D-vitamiin

Kõik, mida pead teadma d-vitamiinist

Talvel, mil igapäevast päikesevalgust on vähe ning viirusnakkuste risk on suurem, on oluline, et hoolitseksime oma D-vitamiini taseme eest kehas.

D-vitamiin on üks olulisemaid vitamiine, mida meie keha suudab ise toota. Kuid selle tootmise protsess on väga keerukas ning vead on kerged tekkima. Piisava minimaalse D-vitamiini sünteesi eelduseks on, et meie nahal oleks piisav kokkupuude päikesevalgusega. Seetõttu pole üllatav, et suurel osal elanikkonnast võib olla D-vitamiini tase puudulik, eriti kui arvestada, et elame põhjapoolkeral, kus päevavalgust on vähe ning viibime palju siseruumides. Seetõttu on väga oluline, et suurendaksime nende jahedamate kuude jooksul oma päevast D-vitamiini tarbimist, et leevendada meie keha vähenenud võimet piisavalt D-vitamiini toota. Siit saategi teada, miks vajate D-vitamiini ja mis on parimad viisid selle tarbimise suurendamiseks.


Mis on D-vitamiin?

See rasvlahustuv vitamiin aitab reguleerida paljude kehasüsteemide tööd ja on seetõttu äärmiselt oluline meie tervise säilitamiseks. D-vitamiin mängib olulist rolli nii immuunsüsteemi (2) kui ka luutiheduse toetamisel, suurendades kaltsiumi ja fosfori imendumist (3).

 
Kust me saame D-vitamiini?

D-vitamiini peamised vormid on ergokaltsiferool (vitamiin D2) ja kolekaltsiferool (vitamiin D3). Esimesi saame taimsetest allikates nagu seened ja tofu ning teisi peamiselt loomsetest allikatest nagu munad, piimatooted ja rasvased kalad (nt lõhe, sardiin). Kui meie paljas nahk satub õige lainepikkusega päikese UVB-kiirte kätte, muundab meie nahk 7-dehüdrokolesterooli 25-hüdroksüvitamiin D-ks (tuntud ka kui kaltsidiool), mis maksas ja neerudes metaboliseerub lõpuks aktiivseks vormiks, 1,25dihüdroksüvitamiin D-ks (tuntud ka kui kaltsitriool).

Miks on meil D-vitamiini puudus?

D-vitamiini vaegus on üha tavalisem, mida omakorda seostatakse suurenenud immuunsüsteemi ja  (4, 5) ja luu-lihaskonna düsfunktsiooni riskiga (6). Tänapäeval tuleneb see peamiselt päikesevalguse puudumisest, eriti istuva eluviisiga siseruumides töötamise ja elamise puhul, mida meist paljud teevad. Lisaks ei saa me tihtipeale ka toidust piisavat D-vitamiini. Vitamiin D madalale tasemele võivad kaasa aidata ka paljud muud tegurid, sealhulgas:

  • Rasedus ja imetamine (7)
  • Vanadus (8)
  • Tume või kaetud nahk (9)
  • Rasvumine (10)
  • Madal magneesiumitase. D-vitamiini aktiveerimiseks on vajalik magneesium, seega kui teil on magneesiumitase madal ja sellele lisandub kõrge stressitase, võib see mõjutada D-vitamiini taset kehas. (11)
  • Mõni meist kannab ka D-vitamiini retseptorit (VDR) kodeeriva geeni variante, mis võib muuta D-vitamiini seondumise sellega ja mitmete erinevate funktsioonide läbiviimise rakus raskemaks (12).

Kui mõni ülaltoodud teguritest kehtib ka sinu puhul, on üsna tõenäoline, et sinu D-vitamiini tase on optimaalsest madalam ning oma tervise toetamiseks on oluline suurendada oma D-vitamiini tarbimist. D-vitamiini osas on oluline olla valmis talvekuudeks!

