terve ja ilus nahk

Kuidas saavutada terve ja ilus nahk?

Kui meil on nahal mingi iluviga, laik või lööve, on sageli esimene mõte seda määrida kreemiga või meigiga varjata. Kuid see ei pruugi alati olla meie naha tervise seisukohalt optimaalne lahendus.

Nahahaigused nagu akne, psoriaas, kihelus (selge põhjuseta sügelus), atoopiline dermatiit (ekseem), tselluliit ja melanoom (nahavähk), kujutavad The Global Burden of Disease Study andmetel rahvatervisele märkimisväärset koormust kogu maailmas. Mitmed nahahaigused, sealhulgas naha seenhaigused ja akne vulgaris, olid 2010 aastal kümne kõige levinuma haiguse hulgas.1 Need võivad avaldada tõsist mõju nii meie füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Uuringutes on leitud, et raske aknega noored täiskasvanutel on enam enesetapumõtteid.2 Seega on hädavajalik leida ühiselt nendele probleemidele tõhusaid lahendusi.

Selles artiklis toome välja peamised keha tasakaalutused, mis võivad nahka negatiivselt mõjutada ning räägime sellest, kuidas saame alustada nende vastu võitlemist toitumise ja elustiili abil – kuidas läheneda sellele probleemile seestpoolt väljapoole.

Esmalt peame tagama, et meie kehal on olemas kõik toitained, mida ta vajab, et aidata meie nahal paraneda ning püsida tugeva ja vastupidavana:

 • C-vitamiin ja tsink on kollageeni sünteesi kaasfaktorid.3
 • Samuti võid tarbida kollageeni sellistest toiduainetest nagu orgaaniline kondiga keedetud puljong või merekollageeni sisaldavatest toidulisanditest . See võib pakkuda täiendavat tuge naha tervisele. Mõned uuringud on näidanud, et kollageeni lisamine, eriti I tüüpi kollageeni, võib parandada naha elastsust4 ja potentsiaalselt ennetada ka kortsude teket.5
 • A-vitamiin ja nukleotiidid aitavad organismil moodustada uusi kudesid.6
 • Häid rasvu (eelkõige oomega-3 ja -6 ) on vaja meie rakumembraanide7 struktuuri säilitamiseks, mis kõik on naha struktuuri jaoks üliolulised.
 • Saame nahka veelgi toetada, tarbides kibuvitsamarju, mis soodustavad kollageeni sünteesi,8 hüaluroonhapet, mis niisutab nahka,9,10 ja laia toimespektriga antioksüdante (nt E-vitamiin ), mis kaitsevad nahka oksüdatiivsete kahjustuste eest11,12 (nt päikesevalgus).

Nende toitainete igapäevane tarbimine on hädavajalik, kuid me peame sellest veel sammukese edasi astuma. Peame hindama, kas need toitained meie kehas imenduvad ja vajadusel ka sellega tegelema. Näiteks:

 • Sapipõie probleemid võivad vähendada võimet omastada rasvu ja rasvlahustuvaid vitamiine (nt A-vitamiini)
 • Krooniline stressireaktsioon võib organismis  kahandada C-vitamiini ja tsingi taset.

Stress võib põhjustada nahahaigusi ka muul viisil, vähendades puhke- ja taastumisrežiimis veedetud aega, pärssides immuunsust ja vabastades vereringesse kehas talletatud glükoosi, mis omakorda võib soodustada bakterite ja seente kasvu nahal. Selles kontekstis võivad inimesed olla vastuvõtlikud erinvate nahalaikude, lööbe või akne tekkele,13eriti kui neil on kombeks tihti oma nägu katsuda (mis viib bakterid nahale) ja nende menüü on süsivesikuterohke.  13 

Rasvade seedimise (nt lipaasi seedeensüümidega), stressi maandamise (nt magneesiumi ,14 sidrunmelissi,15 meditatsiooniga16) ja vere glükoositaseme (nt kroomi ,17,18  igapäevase treeningu,19 ajaliselt piiratud söömisega20) toetamine võib seega aidata parandada naha tervist, töötades sügavamal tasemel kui tavalised nahakreemid ja –seerumid. Tõepoolest, paaris väikesemahulises uuringus on leitud, et madala glükeemilise koormusega (GL) dieet võib aidata leevendada aknet21,22 ja seda näeme ka enda praktikas, eriti kui lisada sellele ka piimatoodete tarbimise vähendamine23.  

