM tabletid 180
27,11
Artioki-ja-Lipaasi-kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Artišoki ja lipaasi kompleks
37,50
Via-Naturale-Higher-Nature-Astaksantiin-mustsostraga-4
Astaksantiin mustsõstraga
Via-Naturale-Biocare-Seleen-3
-50%
Soodustoode – BC Seleen
Alates 5,94
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-taeiskasvanutele-4
Multivitamiin täiskasvanutele
Alates 19,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Kollageeni-tabletid-3
Kollageeni tabletid
Alates 27,07
Via-Naturale-Higher-Nature-Laiatoimeline-multivitamiin-4
HN Laiatoimeline multivitamiin
Alates 9,53
Via-Naturale-Biocare-Vegan-Oomega-3-4
Vegan Oomega-3
Alates 19,81
Via-Naturale-Biocare-Mineraalide-kompleks-4
-50%
Soodustoode – Mineraalide kompleks
Alates 9,88
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-kalaoli-4
Mega EPA kalaõli
Alates 16,57
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-K2-4
Vitamiin K2
Alates 17,52
Via-Naturale-Higher-Nature-Alert-Fookus-ja-energia-4
Alert! Fookus ja energia
Alates 13,08
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-pulber-3
Vitamiin C pulber
Alates 16,91
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-Forte-Kalaoli-3
Mega EPA Forte kalaõli
Alates 36,61
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-2000-iu-3
Vitamiin D3 2000 iu
Alates 11,57
Via-Naturale-Higher-Nature-C-vitamiin-kibuvitsaga-3
HN C vitamiin kibuvitsaga
Alates 20,74
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kalaoli
Super kalaõli
12,86
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Daily-bakterid-4
Pro-Daily bakterid
Alates 7,54
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurgirohuoli-4
Kurgirohuõli
Alates 12,88
Via-Naturale-Biocare-Tsinktsitraat-3
Tsinktsitraat
Alates 10,31
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-3-kalaoli-3
-20%
Oomega 3 kalaõli
Alates 12,35
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-500-3
BC Vitamiin C 500
Alates 20,88
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-10-miljardit-2
BioAcidophilus (10 miljardit)
Alates 35,68
Via-Naturale-Biocare-Polyzyme-Forte-ensueuemid-4
Polyzyme Forte ensüümid
Alates 19,46
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-1000-4
Vitamiin C 1000
Alates 16,78
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-30-miljardit-4
BioAcidophilus Forte (30 miljardit)
Alates 49,61
Via-Naturale-Higher-Nature-Immune--3
Immune +
Alates 8,93
Via-Naturale-Higher-Nature-Teaniin-4
Teaniin
Alates 14,30
Via-Naturale-Higher-Nature-Coloclear-Extra-jaemesoole-puhastuseks-3
Coloclear Extra jämesoole puhastuseks
Alates 17,58
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-500-iu-3
Vitamiin D3 500 iu
Alates 6,43
Via-Naturale-Higher-Nature-VisualEyes-silmadele-4
VisualEyes silmadele
Alates 18,04
Via-Naturale-Higher-Nature-MSMi-ja-gluekoosamiiniga-liigeste-kompleks-3
HN MSMi ja glükoosamiiniga liigeste kompleks
Alates 18,04
Via-Naturale-elBerry-SambuStop-250ml
elBerry SambuStop 250 ml
18,90
Via-Naturale-elBerry-SambuPro-250ml
elBerry SambuPro 250 ml
18,90
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B6-30ml
Nutrisorb® Vitamiin B6 30ml
9,95
Via-Naturale-Biocare-Kuningakepioli-30
Kuningakepiõli 30 kaps
10,18
Via-Naturale-Biocare-GI-Complex-seedimisele-150g
GI Complex seedimisele 150 g
46,36
VIa-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B12-15-ml
Nutrisorb® Vitamiin B12 15ml (endine Vitasorb B12)
12,30
Via-Naturale-Biocare-Taandatud-glutatioon-90
Taandatud glutatioon 90 kaps
44,84
Via-Naturale-Biocare-Kilpnaeaerme-kompleks-60
Kilpnäärme kompleks 60 kaps
22,10
Via-Naturale-Biocare-Slippery-Elm-Plus-libejalakas-90
Slippery Elm Plus libejalakas 90 kaps
21,68
Via-Naturale-Biocare-Microcell-kurkumiini-ja-kurkumi-kompleks-60
Microcell kurkumiini ja kurkumi kompleks 60 kaps
51,41
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-mangaan-15ml-pakend
Nutrisorb® mangaan 15ml
17,63
Via-Naturale-Biocare-BioFlora-beebidele-33g-pakend
BioFlora beebidele 33 g
49,00
Via-Naturale-Biocare-Tsuesteiini-kompleks-60
Tsüsteiini kompleks 60 kaps
32,48
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtauraat-60