Euroopa Liidus soovitatav päevane D-vitamiini kogus täiskasvanutele on 5 mcg (200 iu) (13). See annus aga osutub enamiku täiskasvanute jaoks sageli ebapiisavaks, kuna oleme kokku puutunud vähemalt mõne eespool nimetatud riskifaktoriga. Sel põhjusel peetakse 1000 iu-d täiskasvanutele tavaliselt optimaalseks D-vitamiini päevaannuseks. Tõestatud puudujäägi korral vajavad inimesed suuremaid annuseid ja neid juhiseid saab kõige paremini anda tervishoiutöötaja. Väärib märkimist, et D-vitamiini test, mis on tehtud kas perearsti kaudu või eraviisiliselt, on parim viis teada saada, milline igapäevane D-vitamiini lisaannus sobib sinu vajadustele kõige paremini.


BioCare tooted

BioCare D-vitamiini tooteid on ohutu kasutada raseduse ja imetamise ajal vastavalt soovitatud annustele. Need võimaldavad paindlikku annustamist, nii et kui sinu arst või pereõde on soovitanud võtta konkreetne päevane annus D-vitamiini, siis saate seda annust hõlpsasti suurendada, et saavutada sinu vajadustele vastav päevane annus.


Biomulsion D  (sobib taimetoitlastele)

See on meie enimmüüdud D-vitamiini toode, mis on vedelas vormis, väga hästi imenduv D3-vitamiin, mis tagab kõrge päevase annuse. See maitseb hästi ja on mugav kasutada. Üks tilk annab 1000 iu D3-vitamiini. Veelgi parem, see on emulgeeritud D-vitamiin, mistõttu on see biosaadav ja eriti kasulik neile, kel on probleeme seedetrakti või D-vitamiini omastamisega. Vedelik on loodusliku sidruniõli maitsega ja seda on meeldiv otse suhu tilgutada, samuti saab seda lisada vette, mahla või smuuti sisse. Pudelist jätkub 6-kuuks, kui võtta soovitatav annus, seega on see väga ökonoomne ning sobib kogu perele.

Tarvitamisjuhised: 1–3 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna või koos joogi või toiduga.


Vitamiin D3 1000 iu  (vegan)

Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60

Meil on hea meel, et BioCare saab pakkuda vegan D3-vitamiini. Selles sisalduv vitamiin D3 on hangitud samblikust, mis on uuenduslik tooraine. Üks kapsel sisaldab 1000 iu, mis teeb selle mugavaks igapäevaselt kasutamiseks ja sobib ideaalselt neile, kes eelistavad kapslit või on täistaimetoitlased ehk veganid.

Tarvitamisjuhised: 1 kapsel päevas koos toiduga või kõrgem annus vastavalt tervishoiuspetsialisti soovitusele.

 
Nutrisorb® vitamiin D3 400 iu  (sobib taimetoitlastele)

Nutrisorb vitamiin D 400 iu

See on madalama tugevusega vedel D3-vitamiin, mis annab 400 iu päevas. See hüpoallergeenne (allergiaohutu) vedelik on mõeldud neile, kes soovivad oma toidulisandi võtmisega alustada „madalast annusest ja aeglaselt“ ning pakub paindlikke doseerimisvõimalusi. Seda saab ideaalselt perega jagada, kuna sobib igas vanuses inimestele ja on meeldiva maitsega. Ideaalne reisile kaasa võtmiseks või kotti panemiseks, kuna toodet ei pea külmikus hoidma. Parimaks kasutamiseks tilguta otse keele alla, lisa oma smuutile või jogurtile hommikusöögi ajal.

Tarvitamisjuhised: 4 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna, ideaalis võtta koos toiduga.

 
Nutrisorb® D3 ja K2  (vegan)

BioCare Vitamiin D3 ja K2

See on BioCare silmapaistev vedel D3-vitamiini ja K2 toode. See sisaldab 1000 iu vitamiin D3 koos 75 mcg sojavaba vitamiin K2 (eelistatud vormis, MK-7 (menakinoon)). See vitamiinide kompleks sobib eriti hästi inimestele, kellel on raskusi tablettide või kapslite neelamisega, seedimis- ja imendumisraskustega inimestele ja/või neile, kes vajavad luude ja immuunsuse toetuseks terapeutilist tuge.