Süsivesikute tarbimise vähendamine võib aidata alandada kehas ringlevate androgeenide (meessuguhormoonid) taset. See võib olla kasulik naha tervisele, kuna kõrge testosterooni tase ja selle võimas sugulane dihüdrotestosteroon (DHT) on tavalised akne vulgarise põhjustajad. Androgeenide taset saame veelgi toetada saagpalmi 25,26 ja nõgesega27, mis võib aeglustada testosterooni muundumist DHT-ks, inhibeerides ensüümi 5α-reduktaasi.

terve nahk kevin laminto unsplash


Alkohol võib samuti põhjustada androgeenide kõrget taset,28 seega on parem naha tervise tagamiseks selle tarbimine viia miinimumini. Põhjuseid selleks on ka teisi:

 • Alkohoolsed joogid sisaldavad sageli sulfiteid (nt punane vein), mille suhtes paljud on tundlikud ja mis võivad põhjustada näo punetust.29 See võib omakorda süvendada olemasolevate näonahahaiguste, näiteks akne rosaatsea, sümptomeid. Tundlikkus sulfitite suhtes tuleneb sageli vähenenud võimest neid detoksifitseerida, mis sõltub sulfitoksüdaasi (SUOX) ensüümi aktiivsusest või molübdeeni vähesest tarbimisest.30,31
 • Alkoholi detoksifikeerimisvõime vähenemine võib üldiselt muuta inimese veelgi haavatavamaks alkoholi negatiivse mõju suhtes nahale ja kehale tervikuna. Tihti soodustab seda selliste oluliste toitainete puudus, mida on vaja detoksifikatsiooniprotsessis oluliste ensüümide tööks, nt tsink, B2-, B3 vitamiinid, magneesium ja molübdeen. Puuduse teket võib soodustada krooniline stress ja alkoholi tarvitamine.    
 • Viimane, kuid mitte vähetähtis põhjus on see, et alkohol suurendab meie keha mürgikoormust, eriti kui keha detoksifikatsioonivõime on häirunud, sest inimene ei tarbi piisavalt palju ristõieliste sugukonda kuuluvaid taimi (nt brokoli32) ja kannatab kõhukinnisuse käes. Keha proovib selle olukorraga kohaneda, otsides alternatiivseid detoksifkatsiooni teid nagu nt nahk, kuid see võib soodustada nahalaikude teket.   

Kõhukinnisus koos soolestiku suurenenud läbilaskvusega (“lekkiv sool”) võib soodustada toksiinide ringlust tagasi kehasse, selle asemel, et soolestiku kaudu need kiiresti elimineerida. See suurendab meie toksilist koormust ning soodustab ka põletikku, kuna soolestik muutub toidukomponentide suhtes ülitundlikuks.33 See kombinatsioon võib süvendada olemasolevaid nahahaigusi, eriti neid, mis on seotud kroonilise põletikuga, näiteks autoimmuunne haigus psoriaas ja allergiline seisund, ekseem.

Naha terviklikkuse tagamisel on teiseks eesmärgiks regulaarse soolestiku läbikäimise ja terve soolestiku toetamine põhjalikult uuritud inimspetsiifliste probiootikumide ,34 prebiootikumide ja L-glutamiiniga  koos gluteeni ja lektiinide tarbimise vähendamisega. See on hädavajalik neile, kellel on autoimmuunsed ja allergilised nahahaigused, kuna soolestiku düsbioosi ja “lekkivat soolt” nähakse kui haigusprotsesside alust. Inimestel, kes on tarbinud palju antibiootikume, isegi kui need on tarvitatud nahaprobleemide tõttu, nt akne korral, on eriti suur vajadus soolestiku tervise teotamiseks.

Seestpoolt väljapoole lähenemisviis, mis püüab tuvastada nahasümptomite- ja -seisundite taga olevaid keha tasakaalutusi  ja seejärel käsitleb neid sihipärase toitumis- ja elustiilitoetusega (vajadusel koos kreemidega), võib lisaks aktuaalsetele nahaprobleemidele muuta meie nahka palju paremaks ka pikaajaliselt.