Magneesiumtauraat 60 kaps
23,86
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Digestion-60
Pro-Digestion 60 kapslit
28,32
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-rasvhapped-3-6-7-9-90
Oomega rasvhapped 3:6:7:9 90 kaps
35,23
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-A-15ml
Nutrisorb® Vitamiin A 15 ml
16,54
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B12-15-ml
Nutrisorb® Metüül B12 15 ml
24,06
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-E-15ml
Nutrisorb® Vitamiin E 15 ml
15,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Kueuente-ja-juuste-kompleks-120
HN küünte ja juuste kompleks 120 kaps
32,23
Via-Naturale-Biocare-Liposoomne-vitamiin-C-150ml
Liposoomne vitamiin C 150ml
49,19
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-4000-iu-30
Vitamiin D3 4000 iu 30 kaps
23,92
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-Osteofood-luudele-90
Super Osteofood luudele 90 tab
18,04
Via-Naturale-Higher-Nature-Citricidal-greibiseemneekstrakt-25ml
Citricidal greibiseemneekstrakt 25ml
12,88
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-multivitamiin-20
Kihisev multivitamiin 20 tabl
10,28
Via-Naturale-Higher-Nature-Ainevahetuse-tasakaalustaja-90
Ainevahetuse tasakaalustaja 90 kaps
24,48
Via-Naturale-Biocare-Saagpalmi-kompleks-60
Saagpalmi kompleks 60 kaps
35,53
Via-Naturale-Higher-Nature-Koensueuem-Q10-30
-30%
*Koensüüm Q10 30 tabl
28,90 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kvertsetiin-ja-bromelaiin-60
**HN Kvertsetiin ja bromelaiin 60 tab
24,68
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-linaseemneoliga-60
Microcell CoQ10 linaseemneõliga 60 kaps
56,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-pulber-100g
Glutamiin pulber 100g
20,62
Via-Naturale-Higher-Nature-Pantoteenhape-vitamiin-B5-60
Pantoteenhape (vitamiin B5) 60 kaps
14,69
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-naistele-90
Multivitamiin naistele 90 kaps
48,72
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Jood-15-ml
Nutrisorb® Jood 15ml
21,60
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B2-30
Vitamiin B2 30 kaps
9,16
Via-Naturale-Biocare-Mindlinx-kompleks-60
Mindlinx® kompleks 60 kaps
49,19
Via-Naturale-tsink-askorbaat-BioCare
-50%
Soodustoode – Tsinkaskorbaat 60 kaps
10,01 
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B5-60
Vitamiin B5 60 kaps
20,41
Via-Naturale-Biocare-Puhastav-nutripulber-120g
Puhastav nutripulber 120 g
32,86
Via-Naturale-Biocare-Energia-kompleks-60
Energia kompleks 60 kaps
20,66
Via-Naturale-Biocare-Everyday-BioAcidophilus-10-miljardit-4x7
Everyday BioAcidophilus (10 miljardit) 4 x 7 kaps
21,71
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-Plus-75-miljardit-30
BioAcidophilus Forte Plus (75 miljardit) 30 kaps
96,46
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-pulber-20-miljardit-60g
BioAcidophilus pulber (20 miljardit) 60g
39,29
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-veresuhkrule-90
Kompleks veresuhkrule 90 kaps
36,98
Via-Naturale-Higher-Nature-Klorella-180
Klorella 180 tabl
25,78
Via-Naturale-Biocare-Raua-kompleks-90
Raua kompleks 90 kaps
26,95
Via-Naturale-Biocare-Permatrol-soolestikule-90
-20%
*Permatrol soolestikule 90 kaps
28,48 
Via-Naturale-Higher-Nature-Ocean-Kelp-pruunvetikas-180
Ocean Kelp pruunvetikas 180 tab
12,88
Via-Naturale-Biocare-Glutatiooni-kompleks-30
Glutatiooni kompleks 30 kaps
41,39
Via-Naturale-Biocare-Kaltsiumtsitraat-90
Kaltsiumtsitraat 90 kaps
26,28
Via-Naturale-Biocare-Infantis-pulber-beebidele-60g-pakend
Infantis pulber beebidele 60 g
43,84
Via-Naturale-Biocare-Rahuliku-meele-kompleks-60
Rahuliku meele kompleks 60 kaps
38,27
Via-Naturale-Biocare-Tsinkmetioniin-60
-20%
*Tsinkmetioniin 60 kaps
9,72 
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B3-30
Vitamiin B3 30 kaps
8,23
Via-Naturale-Biocare-Female-Biotic-30-naiste-probiootikum
Female Biotic 30 kaps – kasulikud bakterid naistele
39,70
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-kvertsetiiniga-90
Kompleks kvertsetiiniga 90 kaps
44,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Punaste-steroolide-kompleks-90