Tarvitamisjuhised: 6 tilka päevas otse keele alla tilgutatuna koos toiduga või vastavalt tervishoiuspetsialisti juhendile.


Kuidas on lood lastega?

D-vitamiin on eluliselt vajalik immuunsüsteemi ning tugevate luude ja hammaste arenguks. D-vitamiini taseme optimeerimine on seega väga oluline ka imikute ja laste puhul, et nende tervist toetada.

Lastele soovitame esimese eluaastal Nutrisorb® vitamiin D3 annuses 400 iu.  Alates esimesest eluaastast soovitame annustada D-vitamiini lastele vastavalt vajadusele 600 – 1000 iud (Nutrisorb® vitamiin D3  1 tilk 100 iu-d või Biomulsion D3 1000 iu).

Seotud tooted

Prolon-Via-Naturale-1-4
-5%
ProLon® 5-päeva – menüü 4
179,55 
tiago-faifa-NXDr9mDZ3cw-unsplash
TOITUMISNÕUSTAMINE – PÕHJALIK TERVISE JA ELUVIISI ANALÜÜS
129,00
pexels-sarah-chai-7262909
TOITUMISNÕUSTAMINE – KORDUSNÕUSTAMINE
89,00
Via-Naturale-Osteo-Intensive-BioCare
Osteo Intensive luudele
42,70
mariana-rascao-Dw8ctrIIrIs-unsplash
TOITUMISNÕUSTAMINE – TOIDULISANDITE VAJADUSE VÄLJASELGITAMINE
69,00
Via-Naturale-Nutrisorb-kroom-BioCare-2
Nutrisorb Kroom 15ml
27,10
bustina-def
ProLon® Fasting Shake 38 g
4,50
Via-Naturale-Vedel-kollageen-ja-huealuroonhape-BioCare-2
-20%
Vedel kollageen ja hüaluroonhape
44,00 
Joint-Complex-23060-presentation-v-5-0-4
Liigeste kompleks
38,10
Prolon-Via-Naturale-1-3
-5%
ProLon® 5-päeva – menüü 3
172,89 
Prolon-Via-Naturale-Reset-1
Prolon reset 1 päev – menüü 2
45,00
l-biome-copia
L-Bioom
69,00
Prolon-Via-Naturale-Reset-1-2
ProLon® reset 1 päev – menüü 1
45,00
high-strength-b-complex-2
HN B kompleks 90 kaps
36,70
Prolon-Via-Naturale-1-2
-5%
ProLon® 5-päeva – uued maitsed (menüü 2)
172,89 
Prolon-Via-Naturale-1
-5%
ProLon® 5-päeva – originaalmaitsed (menüü 1)
172,89 
ViaNaturale-Mandlikreem4
ProLon mandli- ja kakaokreem
12,10
Via-Naturale-Prolon-batoon-okolaadi-karp
ProLon batoon šokolaadi 40g
3,73
Via-Naturale-Prolon-batoon-kookose-ja-makadaamia
ProLon batoon kookos ja makadaamia 40 g
3,73
Via-Naturale-Prolon-batoon-paehklid-ja-mesi-karp
ProLon batoon pähklid ja mesi 40g
3,73
Via-Naturale-kihisev-immuunsus-Higher-Nature
Kihisev immuunsus
10,68
Immuunsuse-kompleks-Via-Naturale-BioCare
Immuunsuse kompleks
38,91
Hea-une-kompleks-Via-Naturale-BioCare
Hea une kompleks
38,74
Antioksuedantide-kompleks-Via-Naturale-Higher-Nature
Super antioksüdandid 180 tab
61,73
Energia-ja-fookus-Via-Naturale-Higher-Nature
Energia ja fookus kihisevad tabletid
10,68
MSM-Via-Naturale-Higher-Nature
MSM tabletid 180
27,56
Artioki-ja-Lipaasi-kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Artišoki ja lipaasi kompleks
38,13
Via-Naturale-Seleen-BioCare
BC Seleen
Alates 12,09
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-taeiskasvanutele-4
Multivitamiin täiskasvanutele
47,60
Via-Naturale-Higher-Nature-Kollageeni-tabletid-3
Kollageeni tabletid
Alates 27,52
Via-Naturale-Higher-Nature-Laiatoimeline-multivitamiin-4
HN Laiatoimeline multivitamiin
Alates 9,69
Via-Naturale-Vegan-Omega-3-BioCare
Vegan Oomega-3
36,70
Via-Naturale-Biocare-Mineraalide-kompleks-4
Mineraalide kompleks
42,43
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-kalaoli-4
Mega EPA kalaõli
Alates 16,85
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-K2-4
-40%
Vitamiin K2
Alates 17,81
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-pulber-3
Vitamiin C pulber
Alates 17,19
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-Forte-Kalaoli-3