Tooted terve ja ilusa naha heaks

Prolon-Via-Naturale-1-4
-5%
ProLon® 5-päeva – menüü 4
179,55 
tiago-faifa-NXDr9mDZ3cw-unsplash
TOITUMISNÕUSTAMINE – PÕHJALIK TERVISE JA ELUVIISI ANALÜÜS
129,00
pexels-sarah-chai-7262909
TOITUMISNÕUSTAMINE – KORDUSNÕUSTAMINE
89,00
Via-Naturale-Osteo-Intensive-BioCare
Osteo Intensive luudele
42,70
mariana-rascao-Dw8ctrIIrIs-unsplash
TOITUMISNÕUSTAMINE – TOIDULISANDITE VAJADUSE VÄLJASELGITAMINE
69,00
Via-Naturale-Nutrisorb-kroom-BioCare-2
Nutrisorb Kroom 15ml
27,10
bustina-def
ProLon® Fasting Shake 38 g
4,50
Via-Naturale-Vedel-kollageen-ja-huealuroonhape-BioCare-2
-20%
Vedel kollageen ja hüaluroonhape
44,00 
Joint-Complex-23060-presentation-v-5-0-4
Liigeste kompleks
38,10
Prolon-Via-Naturale-1-3
-5%
ProLon® 5-päeva – menüü 3
172,89 
Prolon-Via-Naturale-Reset-1
Prolon reset 1 päev – menüü 2
45,00
l-biome-copia
L-Bioom
69,00
Prolon-Via-Naturale-Reset-1-2
ProLon® reset 1 päev – menüü 1
45,00
high-strength-b-complex-2
HN B kompleks 90 kaps
36,70
Prolon-Via-Naturale-1-2
-5%
ProLon® 5-päeva – uued maitsed (menüü 2)
172,89 
Prolon-Via-Naturale-1
-5%
ProLon® 5-päeva – originaalmaitsed (menüü 1)
172,89 
ViaNaturale-Mandlikreem4
ProLon mandli- ja kakaokreem
12,10
Via-Naturale-Prolon-batoon-okolaadi-karp
ProLon batoon šokolaadi 40g
3,73
Via-Naturale-Prolon-batoon-kookose-ja-makadaamia
ProLon batoon kookos ja makadaamia 40 g
3,73
Via-Naturale-Prolon-batoon-paehklid-ja-mesi-karp
ProLon batoon pähklid ja mesi 40g
3,73
Via-Naturale-kihisev-immuunsus-Higher-Nature
Kihisev immuunsus
10,68
Immuunsuse-kompleks-Via-Naturale-BioCare
Immuunsuse kompleks
38,91
Hea-une-kompleks-Via-Naturale-BioCare
Hea une kompleks
38,74
Antioksuedantide-kompleks-Via-Naturale-Higher-Nature
Super antioksüdandid 180 tab
61,73
Energia-ja-fookus-Via-Naturale-Higher-Nature
Energia ja fookus kihisevad tabletid
10,68
MSM-Via-Naturale-Higher-Nature
MSM tabletid 180
27,56
Artioki-ja-Lipaasi-kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Artišoki ja lipaasi kompleks
38,13
Via-Naturale-Seleen-BioCare
BC Seleen
Alates 12,09
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-taeiskasvanutele-4
Multivitamiin täiskasvanutele
47,60
Via-Naturale-Higher-Nature-Kollageeni-tabletid-3
Kollageeni tabletid
Alates 27,52
Via-Naturale-Higher-Nature-Laiatoimeline-multivitamiin-4
HN Laiatoimeline multivitamiin
Alates 9,69
Via-Naturale-Vegan-Omega-3-BioCare
Vegan Oomega-3
36,70
Via-Naturale-Biocare-Mineraalide-kompleks-4
Mineraalide kompleks
42,43
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-kalaoli-4
Mega EPA kalaõli
Alates 16,85
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-K2-4
-40%
Vitamiin K2
Alates 17,81
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-pulber-3
Vitamiin C pulber
Alates 17,19
Via-Naturale-Biocare-Mega-EPA-Forte-Kalaoli-3
Mega EPA Forte kalaõli
Alates 37,22
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-D3-2000-iu-3
Vitamiin D3 2000 iu
Alates 11,76
Via-Naturale-Higher-Nature-C-vitamiin-kibuvitsaga-3
HN C vitamiin kibuvitsaga
Alates 21,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Daily-bakterid-4
Pro-Daily bakterid
Alates 7,66
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurgirohuoli-4
Kurgirohuõli
Alates 13,09