Punaste steroolide kompleks 90 tab
33,53
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtsitraat-90
Magneesiumtsitraat 90 kaps
26,28
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Intensive-Extra-bakterid-30
Pro-Intensive Extra bakterid 30 kapslit
30,94
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumipulber-90g
Magneesiumipulber 90 g
22,07
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-FolGuard-15ml
Nutrisorb® Metüül FolGuard® 15 ml
33,19
Omega-Care-laste-kalaoli-Via-Naturale-Bio-Care
OmegaCare laste kalaõli 75ml
19,81
Via-Naturale-Higher-Nature-Skin-Support-nahale-60
Skin Support nahale 60 kaps
22,84
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-menopausi-ajaks-90
Multivitamiin menopausi ajaks 90 kaps
48,72
Via-Naturale-Biocare-Glutenzyme-Plus-ensueuemid-30
Glutenzyme Plus ensüümid 30 kaps
16,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-B12-keelealune-pulber
HN Vitamiin B12 keelealune pulber
14,14
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Moluebdeen-15ml
Nutrisorb® Molübdeen 15 ml
16,04
Via-Naturale-Higher-Nature-Raua-kompleks-60
HN Raua kompleks 60 kaps
15,92
Via-Naturale-Higher-Nature-Bio-mineraalid-90
Bio mineraalid 90 tabl
21,89
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuelfolaat-15ml
Nutrisorb® Metüülfolaat 15 ml
30,34
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-kaltsiumi-kompleks-90
Magneesiumi kaltsiumi kompleks 90 kaps
26,08
Via-Naturale-Biocare-Kaaliumtsitraat-90
Kaaliumtsitraat 90 kaps
15,31
Via-Naturale-Biocare-EyeCare-plus-silmadele-60
EyeCare plus silmadele 60
37,96
Via-Naturale-Biocare-Magneesiummalaat-90
Magneesiummalaat 90 kaps
21,70
Via-Naturale-Biocare-Gluekoosamiin-MSMi-ja-kontroitiiniga-90
BC glükoosamiin MSMi ja kontroitiiniga 90 tab
30,95
Via-Naturale-Biocare-Antioksuedantide-kompleks-30
Antioksüdantide kompleks 30 kaps
37,13
Via-Naturale-Biocare-Microcell-Vitamiin-E-200-iu-60
Microcell Vitamiin E 200 iu /60 kaps
18,16
Via-Naturale-Higher-Nature-Saagpalmi-kompleks-30
HN Saagpalmi kompleks
29,74
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kaltsium-90
Super kaltsium 90 kaps
16,73
Via-Naturale-Biocare-D3-vitamiin-sprei-1000-iu-15ml
D3-vitamiin sprei 1000 iu 15 ml
16,80
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-C-vitamiin-20
Kihisev C-vitamiin 20 tabl
9,10
Via-Naturale-Biocare-Juuste-ja-kueuente-kompleks-90
-32%
**BC Juuste ja küünte kompleks 90 kaps
31,98 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-magneesium-20
Kihisev magneesium 20 tabl
10,48
Via-Naturale-Biocare-Banaanimaitseline-BioAcidophilus-lastele-60g-pakend
Banaanimaitseline BioAcidophilus lastele 60g
25,52
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-meestele-60
Multivitamiin meestele 60 kaps
48,72
Via-Naturale-Higher-Nature-Luesiin-90
Lüsiin 90 tab
14,82
Via-Naturale-Higher-Nature-Seleen-200-mcg-60
HN Seleen 200 mcg 60 tab
17,08
Via-Naturale-Biocare-Oregaano-kompleks-90
Oregaano kompleks 90 kaps
40,84
Via-Naturale-Higher-Nature-B-vitamiinide-kompleks-enenniga-90
B-vitamiinide kompleks ženšenniga 90 tab
21,89
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-B-kompleks-60
Metüül B kompleks 60 kaps
24,74
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-beebidele-ja-lastele-15ml-pakend
Vitamiin D3 beebidele ja lastele 15 ml
14,83
Via-Naturale-Biocare-Marjamaitselised-bakterid-lastele-28x1g
Marjamaitselised bakterid lastele 28 x 1g
26,54
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-tsink-30ml
BC Nutrisorb tsink 30 ml
17,57
Via-Naturale-Higher-Nature-Tsink-90
HN Tsink 90 tab
10,69
Via-Naturale-Higher-Nature-Supermagneesium-90
HN Supermagneesium 90 kaps
34,38
Via-Naturale-Higher-Nature-Mehhiko-Jamss-menopausi-ajaks-90
Mehhiko Jamss menopausi ajaks 90 kaps
29,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Kroom-200g-90
Kroom 200μg 90 tab
13,51
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-24-miljardit-7
BioAcidophilus Forte (24 miljardit) 7 kaps
12,54
Via-Naturale-Biocare-Leedrimarja-kompleks-lastele-150ml
Leedrimarja kompleks lastele 150 ml
14,66
Via-Naturale-Higher-Nature-Kilpnaeaerme-kompleks-60