Mega EPA Forte kalaõli
Alates 37,22
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-2000-iu-3
Vitamiin D3 2000 iu
Alates 11,76
Via-Naturale-Higher-Nature-C-vitamiin-kibuvitsaga-3
HN C vitamiin kibuvitsaga
Alates 21,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Daily-bakterid-4
Pro-Daily bakterid
Alates 7,66
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurgirohuoli-4
Kurgirohuõli
Alates 13,09
Via-Naturale-Biocare-Tsinktsitraat-3
Tsinktsitraat
10,48
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-500-3
BC Vitamiin C 500
Alates 21,23
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-10-miljardit-2
BioAcidophilus (10 miljardit)
Alates 36,27
Via-Naturale-Biocare-Polyzyme-Forte-ensueuemid-4
Polyzyme – laiatoimeline seedeensüümide kompleks
Alates 19,79
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-1000-4
Vitamiin C 1000
Alates 17,06
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-30-miljardit-4
BioAcidophilus Forte (30 miljardit)
Alates 50,44
Via-Naturale-Higher-Nature-Immune--3
Immune +
Alates 9,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Teaniin-4
Teaniin
Alates 14,54
Via-Naturale-Higher-Nature-Coloclear-Extra-jaemesoole-puhastuseks-3
-40%
Coloclear Extra jämesoole puhastuseks
Alates 17,87
Via-Naturale-Higher-Nature-VisualEyes-silmadele-4
VisualEyes silmadele
Alates 18,34
Via-Naturale-Higher-Nature-MSMi-ja-gluekoosamiiniga-liigeste-kompleks-3
HN MSMi ja glükoosamiiniga liigeste kompleks
Alates 18,34
Via-Naturale-elBerry-SambuStop-250ml
elBerry SambuStop 250 ml
19,22
Via-Naturale-elBerry-SambuPro-250ml
elBerry SambuPro 250 ml
19,22
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B6-30ml
Nutrisorb® Vitamiin B6 30ml
10,11
Via-Naturale-Biocare-Kuningakepioli-30
Kuningakepiõli 30 kaps
10,35
Via-Naturale-Biocare-GI-Complex-seedimisele-150g
-30%
GI Complex seedimisele 150 g
32,99 
VIa-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B12-15-ml
Nutrisorb® Vitamiin B12 15ml (endine Vitasorb B12)
12,51
Via-Naturale-Biocare-Taandatud-glutatioon-90
Taandatud glutatioon 90 kaps
45,59
Via-Naturale-Biocare-Kilpnaeaerme-kompleks-60
Kilpnäärme kompleks 60 kaps
22,47
ViaNaturale-Libejalaka-kompleks-Slippery-Elm-Complex-BioCare
Libejalaka kompleks 90 kaps
22,04
Via-Naturale-Microcell-kurkumiini-ja-kurkumi-kompleks-BioCare
Microcell kurkumiini ja kurkumi kompleks 60 kaps
52,27
Via-Naturale-Biocare-BioFlora-beebidele-33g-2
BioFlora beebidele 33 g
49,81
Via-Naturale-Biocare-Tsuesteiini-kompleks-60
Tsüsteiini kompleks 60 kaps
33,02
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtauraat-60
Magneesiumtauraat 60 kaps
24,25
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Digestion-60
Pro-Digestion 60 kapslit
28,79
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-rasvhapped-3-6-7-9-90
Oomega rasvhapped 3:6:7:9 90 kaps
35,82
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-A-15ml
-20%
Nutrisorb® Vitamiin A 15 ml
13,46 
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B12-15-ml
Nutrisorb® Metüül B12 15 ml
24,46
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-E-15ml
-20%
Nutrisorb® Vitamiin E 15 ml
12,52 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kueuente-ja-juuste-kompleks-120
-20%
HN küünte ja juuste kompleks 120 kaps
26,22 
Via-Naturale-Biocare-Liposoomne-vitamiin-C-150ml
Liposoomne vitamiin C 150ml
50,01
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-4000-iu-30