Via-Naturale-Biocare-Tsinktsitraat-3
Tsinktsitraat
10,48
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-500-3
BC Vitamiin C 500
Alates 21,23
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-10-miljardit-2
BioAcidophilus (10 miljardit)
Alates 36,27
Via-Naturale-Biocare-Polyzyme-Forte-ensueuemid-4
Polyzyme – laiatoimeline seedeensüümide kompleks
Alates 19,79
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-C-1000-4
Vitamiin C 1000
Alates 17,06
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-30-miljardit-4
BioAcidophilus Forte (30 miljardit)
Alates 50,44
Via-Naturale-Higher-Nature-Immune--3
Immune +
Alates 9,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Teaniin-4
Teaniin
Alates 14,54
Via-Naturale-Higher-Nature-Coloclear-Extra-jaemesoole-puhastuseks-3
-40%
Coloclear Extra jämesoole puhastuseks
Alates 17,87
Via-Naturale-Higher-Nature-VisualEyes-silmadele-4
VisualEyes silmadele
Alates 18,34
Via-Naturale-Higher-Nature-MSMi-ja-gluekoosamiiniga-liigeste-kompleks-3
HN MSMi ja glükoosamiiniga liigeste kompleks
Alates 18,34
Via-Naturale-elBerry-SambuStop-250ml
elBerry SambuStop 250 ml
19,22
Via-Naturale-elBerry-SambuPro-250ml
elBerry SambuPro 250 ml
19,22
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B6-30ml
Nutrisorb® Vitamiin B6 30ml
10,11
Via-Naturale-Biocare-Kuningakepioli-30
Kuningakepiõli 30 kaps
10,35
Via-Naturale-Biocare-GI-Complex-seedimisele-150g
-30%
GI Complex seedimisele 150 g
32,99 
VIa-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-B12-15-ml
Nutrisorb® Vitamiin B12 15ml (endine Vitasorb B12)
12,51
Via-Naturale-Biocare-Taandatud-glutatioon-90
Taandatud glutatioon 90 kaps
45,59
Via-Naturale-Biocare-Kilpnaeaerme-kompleks-60
Kilpnäärme kompleks 60 kaps
22,47
ViaNaturale-Libejalaka-kompleks-Slippery-Elm-Complex-BioCare
Libejalaka kompleks 90 kaps
22,04
Via-Naturale-Microcell-kurkumiini-ja-kurkumi-kompleks-BioCare
Microcell kurkumiini ja kurkumi kompleks 60 kaps
52,27
Via-Naturale-Biocare-BioFlora-beebidele-33g-2
BioFlora beebidele 33 g
49,81
Via-Naturale-Biocare-Tsuesteiini-kompleks-60
Tsüsteiini kompleks 60 kaps
33,02
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtauraat-60
Magneesiumtauraat 60 kaps
24,25
Via-Naturale-Higher-Nature-Pro-Digestion-60
Pro-Digestion 60 kapslit
28,79
Via-Naturale-Higher-Nature-Oomega-rasvhapped-3-6-7-9-90
Oomega rasvhapped 3:6:7:9 90 kaps
35,82
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-A-15ml
-20%
Nutrisorb® Vitamiin A 15 ml
13,46 
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B12-15-ml
Nutrisorb® Metüül B12 15 ml
24,46
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-E-15ml
-20%
Nutrisorb® Vitamiin E 15 ml
12,52 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kueuente-ja-juuste-kompleks-120
-20%
HN küünte ja juuste kompleks 120 kaps
26,22 
Via-Naturale-Biocare-Liposoomne-vitamiin-C-150ml
Liposoomne vitamiin C 150ml
50,01
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-4000-iu-30
Vitamiin D3 4000 iu 30 kaps
24,32
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-Osteofood-luudele-90
Super Osteofood luudele 90 tab
18,34
Via-Naturale-Higher-Nature-Citricidal-greibiseemneekstrakt-25ml
Citricidal greibiseemneekstrakt 25ml
13,09