HN Kilpnäärme kompleks 60 tab
23,18
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Biomulsion-D-15ml
Nutrisorb® BioMulsion D 15 ml
15,49
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-60
Metüül multivitamiin 60 kaps
44,64
BioCare-Prebio-NutriPowder-Via-Naturale
Prebio nutripulber 165g
47,26
Neuro-Kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Neuro Kompleks närvisüsteemile ja mälule 60 kaps
44,22
Via-Naturale-Biocare-Kollageeni-kompleks-60
Kollageeni kompleks 60 kaps
35,41
Via-Naturale-Higher-Nature-Betaiin-HCl-90
Betaiin HCl 90 kaps
18,04
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B-kompleks-15-ml
Nutrisorb® Metüül B kompleks 15 ml
18,40
Via-Naturale-Higher-Nature-Ashwagandha-Rhodiola-kompleks-30
Ashwagandha & Rhodiola kompleks 30 kaps
23,18
Sisaldab südame ja veresoonkonna toetuseks mõeldud võtmetoitaineid: koensüüm Q10-t, antioksüdante, foolhapet, B6- ja B12-vitamiine ning aminohappeid arginiini ja bromelaiini. TMG, B6- ja B12- vitamiinid ning foolhape aitavad säilitada normaalset homotsüsteiinitaset.
Südame toitained 120 kaps
56,86
Via-Naturale-Biocare-Baby-Biotic-8ml-beebide-probiootikum
Baby Biotic 8 ml – beebide probiootikum
26,41
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-ja-fosfolipiidide-kompleks-90
Magneesiumi ja fosfolipiidide kompleks 90 kaps
41,27
Via-Naturale-Higher-Nature-MSM-tabletid-90
MSM tabletid 90
13,68
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60
Vitamiin D3 vegan, 1000 iu 60 kaps
18,25
Via-Naturale-Biocare-Fosfatidueuelseriin-30
BC Fosfatidüülseriin 30 kaps
63,79
Via-Naturale-Higher-Nature-Alpha-30
Alpha 30 kaps
20,53
Via-Naturale-Biocare-OmegaCare-apelsini-kalaoli-225ml
OmegaCare apelsini kalaõli 225 ml
48,22
Via-Naturale-Biocare-N-A-G-n-atsetueuelgluekoosamiin-60
N.A.G n-atsetüülglükoosamiin 60 kaps
37,87
Via-Naturale-Higher-Nature-B-kompleks-30
-20%
HN B kompleks 30 kaps
13,28 
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-200-30
Microcell CoQ10 200/ 30 kaps
57,36
Via-Naturale-Biocare-Maksakompleks-60
Maksakompleks 60 kaps
29,68
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Raud-15ml
Nutrisorb® Raud 15 ml
20,56
Via-Naturale-Higher-Nature-Fosfatidueuelseriin-45
HN Fosfatidüülseriin 45 kaps
59,38
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedelad-jaelgmineraalid-15ml-pakend
Nutrisorb vedelad jälgmineraalid 15ml
28,51
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-90
Glutamiin 90 kaps
20,62
Via-Naturale-Biocare-Osteoplex-luudele-90
Osteoplex luudele 90
36,47
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-D3-ja-K2-15ml
Nutrisorb D3 ja K2 15ml
28,64
Via-Naturale-Higher-Nature-Gluekoosamiin-HCl-kompleks-boswelliaga-90
Glükoosamiin HCl kompleks boswelliaga 90 tab
27,07
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Seleen-15-ml
Nutrisorb® Seleen 15 ml
28,30
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedel-tsingikompleks-150ml
Nutrisorb vedel tsingikompleks 150 ml
21,47
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Woman-bakterid-naistele-30
Pro-Woman bakterid naistele 30 kapslit
26,42
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-D3-400-iu-15ml
Nutrisorb® Vitamiin D3 400 iu 15ml
13,93
Sisaldab hea imenduvusega karotenoidi astaksantiini. Tootes sisalduv astaksantiin on saadud puhastest saastumata merevetikatest haematococcus pluvialis.
Astaksantiin 30 kaps
20,62
Via-Naturale-Higher-Nature-Menopausi-kompleks-90
HN Menopausi kompleks 90 kaps
32,23
Via-Naturale-Higher-Nature-D3-vitamiin-pihustiga-laste-135ml
D3 vitamiin pihustiga laste 13,5 ml
15,97
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurkum-60
HN kurkum 60 kaps
36,84
Via-Naturale-Biocare-Atsetueuelkarnitiin-ja-alfalipoehape-30
Atsetüülkarnitiin ja alfalipoehape 30 kaps
39,80
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-lastele-pulber-75g
Multivitamiin lastele (pulber) 75 g
26,38
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-rasedale-60
Metüül multivitamiin rasedale 60 kaps
32,35
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-CoQ10-vedel-30ml
Nutrisorb® CoQ10 (vedel) 30 ml
26,50