Vitamiin D3 4000 iu 30 kaps
24,32
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-Osteofood-luudele-90
Super Osteofood luudele 90 tab
18,34
Via-Naturale-Higher-Nature-Citricidal-greibiseemneekstrakt-25ml
Citricidal greibiseemneekstrakt 25ml
13,09
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-multivitamiin-20
Kihisev multivitamiin 20 tabl
10,45
Via-Naturale-Higher-Nature-Ainevahetuse-tasakaalustaja-90
Ainevahetuse tasakaalustaja 90 kaps
24,89
Via-Naturale-Biocare-Saagpalmi-kompleks-60
Saagpalmi kompleks 60 kaps
36,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Kvertsetiin-ja-bromelaiin-60
HN Kvertsetiin ja bromelaiin 60 tab
25,09
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-pulber-100g
Glutamiin pulber 100g
20,96
Via-Naturale-Higher-Nature-Pantoteenhape-vitamiin-B5-60
Pantoteenhape (vitamiin B5) 60 kaps
14,93
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-naistele-90
Multivitamiin naistele 90 kaps
49,53
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Jood-15-ml
Nutrisorb® Jood 15ml
21,96
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B2-30
Vitamiin B2 30 kaps
9,31
Via-Naturale-Biocare-Mindlinx-kompleks-60
Mindlinx® kompleks 60 kaps
50,01
Via-Naturale-tsink-askorbaat-BioCare
Tsinkaskorbaat 60 kaps
20,35
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B5-60
Vitamiin B5 60 kaps
20,75
Via-Naturale-Biocare-Puhastav-nutripulber-120g
Puhastav nutripulber 120 g
33,40
Via-Naturale-Biocare-Energia-kompleks-60
Energia kompleks 60 kaps
21,01
Via-Naturale-Biocare-Everyday-BioAcidophilus-10-miljardit-4x7
Everyday BioAcidophilus (10 miljardit) 4 x 7 kaps
22,07
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-Plus-75-miljardit-30
BioAcidophilus Forte Plus (75 miljardit) 30 kaps
98,06
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-pulber-20-miljardit-60g
BioAcidophilus pulber (20 miljardit) 60g
39,94
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-veresuhkrule-90
Kompleks veresuhkrule 90 kaps
37,60
Via-Naturale-Higher-Nature-Klorella-180
-40%
Klorella 180 tabl
15,73 
Via-Naturale-Biocare-Raua-kompleks-90
Raua kompleks 90 kaps
27,40
Via-Naturale-Biocare-Permatrol-soolestikule-90
Permatrol soolestikule 90 kaps
36,20
Via-Naturale-Higher-Nature-Ocean-Kelp-pruunvetikas-180
Ocean Kelp pruunvetikas 180 tab
13,09
Via-Naturale-Biocare-Glutatiooni-kompleks-30
Glutatiooni kompleks 30 kaps
42,08
Via-Naturale-Biocare-Kaltsiumtsitraat-90
Kaltsiumtsitraat 90 kaps
26,72
Via-Naturale-Biocare-Infantis-pulber-beebidele-60g-pakend
Infantis pulber beebidele 60 g
44,57
Via-Naturale-Biocare-Rahuliku-meele-kompleks-60
-50%
Rahuliku meele kompleks 60 kaps
19,46 
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B3-30
Vitamiin B3 30 kaps
8,37
Via-Naturale-Biocare-Female-Biotic-30-naiste-probiootikum
Female Biotic 30 kaps – kasulikud bakterid naistele
40,36
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-kvertsetiiniga-90
Kompleks kvertsetiiniga 90 kaps
45,38
Via-Naturale-Higher-Nature-Punaste-steroolide-kompleks-90
Punaste steroolide kompleks 90 tab
34,09
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtsitraat-90
Magneesiumtsitraat 90 kaps
26,72
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumipulber-90g
Magneesiumipulber 90 g
22,44
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-FolGuard-15ml
Nutrisorb® Metüül FolGuard® 15 ml – metüülfolaat + B12
33,74
Omega-Care-laste-kalaoli-Via-Naturale-Bio-Care