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-multivitamiin-20
Kihisev multivitamiin 20 tabl
10,45
Via-Naturale-Higher-Nature-Ainevahetuse-tasakaalustaja-90
Ainevahetuse tasakaalustaja 90 kaps
24,89
Via-Naturale-Biocare-Saagpalmi-kompleks-60
Saagpalmi kompleks 60 kaps
36,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Kvertsetiin-ja-bromelaiin-60
HN Kvertsetiin ja bromelaiin 60 tab
25,09
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-pulber-100g
Glutamiin pulber 100g
20,96
Via-Naturale-Higher-Nature-Pantoteenhape-vitamiin-B5-60
Pantoteenhape (vitamiin B5) 60 kaps
14,93
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-naistele-90
Multivitamiin naistele 90 kaps
49,53
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Jood-15-ml
Nutrisorb® Jood 15ml
21,96
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B2-30
Vitamiin B2 30 kaps
9,31
Via-Naturale-Biocare-Mindlinx-kompleks-60
Mindlinx® kompleks 60 kaps
50,01
Via-Naturale-tsink-askorbaat-BioCare
Tsinkaskorbaat 60 kaps
20,35
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B5-60
Vitamiin B5 60 kaps
20,75
Via-Naturale-Biocare-Puhastav-nutripulber-120g
Puhastav nutripulber 120 g
33,40
Via-Naturale-Biocare-Energia-kompleks-60
Energia kompleks 60 kaps
21,01
Via-Naturale-Biocare-Everyday-BioAcidophilus-10-miljardit-4x7
Everyday BioAcidophilus (10 miljardit) 4 x 7 kaps
22,07
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-Plus-75-miljardit-30
BioAcidophilus Forte Plus (75 miljardit) 30 kaps
98,06
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-pulber-20-miljardit-60g
BioAcidophilus pulber (20 miljardit) 60g
39,94
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-veresuhkrule-90
Kompleks veresuhkrule 90 kaps
37,60
Via-Naturale-Higher-Nature-Klorella-180
-40%
Klorella 180 tabl
15,73 
Via-Naturale-Biocare-Raua-kompleks-90
Raua kompleks 90 kaps
27,40
Via-Naturale-Biocare-Permatrol-soolestikule-90
Permatrol soolestikule 90 kaps
36,20
Via-Naturale-Higher-Nature-Ocean-Kelp-pruunvetikas-180
Ocean Kelp pruunvetikas 180 tab
13,09
Via-Naturale-Biocare-Glutatiooni-kompleks-30
Glutatiooni kompleks 30 kaps
42,08
Via-Naturale-Biocare-Kaltsiumtsitraat-90
Kaltsiumtsitraat 90 kaps
26,72
Via-Naturale-Biocare-Infantis-pulber-beebidele-60g-pakend
Infantis pulber beebidele 60 g
44,57
Via-Naturale-Biocare-Rahuliku-meele-kompleks-60
-50%
Rahuliku meele kompleks 60 kaps
19,46 
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-B3-30
Vitamiin B3 30 kaps
8,37
Via-Naturale-Biocare-Female-Biotic-30-naiste-probiootikum
Female Biotic 30 kaps – kasulikud bakterid naistele
40,36
Via-Naturale-Biocare-Kompleks-kvertsetiiniga-90
Kompleks kvertsetiiniga 90 kaps
45,38
Via-Naturale-Higher-Nature-Punaste-steroolide-kompleks-90
Punaste steroolide kompleks 90 tab
34,09
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumtsitraat-90
Magneesiumtsitraat 90 kaps
26,72
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumipulber-90g
Magneesiumipulber 90 g
22,44
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-FolGuard-15ml
Nutrisorb® Metüül FolGuard® 15 ml – metüülfolaat + B12
33,74
Omega-Care-laste-kalaoli-Via-Naturale-Bio-Care
OmegaCare laste kalaõli 75ml
20,14
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-menopausi-ajaks-90