Allikad

2 Martineau A & Forouhi N. Vitamin D for COVID-19: a case to answer? 2020; 8(9): 735-736.

3 Feskanich D, Willett WC, Colditz GA. Calcium, vitamin D, milk consumption, and hip fractures: a prospective study among postmenopausal women. Am J Clin Nutr. 2003;77(2): 504-511

4 Erkkola et al. Maternal vitamin D intake during pregnancy is inversely associated with asthma and allergic rhinitis in 5-year-old children. Clin Exp Allergy. 2009; 39 (6): 875-82

5 Simpson et al. Latitude is significantly associated with the prevalence of multiple sclerosis: a meta-analysis. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 2011; 82 (10): 1132-41.

6 National Institutes of Health (2011) Vitamin D. [Online] Available at: http://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/ [Accessed 2nd April 2014].

7 Hollis BW et al. Vitamin D Supplementation during pregnancy; Double-blind, Randomised Clinical Trial of Safety and Effectiveness. J Bone and Mineral Research. 2011; 26 (10): 2341-57

8 Lips P. Worldwide status of vitamin D nutrition. Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, 2010; 121 (1-2): 297-300

9 Hatun S et al. 2005. Subclinical vitamin D is increased in adolescent girls who wear concealing clothing. J Nutr 135 (2):218-22

10 Carrelli A et al. J Bone Miner Res. 2017. Vitamin D storage in Adipose Tissue of obese and normal weight women. 32 (2): 237-242

11 Uwitonze AM, Razzaque MS. 2018Role of Magnesium in Vitamin D Activation and Function J Am Osteopath Assoc. 118 (3): 181-189

12 Tizaoui K et al. Lung. 2014 Association of vitamin D receptor gene polymorphisms with asthma risk: systematic review and updated meta-analysis of case-control studies192 (6): 955-65

13 O’Connor A, Benelam B. An update on UK Vitamin D intakes and status, and issues for food fortification and supplementation. Nutrition Bulletin. 2011; 36: 390-6.

Sarnased postitused


Liitu meie uudiskirjaga

0