OmegaCare laste kalaõli 75ml
20,14
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-menopausi-ajaks-90
Multivitamiin menopausi ajaks 90 kaps
49,53
Via-Naturale-Biocare-Glutenzyme-Plus-ensueuemid-30
Glutenzyme Plus ensüümid 30 kaps
16,68
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-B12-keelealune-pulber
HN Vitamiin B12 keelealune pulber
14,37
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Moluebdeen-15ml
Nutrisorb® Molübdeen 15 ml
16,31
Via-Naturale-Higher-Nature-Raua-kompleks-60
HN Raua kompleks 60 kaps
16,19
Via-Naturale-Higher-Nature-Bio-mineraalid-90
Bio mineraalid 90 tabl
22,25
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuelfolaat-15ml
Nutrisorb® Metüülfolaat 15 ml
30,84
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-kaltsiumi-kompleks-90
Magneesiumi kaltsiumi kompleks 90 kaps
26,51
Via-Naturale-Biocare-Kaaliumtsitraat-90
Kaaliumtsitraat 90 kaps
15,57
Via-Naturale-Silma-kompleks-BioCare
Silma kompleks – 60 kapslit
38,59
Via-Naturale-Biocare-Magneesiummalaat-90
Magneesiummalaat 90 kaps
22,06
Via-Naturale-Biocare-Gluekoosamiin-MSMi-ja-kontroitiiniga-90
BC glükoosamiin MSMi ja kontroitiiniga 90 tab
31,46
Via-Naturale-Biocare-Antioksuedantide-kompleks-30
Antioksüdantide kompleks 30 kaps
37,75
Via-Naturale-Biocare-Microcell-Vitamiin-E-200-iu-60
Microcell Vitamiin E 200 iu /60 kaps
18,46
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kaltsium-90
Super kaltsium 90 kaps
17,01
Via-Naturale-Biocare-D3-vitamiin-sprei-1000-iu-15ml
D3-vitamiin sprei 1000 iu 15 ml
17,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-C-vitamiin-20
Kihisev C-vitamiin 20 tabl
9,25
Juuste-kueuente-ja-naha-kompleks-Via-NAturale-BioCare
-20%
Juuste, naha ja küünte kompleks 60 kaps
38,08 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-magneesium-20
Kihisev magneesium 20 tabl
10,65
Via-Naturale-Biocare-Banaanimaitseline-BioAcidophilus-lastele-60g-pakend
Banaanimaitseline BioAcidophilus lastele 60g
25,95
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-meestele-60
Multivitamiin meestele 60 kaps
49,53
Via-Naturale-Higher-Nature-Luesiin-90
Lüsiin 90 tab
15,07
Via-Naturale-Higher-Nature-Astaksantiin-mustsostraga-90
Astaksantiin mustsõstraga 90 kaps
37,21
Via-Naturale-Higher-Nature-Aju-toitained-90
Aju toitained 90 kaps
44,90
Via-Naturale-Higher-Nature-Seleen-200-mcg-60
HN Seleen 200 mcg 60 tab
17,36
Via-Naturale-Biocare-Oregaano-kompleks-90
Oregaano kompleks 90 kaps
41,52
Via-Naturale-Higher-Nature-B-vitamiinide-kompleks-enenniga-90
B-vitamiinide kompleks ženšenniga 90 tab
22,25
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-B-kompleks-60
Metüül B kompleks 60 kaps
25,16
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-beebidele-ja-lastele-15ml-pakend
Vitamiin D3 beebidele ja lastele 15 ml
15,08
Via-Naturale-Biocare-Marjamaitselised-bakterid-lastele-28x1g
Marjamaitselised bakterid lastele 28 x 1g
26,99
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-tsink-30ml
-20%
BC Nutrisorb tsink 30 ml
14,29 
Via-Naturale-Higher-Nature-Tsink-90
HN Tsink 90 tab
10,87
Via-Naturale-Higher-Nature-Supermagneesium-90
HN Supermagneesium 90 kaps
34,95
Via-Naturale-Higher-Nature-Mehhiko-Jamss-menopausi-ajaks-90
Mehhiko Jamss menopausi ajaks 90 kaps
30,13
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-24-miljardit-7
BioAcidophilus Forte (24 miljardit) 7 kaps
12,75
Via-Naturale-laste-leedrimarja-kompleks-BioCare