Multivitamiin menopausi ajaks 90 kaps
49,53
Via-Naturale-Biocare-Glutenzyme-Plus-ensueuemid-30
Glutenzyme Plus ensüümid 30 kaps
16,68
Via-Naturale-Higher-Nature-Vitamiin-B12-keelealune-pulber
HN Vitamiin B12 keelealune pulber
14,37
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Moluebdeen-15ml
Nutrisorb® Molübdeen 15 ml
16,31
Via-Naturale-Higher-Nature-Raua-kompleks-60
HN Raua kompleks 60 kaps
16,19
Via-Naturale-Higher-Nature-Bio-mineraalid-90
Bio mineraalid 90 tabl
22,25
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuelfolaat-15ml
Nutrisorb® Metüülfolaat 15 ml
30,84
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-kaltsiumi-kompleks-90
Magneesiumi kaltsiumi kompleks 90 kaps
26,51
Via-Naturale-Biocare-Kaaliumtsitraat-90
Kaaliumtsitraat 90 kaps
15,57
Via-Naturale-Silma-kompleks-BioCare
Silma kompleks – 60 kapslit
38,59
Via-Naturale-Biocare-Magneesiummalaat-90
Magneesiummalaat 90 kaps
22,06
Via-Naturale-Biocare-Gluekoosamiin-MSMi-ja-kontroitiiniga-90
BC glükoosamiin MSMi ja kontroitiiniga 90 tab
31,46
Via-Naturale-Biocare-Antioksuedantide-kompleks-30
Antioksüdantide kompleks 30 kaps
37,75
Via-Naturale-Biocare-Microcell-Vitamiin-E-200-iu-60
Microcell Vitamiin E 200 iu /60 kaps
18,46
Via-Naturale-Higher-Nature-Super-kaltsium-90
Super kaltsium 90 kaps
17,01
Via-Naturale-Biocare-D3-vitamiin-sprei-1000-iu-15ml
D3-vitamiin sprei 1000 iu 15 ml
17,08
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-C-vitamiin-20
Kihisev C-vitamiin 20 tabl
9,25
Juuste-kueuente-ja-naha-kompleks-Via-NAturale-BioCare
-20%
Juuste, naha ja küünte kompleks 60 kaps
38,08 
Via-Naturale-Higher-Nature-Kihisev-magneesium-20
Kihisev magneesium 20 tabl
10,65
Via-Naturale-Biocare-Banaanimaitseline-BioAcidophilus-lastele-60g-pakend
Banaanimaitseline BioAcidophilus lastele 60g
25,95
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-meestele-60
Multivitamiin meestele 60 kaps
49,53
Via-Naturale-Higher-Nature-Luesiin-90
Lüsiin 90 tab
15,07
Via-Naturale-Higher-Nature-Astaksantiin-mustsostraga-90
Astaksantiin mustsõstraga 90 kaps
37,21
Via-Naturale-Higher-Nature-Aju-toitained-90
Aju toitained 90 kaps
44,90
Via-Naturale-Higher-Nature-Seleen-200-mcg-60
HN Seleen 200 mcg 60 tab
17,36
Via-Naturale-Biocare-Oregaano-kompleks-90
Oregaano kompleks 90 kaps
41,52
Via-Naturale-Higher-Nature-B-vitamiinide-kompleks-enenniga-90
B-vitamiinide kompleks ženšenniga 90 tab
22,25
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-B-kompleks-60
Metüül B kompleks 60 kaps
25,16
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-beebidele-ja-lastele-15ml-pakend
Vitamiin D3 beebidele ja lastele 15 ml
15,08
Via-Naturale-Biocare-Marjamaitselised-bakterid-lastele-28x1g
Marjamaitselised bakterid lastele 28 x 1g
26,99
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-tsink-30ml
-20%
BC Nutrisorb tsink 30 ml
14,29 
Via-Naturale-Higher-Nature-Tsink-90
HN Tsink 90 tab
10,87
Via-Naturale-Higher-Nature-Supermagneesium-90
HN Supermagneesium 90 kaps
34,95
Via-Naturale-Higher-Nature-Mehhiko-Jamss-menopausi-ajaks-90
Mehhiko Jamss menopausi ajaks 90 kaps
30,13
Via-Naturale-Biocare-BioAcidophilus-Forte-24-miljardit-7
BioAcidophilus Forte (24 miljardit) 7 kaps
12,75
Via-Naturale-laste-leedrimarja-kompleks-BioCare