Leedrimarja kompleks lastele 150 ml
14,91
Via-Naturale-Higher-Nature-Kilpnaeaerme-kompleks-60
HN Kilpnäärme kompleks 60 tab
23,57
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Biomulsion-D-15ml
Nutrisorb® BioMulsion D 15 ml
15,75
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-60
Metüül multivitamiin 60 kaps
45,38
BioCare-Prebio-NutriPowder-Via-Naturale
-30%
Prebio nutripulber – kõik ühes kiudainesegu 165g
33,64 
Neuro-Kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Neuro Kompleks närvisüsteemile ja mälule 60 kaps
44,96
Via-Naturale-Biocare-Kollageeni-kompleks-60
-20%
Kollageeni kompleks 60 kaps
28,80 
Via-Naturale-Higher-Nature-Betaiin-HCl-90
Betaiin HCl 90 kaps
18,34
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B-kompleks-15-ml
Nutrisorb® Metüül B kompleks 15 ml
18,70
Via-Naturale-Higher-Nature-Ashwagandha-Rhodiola-kompleks-30
Ashwagandha & Rhodiola kompleks 30 kaps
23,57
large-1-20211104-111703-car120
Südame toitained 120 kaps
57,80
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-ja-fosfolipiidide-kompleks-90
Magneesiumi ja fosfolipiidide kompleks 90 kaps
41,96
Via-Naturale-Higher-Nature-MSM-tabletid-90
MSM tabletid 90
13,91
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60
Vitamiin D3 vegan, 1000 iu 60 kaps
18,56
Via-Naturale-Biocare-Fosfatidueuelseriin-30
BC Fosfatidüülseriin 30 kaps
64,85
Via-Naturale-OmegaCare-225ml-BioCare
OmegaCare apelsini kalaõli 225 ml
49,02
Via-Naturale-NAG-BioCare
N.A.G n-atsetüülglükoosamiin 60 kaps
38,50
Via-Naturale-Higher-Nature-B-kompleks-30
HN B kompleks 30 kaps
16,87
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-200-30
Microcell CoQ10 200/ 30 kaps
58,32
Via-Naturale-BioFlora-rasedatele-BioCare-1
BioFlora rasedatele – kasulikud bakterid rasedatele 30 kaps
41,60
Via-Naturale-Biocare-Maksakompleks-60
Maksakompleks 60 kaps
30,17
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Raud-15ml
Nutrisorb® Raud 15 ml
20,90
Via-Naturale-Higher-Nature-Fosfatidueuelseriin-45
HN Fosfatidüülseriin 45 kaps
60,36
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedelad-jaelgmineraalid-15ml-pakend
Nutrisorb vedelad jälgmineraalid 15ml
28,99
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-90
Glutamiin 90 kaps
20,96
Via-Naturale-Biocare-Osteoplex-luudele-90
Osteoplex luudele 90
37,08
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-D3-ja-K2-15ml
Nutrisorb D3 ja K2 15ml
29,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Gluekoosamiin-HCl-kompleks-boswelliaga-90
Glükoosamiin HCl kompleks boswelliaga 90 tab
27,52
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Seleen-15-ml
Nutrisorb® Seleen 15 ml
28,77
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedel-tsingikompleks-150ml
Nutrisorb vedel tsingikompleks 150 ml
21,83
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-D3-400-iu-15ml
Nutrisorb® Vitamiin D3 400 iu 15ml
14,16
Via-Naturale-Higher-Nature-Menopausi-kompleks-90
HN Menopausi kompleks 90 kaps
32,77
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurkum-60
HN kurkum 60 kaps
37,45
Via-Naturale-BioCare-Atsetueuel-karnitiin-ja-Alfa-Lipoehape
Atsetüülkarnitiin ja alfalipoehape 30 kaps
40,47
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-lastele-pulber-75g
Multivitamiin lastele (pulber) 75 g
26,82
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-rasedale-60
Metüül multivitamiin rasedale 60 kaps
32,89

Allikad

2 Martineau A & Forouhi N. Vitamin D for COVID-19: a case to answer? 2020; 8(9): 735-736.

3 Feskanich D, Willett WC, Colditz GA. Calcium, vitamin D, milk consumption, and hip fractures: a prospective study among postmenopausal women. Am J Clin Nutr. 2003;77(2): 504-511

4 Erkkola et al. Maternal vitamin D intake during pregnancy is inversely associated with asthma and allergic rhinitis in 5-year-old children. Clin Exp Allergy. 2009; 39 (6): 875-82

5 Simpson et al. Latitude is significantly associated with the prevalence of multiple sclerosis: a meta-analysis. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 2011; 82 (10): 1132-41.

6 National Institutes of Health (2011) Vitamin D. [Online] Available at: http://ods.od.nih.gov/factsheets/VitaminD-HealthProfessional/ [Accessed 2nd April 2014].

7 Hollis BW et al. Vitamin D Supplementation during pregnancy; Double-blind, Randomised Clinical Trial of Safety and Effectiveness. J Bone and Mineral Research. 2011; 26 (10): 2341-57

8 Lips P. Worldwide status of vitamin D nutrition. Journal of Steroid Biochemistry and Molecular Biology, 2010; 121 (1-2): 297-300

9 Hatun S et al. 2005. Subclinical vitamin D is increased in adolescent girls who wear concealing clothing. J Nutr 135 (2):218-22

10 Carrelli A et al. J Bone Miner Res. 2017. Vitamin D storage in Adipose Tissue of obese and normal weight women. 32 (2): 237-242

11 Uwitonze AM, Razzaque MS. 2018Role of Magnesium in Vitamin D Activation and Function J Am Osteopath Assoc. 118 (3): 181-189

12 Tizaoui K et al. Lung. 2014 Association of vitamin D receptor gene polymorphisms with asthma risk: systematic review and updated meta-analysis of case-control studies192 (6): 955-65

13 O’Connor A, Benelam B. An update on UK Vitamin D intakes and status, and issues for food fortification and supplementation. Nutrition Bulletin. 2011; 36: 390-6.

Sarnased postitused


Liitu meie uudiskirjaga

0