Leedrimarja kompleks lastele 150 ml
14,91
Via-Naturale-Higher-Nature-Kilpnaeaerme-kompleks-60
HN Kilpnäärme kompleks 60 tab
23,57
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Biomulsion-D-15ml
Nutrisorb® BioMulsion D 15 ml
15,75
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-60
Metüül multivitamiin 60 kaps
45,38
BioCare-Prebio-NutriPowder-Via-Naturale
-30%
Prebio nutripulber – kõik ühes kiudainesegu 165g
33,64 
Neuro-Kompleks-Via-Naturale-Bio-Care
Neuro Kompleks närvisüsteemile ja mälule 60 kaps
44,96
Via-Naturale-Biocare-Kollageeni-kompleks-60
-20%
Kollageeni kompleks 60 kaps
28,80 
Via-Naturale-Higher-Nature-Betaiin-HCl-90
Betaiin HCl 90 kaps
18,34
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Metueuel-B-kompleks-15-ml
Nutrisorb® Metüül B kompleks 15 ml
18,70
Via-Naturale-Higher-Nature-Ashwagandha-Rhodiola-kompleks-30
Ashwagandha & Rhodiola kompleks 30 kaps
23,57
large-1-20211104-111703-car120
Südame toitained 120 kaps
57,80
Via-Naturale-Biocare-Magneesiumi-ja-fosfolipiidide-kompleks-90
Magneesiumi ja fosfolipiidide kompleks 90 kaps
41,96
Via-Naturale-Higher-Nature-MSM-tabletid-90
MSM tabletid 90
13,91
Via-Naturale-Biocare-Vitamiin-D3-vegan-1000-iu-60
Vitamiin D3 vegan, 1000 iu 60 kaps
18,56
Via-Naturale-Biocare-Fosfatidueuelseriin-30
BC Fosfatidüülseriin 30 kaps
64,85
Via-Naturale-OmegaCare-225ml-BioCare
OmegaCare apelsini kalaõli 225 ml
49,02
Via-Naturale-NAG-BioCare
N.A.G n-atsetüülglükoosamiin 60 kaps
38,50
Via-Naturale-Higher-Nature-B-kompleks-30
HN B kompleks 30 kaps
16,87
Via-Naturale-Biocare-Microcell-CoQ10-200-30
Microcell CoQ10 200/ 30 kaps
58,32
Via-Naturale-BioFlora-rasedatele-BioCare-1
BioFlora rasedatele – kasulikud bakterid rasedatele 30 kaps
41,60
Via-Naturale-Biocare-Maksakompleks-60
Maksakompleks 60 kaps
30,17
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Raud-15ml
Nutrisorb® Raud 15 ml
20,90
Via-Naturale-Higher-Nature-Fosfatidueuelseriin-45
HN Fosfatidüülseriin 45 kaps
60,36
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedelad-jaelgmineraalid-15ml-pakend
Nutrisorb vedelad jälgmineraalid 15ml
28,99
Via-Naturale-Higher-Nature-Glutamiin-90
Glutamiin 90 kaps
20,96
Via-Naturale-Biocare-Osteoplex-luudele-90
Osteoplex luudele 90
37,08
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-D3-ja-K2-15ml
Nutrisorb D3 ja K2 15ml
29,12
Via-Naturale-Higher-Nature-Gluekoosamiin-HCl-kompleks-boswelliaga-90
Glükoosamiin HCl kompleks boswelliaga 90 tab
27,52
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Seleen-15-ml
Nutrisorb® Seleen 15 ml
28,77
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-vedel-tsingikompleks-150ml
Nutrisorb vedel tsingikompleks 150 ml
21,83
Via-Naturale-Biocare-Nutrisorb-Vitamiin-D3-400-iu-15ml
Nutrisorb® Vitamiin D3 400 iu 15ml
14,16
Via-Naturale-Higher-Nature-Menopausi-kompleks-90
HN Menopausi kompleks 90 kaps
32,77
Via-Naturale-Higher-Nature-Kurkum-60
HN kurkum 60 kaps
37,45
Via-Naturale-BioCare-Atsetueuel-karnitiin-ja-Alfa-Lipoehape
Atsetüülkarnitiin ja alfalipoehape 30 kaps
40,47
Via-Naturale-Biocare-Multivitamiin-lastele-pulber-75g
Multivitamiin lastele (pulber) 75 g
26,82
Via-Naturale-Biocare-Metueuel-multivitamiin-rasedale-60
Metüül multivitamiin rasedale 60 kaps
32,89

Allikad: 

 1. Hay RJ et al. The global burden of skin disease in 2010: an analysis of the prevalence and impact of skin conditions. J Invest Dermatol. 2014; 134 (6): 1527-1534.
 2. Halvorsen JA et al. Suicidal ideation, mental health problems, and social impairment are increased in adolescents with acne: a population-based study. J Invest Dermatol. 2011; 131 (2): 363-70.
 3. Boyera et al. Effect of vitamin C and its derivatives on collagen synthesis and cross-linking by normal human fibroblasts. Int J Cosmet Sci. 1998; 20 (3): 151-8.
 4. De Luca C, et al. Skin Antiageing and Systemic Redox Effects of Supplementation with Marine Collagen Peptides and Plant-Derived Antioxidants: A Single-Blind Case-Control Clinical Study. Oxid Med Cell Longev. 2016;2016:4389410.
 5. Inoue N, Sugihara F, Wang X. Ingestion of bioactive collagen hydrolysates enhance facial skin moisture and elasticity and reduce facial ageing signs in a randomised double-blind placebo-controlled clinical study. J Sci Food Agric. 2016;96(12):4077-81.
 6. Verkerk R. ‘Nucleotides: Speculation on lifestyle-Induced Essentiality’. NHD Magazine. 2011: 67:29-32
 7. Abbott SK et al. Fatty acid composition of membrane bilayers: Importance of diet polyunsaturated fat balance. Biochimica et Biophysica Acta (BBA) – Biomembranes. 2013; 1818(5):1309-1317.
 8. Phetcharat L et al. The effectiveness of a standardized rose hip powder, containing seeds and shells of Rosa canina, on cell longevity, skin wrinkles, moisture, and elasticity. Clinical Interventions in Aging. 2015;10:1849-1856.
 9. Oe M, et al O. Oral hyaluronan relieves wrinkles: a double-blinded, placebo-controlled study over a 12-week period. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2017;10:267-273.
 10. Kawada C, et al. Ingested hyaluronan moisturizes dry skin. Nutrition Journal. 2014;13:70.
 11. Institute of Medicine, Food and Nutrition Board. Dietary Reference Intakes for Vitamin C, Vitamin E, Selenium, and Carotenoids. Washington, DC: National Academy Press, 2000.
 12. Pandel R et al. “Skin Photoaging and the Role of Antioxidants in Its Prevention,” ISRN Dermatology. 2013;Article ID 930164: 11 pages
 13. Lynn DD et al. The epidemiology of acne vulgaris in late adolescence. Adolescent Health, Medicine and Therapeutics. 2016;7:13-25.
 14. Held K et al. Oral Mg supplementation reverse age-related neuroendocrine and sleep EEG changes in humans. Pharmacopsychiatry 2002; 35(4):135-43.
 15. Awad R, Muhammad A, Durst T, Trudeau VL,  Arnason JT. Bioassay-guided fractionation of lemon balm (Melissa officinalis L) using anin vitromeasure of GABA transaminase activity. Phytotherapy Research 2009; 23(8): 1075–8.
 16. Turakitwanakan W et al. Effects of mindfulness meditation on serum cortisol of medical students. J Med Assoc Thai. 2013; 96 (Suppl 1): S90-5.
 17. Mertz W. Interaction of chromium with insulin: a progress report. Nutr Rev 1998;56:174-7
 18. Balk EM, et al. Effect of Chromium Supplementation on Glucose Metabolism and Lipids. Diabetes Care 30:2154–2163, 2007
 19. Adams OP. The impact of brief high-intensity exercise on blood glucose levels. Diabetes Metab Syndr Obes. 2013; 6: 113-122.
 20. Sutton EF et al. Early time-restricted feeding improves insulin sensitivity, blood pressure, and oxidative stress even without weight loss in men with prediabetes. Cell Metabolism. 2018; 27 (6): 1212-1221.
 21. Smith RN et al. The effect of a high-protein, low glycemic-load diet versus a conventional, high glycemic-load diet on biochemical parameters associated with acne vulgaris: a randomized, investigator-masked, controlled trial. J Am Acad Dermatol. 2007; 57 (2): 247-56.
 22. Kwon HH et al. Clinical and histological effect of a low glycaemic load diet in treatment of acne vulgaris in Korean patients: a randomized, controlled trial. Acta Derm Venereol. 2012; 92 (3): 241-6.
 23. Lynn DD et al. The epidemiology of acne vulgaris in late adolescence. Adolescent Health, Medicine and Therapeutics. 2016;7:13-25.
 24. Makrantonaki E et al. An update on the role of the sebaceous gland in the pathogenesis of acne. Dermato-endocrinology. 2011;3(1):41-49.
 25. Plosker et al. Serona Repens- A review of its pharmacology. Drugs-Aging. 1996; 9 (5): 379-95.
 26. Delos et al. Inhibition of the activity of ‘basic’ 5 alpha-reductase (type 1) detected in DU 145 cells and expressed in insect cells. Steroid Biochem Mol Biol. 1994; 48( 4): 347-52.
 27. European Medicines Agency, 2012. Assessment report on Urticadioica L., Urticaurens L., their hybrids or their mixtures, radix Based on Article 16d(1), Article 16f and Article 16h of Directive 2001/83/EC
 28. Sarkola T et al. Acute effect of alcohol on androgens in premenopausal women, Alcohol and Alcoholism. 2000;35 (1):84–90.
 29. Vally H, Misso N. Adverse reactions to the sulphite additives. Gastroenterol Hepatol Bed Bench. 2012; 5 (1): 16-23
 30. Bold J. Considerations for the diagnosis and management of sulphite sensitivity. Gastroenterology and Hepatology From Bed to Bench. 2012;5(1):3-6.
 31. Wang J et al. Sulfite oxidase catalyses single-electron transfer at molybdenum domain to reduce nitrite to nitric oxide. Antioxid Redox Signal. 2015; 23 (4): 283-94
 32. Forin THJ et al. The sulfate content of foods and beverages. Journal of Food Composition and Analysis. 1993; 6 (2): 140-151
 33. Fasano A. Intestinal permeability and its regulation by zonulin: diagnostic and therapeutic implications. Clin Gastroenterol Hepatol. 2012; 10 (10): 1096-100.
 34. Roberts JD et al. An Exploratory Investigation of Endotoxin Levels in Novice Long Distance Triathletes, and the Effects of a Multi-Strain Probiotic/Prebiotic, Antioxidant Intevention. Nutrients, 2016: 8 (733).

Sarnased postitused


Liitu meie uudiskirjaga

0